21 Ağustos 2019 Çarşamba 13:29

KOZLUK, HÜRRİYET’İ BAĞRINA BASTI

Kozluk, Hürriyet’i bağrına bastı
18 Mart 2019 Pazartesi 09:54

Kozlukluların bağrına bastığı Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet söz verdi; “Sakın korkmayın, kimse işinden olmayacak”

CHP Kocaeli Milletvekili ve Millet İttifakı İzmit Belediyesi Başkan adayı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit ilçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, CHP İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Akbulut, İzmit Belediyesi Meclis üyesi adayları ve parti yöneticiler önceki akşam Kozluk Mahallesi Aynalıkavak Sokak’ta vatandaşlarla buluştu.

BELEDİYE İŞÇİLERİ BANA GÜVENSİN

Aynalıkkavak Sokak’ta meşaleler ve ‘Fatma Başkan’ sloganları eşliğinde karşılanan İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet, kendisini bekleyen vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Hürriyet, burada yaptığı konuşmada, Kozluk’te yaşayan herkesin kendi çocuğu kadar değerli olduğunu dile getirdi. Belediye Başkanı Hürriyet, “Belediyede çalışan kardeşlerimin ciddi kaygıları var. Sakın korkmayın. Size kardeş, abla ve dost sözü veriyorum. İşini doğru yapan kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım. Belediye işçileri bana güvensin. Biz onlar gibi değiliz. Cezalandırma siyasetine karşıyız. Asla kutuplaştırmayacağız. Kul-yetim hakkından korkarız biz. Sizlere daha iyi işler vereceğiz” dedi.

AYNALIKAVAK’A HİZMET BENİM BOYNUMUN BORCU

Kozluk’ta yaşayan herkesin hak ettiği değere kavuşacağını da sözlerine ekleyen Belediye Başkan adayı Hürriyet, “Bizler sizlere hak ettiğiniz değeri vereceğiz. Düğün salonlarını asgari ücretlilere bedelsiz, bedava kullandıracağız. Bu kentin ekmeğini bu kentin insanı yiyecek. Bizim gencimiz yok mu? Bu kadar insan aş ekmek beklerken, geçim sıkıntısı yaşarken, biz neden paramızı dışarıya gönderelim de dışarıdan işçi getiriyoruz. Buraya bir şey yaptığımızda Kozluk’un gençlerini alacağız. Yeni iş sahaları yaratacağız. Makam araçlarıyla gezmeyeceğiz. Bu kentin çukurlarına düşe düşe sorunları çözmek için var gücümüzle çalışacağız. Aynalıkavak’a hizmet etmek benim boynumun borcu olacak” açıklamasında bulundu.

BABALARINIZ BİZİM ZAMANIMIZDA KADROLU OLARAK ÇALIŞIYORDU
Kozluk Mahallesinde konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ise son 15 yıldır Kozluk Aynalıkavak’ın ileri gitmediğini belirterek, “Her gelişimde bu mahalle aynı. 15 yıl önce bıraktığımız gibi bu mahalle duruyor. Hiçbir gelişim kaydetmedi. Sizin babalarınız, amcalarınız, ağabeyleriniz, İzmit Belediyesi’nde bizim iktidarımızda hepsi kadrolu işçi olarak çalışıyordu. Bu evleri de o zaman yaptılar ve sizlere ekmek getirdiler. İzmit Belediyesinde babalarınız hiçbir zaman ayrıştırılmadı. Onlar en ağır işlerde çalıştırılmadılar. Kozluk Fatma Kaplan Hürriyet’i 31 Mart akşamı İzmit Belediye Başkanı yapacak. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ise yaptığı konuşmada, “Sizler İzmit’te siyaseti belirlediniz. Sefa Sirmen’i, Hikmet Erenkaya’yı Belediye Başkanı yaptınız. Şimdi sıra Fatma Kaplan Hürriyet’te” dedi.


Bu haber 1008 defa okundu

DİĞER HABERLER

Büyükşehir teyakkuzda

Büyükşehir teyakkuzda

Metrekare başına 40 kg yağış düşen Kocaeli’de Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 465 personelle 103 ayrı noktada teyakkuz halinde görev yapıyor

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

Yıldırım çuvalladı, Büyükakın toparladı

İsmail Yıldırım tükürdüğünü yalamak zorunda kaldı

Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

 Suriye'ye 187. Yardım Tırı yola çıktı

İHH Başiskele temsilciliği, Suriye için başlattıkları yardım kampanyası kapsamında ağırlığı çocuk ve hasta bezlerinden oluşan 1 Tır insani yardım malzemesini dualarla Başiskele'den uğurladı.

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

PAZARCILAR İSTEDİ HÜRRİYET HEMEN ÇALIŞMA BAŞLATTI

İzmit Belediyesi pazarcıların talebi üzerine Perşembe Pazar alanında çalışmalara başladı.

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

CHP Kocaeli Tank Palet için Sakarya’da

TSK’ya ait Tank Palet’ Fabrikası’nın özel sektöre kiralanma amacı ile gerçekleştirilecek olan devir işlemine dur demek için CHP Kocaeli İl Örgütü, partinin genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile Sakarya’ya akın etti

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ