23 Mayıs 2019 Perşembe 13:12
 
Öncekiler Sonrakiler

KTO MECLİSİ’NDE YOĞUN GÜNDEM

KTO Meclisi’nde yoğun gündem
01 Haziran 2018 Cuma 14:48

Körfez Ticaret Odası(KTO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Güngör Ayhan başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Toplantıda 6 komite sunumu ve firma tanıtımlarına yer verildi.

Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen toplantıda, Mayıs Ayı faaliyetlerini anlatan Recep Öztürk, oda faaliyetleri ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.


“398 üye ziyareti yaptık”

KTO’da gerçekleştirilen faaliyetlerden bahseden Recep Öztürk, “Sizlere de geçen mecliste anlattığımız üzere üye ziyaretlerine hızlı bir şekilde başlanması komite toplantılarımızın en önemli gündem maddesiydi. Körfez Ticaret Odası yönetimi, meclisi ve komite üyeleri ile birlikte üyeye dokunabilen bir yapıda olmak en önemli amacımız olmalı diye düşünüyoruz. Bunun da en güzel yolu yapacağımız üye ziyaretleri ve iletişim halinde olmaktır.  Bu kapsamda göreve geldiğimiz süreçten bu yana 398 üye ziyareti yaptık, hedefimiz bu sayıları 1000’lere çıkarmaktır. Geçirdiğimiz iki ay içinde kurduğumuz ekipte bu ruhu gördüğümü içtenlikle söyleyebiliyor ve tüm yol arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Hep söylediğimiz gibi komiteler çalışırsa meclis çalışır, yönetim çalışır oda çalışır diyerek Komitelerimizin bu kadar aktif çalışıyor olmasından duyduğumuz memnuniyeti belirtiyor, Bu süreçteki üstün performanslarından dolayı komite başkanları ve komite üyelerimizi tebrik ediyoruz’’ dedi.


6 komite sunum yaptı

KTO meclis toplantılarının verimli bir şekilde geçmesi için her meclis toplantısında gerçekleştirilecek olan komite sunumlarında bu ay 10’uncu Meslek Komite Üyesi Şenol Örnek, Körfez'e Gümrük labratuvarının kazandırılması; 9’uncu meslek komite üyesi Mustafa Altun, K belgerinin odamız tarafından verilesi ve devri; 12’nci meslek komite üyesi Murat Çetinkaya, tapu harçları ve 150m2 üzerindeki konut satışlarında yapılan KDV indirimleri; 4’üncü meslek komite üyesi Halil Küçük, 2. el araç satışları sertifikasının oda tarafından verilmesi; 7. meslek komite üyesi Bilal Tomba, Dolaşım Belgeleri uygulamaları hakkında 13’üncü komite üyesi, Fatih Uykun Bilim Kadını Canan Dağdeviren'i Odada ağırlanmsası ile ilgili ve 15. meslek komite üyesi Hamza Küpeli Mayıs Ayı içinde gerçekleştirilen Yapı fuarı ve teknik geziler ile ilgili sunumları gerçekleştirdi.


3 firma tanıtımı yapıldı

Körfez Ticaret Odası meclis toplantısında bu aydan itibaren yapılacak olan firma tanıtımlarında Özel Körfezim Eğitim Kurumları, İmren süt firma sahibi Celil Mızrak ve Bilal Tomba İthalat ve İhracat firmaları kendilerini tanıttı.


Tanıtım filmi, üyelere izletildi

Özel Körfez’im Okul Müdürü Özel Körfez'im Eğitim Kurumları Okul Müdürü Eyüp Sultan Keskin, “Anasınıfından başlayarak çocuklarımızı geleceğe güvenle hazırlamayı amaç edinen Özel Körfezim Eğitim Kurumları, eğitim-öğretim sektörünün gerektirdiği her türlü teknolojik imkânı öğrencilerinin hizmetine sunmanın kararlılığı içindedir. Okulumuz Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet ve demokrasiyi özümsemiş, çevre ile iletişim ve etkileşim içerisinde, kurucu, yönetici, öğretmen, öğrenci ve diğer çalışanlar arasında ahengi sağlayan, iyi ilişkiler kuran, hoşgörülü, anlayışlı, geniş görüş açısına sahip kısaca Toplam Kalite Yönetimi modelini uygulamayı hedefliyoruz’’ dedi.

Ardından Özel Körfezim okullarının tanıtım filmi meclis üyelerine izlettirildi.


“Kusursuz hizmet anlayışı ile çalışıyoruz’’

Frma tanıtımları kapsamında İmren süt firma sahibi Celil Mızrak, ‘”Çevre köylerden tedarik ettiğimiz süt makinelerde el değmeden işlenerek yoğurt, ayran, tereyağ, peynir ve kaymak üretimi yapılmaktadır, gıda yönetmeliklerine uygun olarak üretilen ürünler Kocaeli’nin çeşitli ilçelerindeki farklı satış noktalarından tüketiciye sunulmaktadır’’ dedi.


İthalat ve ihracat firma tanıtımı yapıldı

Firma tanıtımları kısmında kürsüye çıkan Bilal Tomba ise, hava ve su tabancaları ile 2015 yılında Tomba markası ile bilgi birikimi ve deneyimi ile sektöre giriş yaptığını, doğru ve kaliteli ürünler sunmayı ilke edindiklerini ve müşterilerine sundukları profesyonel çözümlerle alanlarında çok iddialı olduklarını vurgulayarak bundan sonraki süreçte de aynı ilkeler doğrultusunda hareket edeceklerini anlattı.


Emekleri geçenlere plaket

Konuşmaların ardından eski yöneticilere emeklerinden ötürü plaket takdimi yapıldı.  Hasan Kalkan, Zeki Töngek ve Bahar Baykal’a plaket takdiminde bulunan KTO Başkanı Recep Öztürk, “Odamıza emeği geçen herkesi meclisimize davet ederek plaket takdimi yapıyoruz. Onlardan öğrenecek çok şeyimiz olduğunu düşünüyoruz’’ dedi.

Bu haber 403 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Ziftcan hem sağlığına hem de yeni yuvasına kavuştu

Körfez ilçesinde zift birikintisine yapışık halde bulunan Ziftcan sağlığının yanı sıra yeni bir yuvaya kavuştu.

YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

 YIPRANAN BAYRAKLAR YENİLENDİ

İzmit Belediyesi tarafından şehrin değişik noktalarında bulunan bayrak direklerinin bakım ve onarımı yapıldı.

YSK gerekçeli kararı açıkladı

YSK gerekçeli kararı açıkladı

Kendi atadığı sandık kurulu başkanlarını yok saydı

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Belde A.Ş.’li personele, bayram öncesi bin 500 TL’lik avans ödenecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ