15 Ağustos 2018 Çarşamba 06:02
 
  • 6,415 TL

  • 7,282 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

KSMMMO SEMİNERİNE REKOR KATILIM

KSMMMO Seminerine Rekor Katılım
17 Ocak 2018 Çarşamba 11:12

KSMMMO seminerine Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem Semineri, yaklaşık 450 kişilik rekor katılımla gerçekleştirildi.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın düzenlediği Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem Semineri, yaklaşık 450 kişilik rekor katılımla gerçekleştirildi.

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem Semineri’nde büyük ilgi gördü. Odanın 300 kişilik konferans salonunda yapılması planlanan eğitim, binadaki diğer salonları da doldurdu. Türkiye Serbest Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali ve Yeminli Mali Müşavirler Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) işbirliğinde düzenlenen seminerde TÜRMOB Eğitmeni Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Halim Bursalı sunum yaptı. Seminerde katılımcılar meslekteki yeni düzenlemelerle ilgili detaylı bilgi alırken, bu düzenlemelerin uygulamadaki şeklini örnekler ile pekiştirme fırsatı buldu.

SALON DOLDU TAŞTI
Önceki gün yapılan Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem Semineri’ne KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, Başkan Yardımcısı Tülin Keçeci Güngör, Oda Sekreteri Cengiz Tosun, Oda Saymanı Sait Aydın, yönetim kurulu üyelerinden Hamit Akbulut, Taner Öner, Veysel Çelik ve oda üyeleri katılım gösterdi. Muhasebeci mali müşavirlerin yoğun ilgi göstermesi sebebiyle odanın konferans salonunda yapılması planan seminerin katılımcıları, derslikleri de doldurdu. Eğitmen Halim Bursalı’nın esprili ve dinamik anlatımı sayesinde katılımcılar dört saatlik semineri ilgiyle takip etti.

E-SÜREÇ ADIM ADIM ANLATILDI
TÜRMOB Eğitmeni Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Halim Bursalı’nın verdiği Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem Semineri’nde Birinci Bölüm’de Muhasebe’de E-Süreç başlığı altında Defter Beyan Sistemi(Serbest kazanç defteri ile işletme defterinin geleceği), Muhtasar – Aylık Prim Hizmet Bildirgesi birleşmesi, e – serbest meslek makbuzu, e – müstahsil makbuzu, e – irsaliye, diğer e – uygulamalar ele alındı. İnternet üzerinden gerçekleştirilen işlemleri slaytlar yardımıyla adım adım anlatan Bursalı, kullanımda mali müşavirlerin işine yarayacak olan püf noktaları ve dikkat etmeleri gereken aşamaları detaylı bir şekilde örneklerle birlikte anlattı.

SORU CEVAP İLE DEVAM ETTİ
Seminerin İkinci Bölümü’nde ise Vergide Gündem başlığı altında uyumlu mükelleflere sağlanan vergisel avantajlar, nakit sermayede vergi indirimi, izaha davet, torba yasa ile gelen değişiklikler, bilirkişilik, uzlaştırmacılık ve arabuluculukta vergilendirme, yıl sonu hatırlatmaları konularında önemli bilgiler aktarıldı. Seminer, Halim Bursalı’nın etkili sunumu ve anlatımlarının ardından soru cevap ile devam etti.


GÖKMEN “EĞİTİM VE SEMİNERLERİ TAKİP EDİN”
Seminerin tamamlanmasının ardından konuşan KSMMMO Başkanı Fikret Gökmen, “bizim meslekte her zaman kendinizi geliştirmeli ve yenilikleri ilk takip eden olmalısınız. Bugün TÜRMOB ve TESMER işbirliğinde gerçekleştirdiğimiz bu seminer mesleki güncellemeler açısından oldukça faydalıydı. Meslektaşlarımın gösterdiği yoğun ilgi için teşekkür ediyorum bu beni gerçekten mutlu etti. Lütfen odamızın düzenlediği eğitim ve seminerleri önemseyin. Hepsi güncel olarak sitemizden paylaşılıyor oradan takip edebilirsiniz. TÜRMOB Eğitmeni meslektaşım Halim Bursalı’ya bu etkili seminer için teşekkür ediyorum. Bize çok önemli bilgiler aktardınız” dedi. Gökmen sözlerinin devamında,  TÜRMOB Eğitmeni Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Halim Bursalı’ya plaketini takdim etti. Seminere katılanlara isimlerine düzenlenen Teşekkür Belgesi verildi.

Bu haber 376 defa okundu

DİĞER HABERLER

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

BDDK düzenlemeleri yürürlüğe girdi

Banka kartları ve kredi kartları ile kredi işlemleri hakkında yönetmelikte değişiklik kabul edildi

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ