15 Ağustos 2018 Çarşamba 16:17
 
  • 6,138 TL

  • 6,961 TL

  • 227,34 TL

  • 91.100

Öncekiler Sonrakiler

KURâN AHLAKI İLE YAŞAYAN TOPLUMLARDA HUKUKÇUYA PEK İŞ DÜŞMEZ !

Kurân Ahlakı ile yaşayan toplumlarda hukukçuya pek iş düşmez !
01 Ekim 2017 Pazar 12:20

.

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen , konuşmacı olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ali Rıza Gül'ün konuşmacı olarak katıldığı konferansda Akli İslam ve Kurân Ahlakı konulu sohbet gerçekleştirildi.

Şube başkanı Yücel Alpay Demir 'in ev sahipliğinde gerçekleşen konferansa Ardahanlılar derneği başkanı Seyfidar Çoban , Selçuklu Düşünce Kulübü başkanı Süleyman Pekin, Kamusen adına Agah Oktay Gürler, yanlızca barışa tarafız kulübü genel başkanı Vedat Çalık , ocak üyeleri ve çok sayıda ünüversite öğrencisi katıldı.

İslam dininin inşa etmek istediği insan modelinden, seküler ahlaka, Islam ahlakının bireyden aileye, aileden topluma, toplumdan devlet yönetimine işlevinden, eğitim sistemine değin uzanan geniş yelpazede analizinin yapıldığı konferansta , ahlakın kalpte ve vicdanda değil adaletli icraatlarla tezahürü vurgulandı.

Konuşmasında yüce Allah'ın Adaleti hoşgörüyü ve merhameti emrettiğini vurgulayan prof.dr. Ali Rıza Gül; Herkes hem yaptıklarından hemde yapabileceği halde yapmadıklarından sorguya çekilecek, neden yapmadığının hesabını verecek , hicbir mevki makam ticaret ve dünyalık kazanç bir mümini Allah'ı anmaktan anlamaktan alı koymamalı , önemli olan uygulamalarımızdır Ahlak sadece zihinlerde düşüncelerde kalmamalı ameldede olmalı dedi.

Durun burası çıkmaz sokak !

Zulmün arttığı , müşriklerin azıttığı , güçlü olanın haksızlığın olağan karşılandığı , suçun ve sapkınlığın arttığı yaradılış gayesinin unutulduğu bir zamanda peygamber efendimiz doğrularak durun ey inananlar ! burası çıkmaz sokak diyerek insanları kurtuluşa ve güzel ahlaka davet etti , çünkü; Kur-an Ahlakını yaşayan toplumlarda hukukçuya pek iş düşmez , toplumlardaki suç işleme oranları ne kadar ahlaklı olduklarının göstergesidir dedi.

Güzel Ahlaklı olmayan kimse meyvesi olmayan ağaç gibidir müslümanlığı tebliğ ettiğimiz insanlar bizim tuttuğumuz oruca kıldığımız namaza bakmaz uygulamalarımıza ve davranışlarımıza bakarak karar verir Kurân Ahlakı samimiyetinizliğin adaletsizliğin ve gerikalmışlığın tek çaresidir , islam dünyası bunu anlamadığı için bu haldeyiz kurtuluş yine Kurân 'a yönelmekle mümkündür, Ahlak damarlarımızdaki kan gibidir bozulursa tüm vücut iflas eder diyerek konferansını tamamladı.

Kerbela unutulmadı

Katılan herkese teşekkür eden şube başkanı Yücel Alpay Demir, muharrem ayımız mübarek olsun inşallah, bu ayda pek çok güzel hadise olduğu gibi kerbelada şehit edilen katledilen başta Hz. Hüseyin olmak üzere 72 canın peygamberimizin ehlibeytinin acısı hâlâ yüreğimizdedir , Dünyanın neresinde haksızlık ve zulüm varsa kerbela orasıdır , Lanet olsun yezide onun soyuna ve yolundan giden herkese diyerek sohbeti tamamladı.
Bu haber 926 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ