26 Mayıs 2018 Cumartesi 18:19
 
  • 4,707 TL

  • 5,492 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

KURâN AHLAKI İLE YAŞAYAN TOPLUMLARDA HUKUKÇUYA PEK İŞ DÜŞMEZ !

Kurân Ahlakı ile yaşayan toplumlarda hukukçuya pek iş düşmez !
01 Ekim 2017 Pazar 12:20

.

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen , konuşmacı olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ali Rıza Gül'ün konuşmacı olarak katıldığı konferansda Akli İslam ve Kurân Ahlakı konulu sohbet gerçekleştirildi.

Şube başkanı Yücel Alpay Demir 'in ev sahipliğinde gerçekleşen konferansa Ardahanlılar derneği başkanı Seyfidar Çoban , Selçuklu Düşünce Kulübü başkanı Süleyman Pekin, Kamusen adına Agah Oktay Gürler, yanlızca barışa tarafız kulübü genel başkanı Vedat Çalık , ocak üyeleri ve çok sayıda ünüversite öğrencisi katıldı.

İslam dininin inşa etmek istediği insan modelinden, seküler ahlaka, Islam ahlakının bireyden aileye, aileden topluma, toplumdan devlet yönetimine işlevinden, eğitim sistemine değin uzanan geniş yelpazede analizinin yapıldığı konferansta , ahlakın kalpte ve vicdanda değil adaletli icraatlarla tezahürü vurgulandı.

Konuşmasında yüce Allah'ın Adaleti hoşgörüyü ve merhameti emrettiğini vurgulayan prof.dr. Ali Rıza Gül; Herkes hem yaptıklarından hemde yapabileceği halde yapmadıklarından sorguya çekilecek, neden yapmadığının hesabını verecek , hicbir mevki makam ticaret ve dünyalık kazanç bir mümini Allah'ı anmaktan anlamaktan alı koymamalı , önemli olan uygulamalarımızdır Ahlak sadece zihinlerde düşüncelerde kalmamalı ameldede olmalı dedi.

Durun burası çıkmaz sokak !

Zulmün arttığı , müşriklerin azıttığı , güçlü olanın haksızlığın olağan karşılandığı , suçun ve sapkınlığın arttığı yaradılış gayesinin unutulduğu bir zamanda peygamber efendimiz doğrularak durun ey inananlar ! burası çıkmaz sokak diyerek insanları kurtuluşa ve güzel ahlaka davet etti , çünkü; Kur-an Ahlakını yaşayan toplumlarda hukukçuya pek iş düşmez , toplumlardaki suç işleme oranları ne kadar ahlaklı olduklarının göstergesidir dedi.

Güzel Ahlaklı olmayan kimse meyvesi olmayan ağaç gibidir müslümanlığı tebliğ ettiğimiz insanlar bizim tuttuğumuz oruca kıldığımız namaza bakmaz uygulamalarımıza ve davranışlarımıza bakarak karar verir Kurân Ahlakı samimiyetinizliğin adaletsizliğin ve gerikalmışlığın tek çaresidir , islam dünyası bunu anlamadığı için bu haldeyiz kurtuluş yine Kurân 'a yönelmekle mümkündür, Ahlak damarlarımızdaki kan gibidir bozulursa tüm vücut iflas eder diyerek konferansını tamamladı.

Kerbela unutulmadı

Katılan herkese teşekkür eden şube başkanı Yücel Alpay Demir, muharrem ayımız mübarek olsun inşallah, bu ayda pek çok güzel hadise olduğu gibi kerbelada şehit edilen katledilen başta Hz. Hüseyin olmak üzere 72 canın peygamberimizin ehlibeytinin acısı hâlâ yüreğimizdedir , Dünyanın neresinde haksızlık ve zulüm varsa kerbela orasıdır , Lanet olsun yezide onun soyuna ve yolundan giden herkese diyerek sohbeti tamamladı.
Bu haber 899 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kazı çalışmalarında yol çöktü, 5 aile mağdur oldu

Kazı çalışmalarında yol çöktü, 5 aile mağdur oldu

.

AK Parti kurmayları seçim stratejisini görüştü

AK Parti kurmayları seçim stratejisini görüştü

.

Saadet'in mitingi haftaya bugün

Saadet'in mitingi haftaya bugün

.

CHP'nin seçim vaatleri açıklandı

CHP'nin seçim vaatleri açıklandı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, seçim bildirgesini açıkladı. Kılıçdaroğlu, asgari ücretin net 2 bin 200 lira, en düşük emekli aylığının 1500 lira olacağını vaat etti.

MHP seçim beyannamesini açıkladı

MHP seçim beyannamesini açıkladı

MHP'nin Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET