21 Mart 2019 Perşembe 03:14
 
Öncekiler Sonrakiler

KSO VE TÜRKLİMDER İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KSO ve TÜRKLİMDER işbirliği protokolü imzalandı
26 Haziran 2018 Salı 17:03

.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Liman işletmeciliği Denizcilik ve bu alanlara yakın dallarda bölümleri olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri arasından seçilen öğrencilere limancılık alanında; “ Mobil Vinç Operatörlüğü (Dökme Ambalajlı Yükler için eğitim) (MHC) ve Lastik Tekerlekli Saha Köprü Vinci Operatörlüğü (RTG)” olarak sınıflandırılan konularda; Kocaeli Sanayi Odası ve Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİMDER) tarafından Kocaeli Sanayi Odası bünyesinde kurulan  “Kariyer Port Mükemmeliyet Merkezi”nde teorik ve simülatör üzerine verilecek eğitimler ile ilgili iş birliği protokolü Vali  Hüseyin Aksoy tarafından imzalandı.

Protokol İmza törenine;  Vali  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Türkiye Liman İşletmeleri Derneği Başkanı İbrahim Dölen, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Kocaeli Valiliği, Kocaeli Sanayi Odası ve Liman İşletmecileri Derneğinin bir araya gelerek ortak olarak yürüteceği bir programın protokol imza törenini gerçekleştiriyoruz. Özellikle liman işletmeciliğinde ihtiyaç duyulan vinç operatörünün yetiştirilmesi konusunda Sanayi Odamızın bünyesinde oluşturulan Mükemmeliyet Merkezi’nde bu anlamda yürütülecek olan çalışmalarla yeni operatörlerin yetiştirilmesi konusunda karşılıklı bir iş birliği protokolüdür. Yeni insan kaynakları noktasında çalışmalar yapmak adına gerçekleştirilen ortak bir proje ve çalışmadır. Buradan yetişecek insanlar sadece yurtiçinde değil, yurtdışında da iş bulabilecek bir konumda  olacaklardır.  Bu anlamda ben hayırlı olmasını diliyorum.” diyen Sayın Valimiz, bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol imza töreni Vali Hüseyin Aksoy, Türkiye Liman İşletmeleri Derneği Başkanı İbrahim Dölen, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik tarafından hayırlı olsun dilekleriyle imzalandı.
Bu haber 392 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ