18 Temmuz 2018 Çarşamba 08:04
 
  • 4,804 TL

  • 5,597 TL

  • 191,03 TL

  • 91.630

Öncekiler Sonrakiler

KURBANLIKLAR PAZARA İNİYOR

Kurbanlıklar pazara iniyor
15 Ağustos 2017 Salı 12:29

İzmit’te kurbanlıklar 16 Ağustos Çarşamba gününden itibaren pazara inmeye başlıyor.

Zabıta Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, yurdun dört bir yanından gelen satıcılar kurbanlıklarını İzmit Belediyesi’nin Solaklar yolu üzerindeki Modern Hayvan Pazarı’nda satışa sunacaklar. Yetkililer, Modern Hayvan Pazarı’nda her türlü önlemin alındığını belirterek “ Türkiye’nin en modern hayvan pazarı şehrimizde bulunuyor. Eskiden  oldukça ilkel ortamlarda satış yapan vatandaşlar, geçtiğimiz yıldan itibaren Büyükşehir Mezbahası yanındaki pazardan yararlanmaya başladı. İzmit’te kurban satışları sadece yaklaşık 20 dönüm üzerine kurulan Modern Hayvan Pazarı’nda yapılabilecek. Mahalle aralarında kurbanlık satışı yasak. Modern Hayvan Pazarı’nda yurdun dört bir yanından gelen  satıcılar yaklaşık 3 bin büyük ve küçükbaş hayvanı satacak. Vatandaşlar, hiçbir sağlık riski taşımayan pazardan kurbanlıklarını gönül rahatlığı içinde alabilecekler. Kurban pazarının mezbahanın hemen yanında olması kurban kesecek vatandaşlar için de büyük kolaylık sağlamaktadır” dediler.     

Yetkililer, 2017 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğe istinaden, dişi hayvanların kurban pazarına ve kurban kesim alanlarına kesinlikle alınmayacağına da söylediler.
Bu haber 1003 defa okundu

DİĞER HABERLER

Herkesin bir planı var?

Herkesin bir planı var?

.

'Bedelli' fırsatçılığı

'Bedelli' fırsatçılığı

.

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

Kocaeli İMO Hilti Teknik Semineri Düzenledi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi geçtiğimiz hafta HİLTİ firması işbirliğiyle oda üyelerine yönelik Hilti Teknik Semineri düzenledi.

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Eğitim en önemli insani gelişme alanıdır

Rakamlarla eğitimde gelişmeleri anlatan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, ortaya çıkan başarı verilerini kamuoyu ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, her şeyin başının eğitim olduğunu vurguladı.

Cami Mimarisinde Yenilikçi Yorum GTÜ’den

Cami Mimarisinde Yenilikçi Yorum GTÜ’den

.

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için tercih başvuruları bugün başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ