15 Ağustos 2018 Çarşamba 02:41
 
  • 6,345 TL

  • 7,207 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KSHMYO’YA 2 ÖDÜL BİRDEN

KSHMYO’ya 2 Ödül Birden
04 Aralık 2017 Pazartesi 16:32

4. Ulusal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Sempozyumundan 2 ödül ile döndü.

Kocaeli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (KSHMYO) öğretim elemanları ve Podoloji Programı öğrencileri Türkiye’de bu sene ilk defa uluslararası katılımlı olarak düzenlenen 4. Ulusal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Sempozyumundan 2 ödül ile döndü.

Türkiye’de 120’den fazla üniversitede bulunan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları (SHMYO) öğretim elemanları, öğrencileri ve sağlık hizmetleri sektörü paydaşlarının katıldığı 4. Ulusal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Sempozyumu bu sene Marmara Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ev sahipliğinde 15-18 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleşti.

Çeşitli konularda ki sağlık sorunlarının ve öğrenci staj uygulamaları gibi konuların tartışıldığı sempozyuma Kocaeli Üniversitesi KSHMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanı ve Podoloji Programı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayfer Peker ile Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkan Yardımcısı ve Anestezi Programı Sorumlusu Öğr. Gör. Dr. Selda Met Boğa sözlü bildirilerle, Podoloji Programı 2. Sınıf öğrencisi Şahinde Çakır ise poster bildiri ile katıldı.

Yrd. Doç. Dr. Rüştü Taştan “Önlisans Sağlık Meslekleri Eğitiminde 21. Yüzyıl Becerileri Eğitiminin Kullanılmasının Stratejik Önemi” konusunda, Yrd. Doç. Dr. Ayfer Peker “Tırnak Batmasının Orthonyxie İle Tedavisi“ ve “Diyabetli Bireylerin Kallus ve Korn Tedavisinde Podolojik Yaklaşım”, Öğr. Gör. Dr. Selda Met Boğa ise “'Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinde Sağlıklı Yaşam Biçimi Davranışları ve Depresyon Düzeylerinin İncelenmesi“ konularında bildiri sundular.

Türkiye’de 9 yıl aradan sonra 4.sü düzenlenen ve dört gün süren 4. Ulusal Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları Sempozyumun kapanış oturumunda Düzenleme Kurulu başkanlığınca yapılan açıklamaya göre Şahinde Çakır ve Ayfer Peker’in hazırladığı “Wagner-II Diyabetik Ayak Ülserlerinin Tedavisinde Podolojik Uygulamalar” başlıklı çalışma poster bildiri ödülü ile, Ayfer Peker, Berrin Çetinarslan, Zeynep Cantürk, İlhan Tarkun ve Alev Selek tarafından hazırlanan “Diyabetli Bireylerin Kallus ve Korn Tedavisinde Podolojik Yaklaşım” başlıklı çalışma ise değerlendirme kurulunca sözlü bildiri ödülü ile ödüllendirilmeye değer bulundu.Bu haber 2121 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ