15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:48
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

KSO MESLEK KOMİTELERİ ÇALIŞMALARINA HIZLI BAŞLADI

KSO Meslek komiteleri çalışmalarına hızlı başladı
23 Temmuz 2018 Pazartesi 13:36

.

Kocaeli Sanayi Odası Et Süt Su ve Yem Ürünleri Sanayi Grubu Meslek Komitesi Temmuz ayı Meslek Komite toplantısını tüm meslek komite üyelerinin katılımı ile gerçekleştirdi. Söz konusu toplantıda rekolte ve fiyat tartışmalarının yaşandığı fındıkta yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri; fabrikaların çatılarına kurulun güneş enerji sistemlerinden dönemsel olarak fazla elde edilen enerjinin satılması ve süt ürünlerin KDV oranının düşürülmesi konularında görüş oluşturuldu.

Kocaeli sanayi Odası İşlenmiş Tarım Ürünleri ve Unlu Mamüller Sanayi Grubu Meslek Komitesi toplantısında; Suadiye bölgesinde bulunan fabrikaların daha iyi hizmet alabilmesi için bölgenin OSB ilan edilmesi veya Arslanbey OSB’nin içine dahil edilmesi yönünde öneri getirildi. Ayrıca antrepolarda yaşanan sıkıntılar ve emlak vergisi alımlarında yaşanan haksız rekabet ile ilgili olumsuzluklar dile getirildi.

Kocaeli Sanayi Odası Diğer Ulaşım Araçları Yapım ve Onarım Sanayi Grubu Odamız Komite Üyesi Yatchley Gemi Yapım Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasını ziyaret ederek üretim ve firmada yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldılar. Söz konusu ziyaret sonrası yapılan meslek komite toplantısında Motorlu taşıt yetkili servislerinin, yetkisiz özel servislerden ayrıştırılarak bir statüye kavuşması için çalışma ve ilgili kurumlara başvurular yapılmasına, bu kapsamda yetkili servisler dışında firma kimliğini yansıtan amblem, kıyafet, tabela vb. nin kullanılamaması konusunun ilgili kamu kuruluşlarına iletilmesine; Verilen hizmette ortak bir kalite standardının ve servisler arasında adil bir rekabetin olması için tüm servislerin işçi sağlığı iş güvenliği, çevre denetlemesi konularının eşit şekilde değerlendirilmesinin yapılması için ilgili kamu kurumlarına ziyaretler yapılmasına;  Otomotiv sektöründeki özellikle ağır hasarlı araçların perte ayrılmasından sonra tekrar ekonomik değer kazandırmak için uygun olmayan şartlarda toparlanması trafiğe çıkması hem güvenlik hem de markanın prestij ve ekonomik kaybına neden olduğundan trafiğe çıkartılmasının uygun olmayacağı görüşünün ilgili kamu kurumlarına iletilerek bu uygulamanın kaldırılmasının talep edilmesi yönünde kararlar alındı.

Kocaeli Sanayi Odası Makine Kurulum Hurda Atık Bertarafı ve Enerji Sanayi Grubu Meslek Komite toplantısında 23-24 Ekim 2018 tarihlerinde Bosna Hersek’te gerçekleştirilecek olan “Renexpo Fuarı”nın tüm gruba duyurulması ve Eylül ayı içerisinde kahvaltılı grup toplantısı yapılması yönünde kararı alındı.

Kocaeli Sanayi Odası Boya ve Sınai Gazları ile Temel Kimyasal Ürünler Sanayi Grupları Meslek Komiteleri toplantısında “Toprak Kirliliği Yönetmeliği” konusunda hizmet veren İza Çevre firmasının yetkilileri sunum yaparak, komite üyelerini bilgilendirdi. Ekim ayı içerisinde ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili birimi davet edilerek “Toprak Kirliliği Yönetmeliği” konusunda bir bilgilendirme toplantısı yapılması kararı alındı. Yerli Malı Tebliği konusu görüşülerek ve Oda görüşü oluşturularak ilgili Bakanlığa gönderilmesi kararı alındı. Ağustos ayı Komite Toplantısında, 2019 yılında yapılacak “Proses Emniyeti Sempozyumu ve Sergisi” konusunda Kontrol Medya firmasının komiteye sunum yapması kararı alındı.


Bu haber 286 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ