23 Eylül 2017 Cumartesi 21:24
 
  • 3,495 TL

  • 4,178 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

KURBANLIKLAR PAZARA İNİYOR

Kurbanlıklar pazara iniyor
15 Ağustos 2017 Salı 12:29

İzmit’te kurbanlıklar 16 Ağustos Çarşamba gününden itibaren pazara inmeye başlıyor.

Zabıta Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, yurdun dört bir yanından gelen satıcılar kurbanlıklarını İzmit Belediyesi’nin Solaklar yolu üzerindeki Modern Hayvan Pazarı’nda satışa sunacaklar. Yetkililer, Modern Hayvan Pazarı’nda her türlü önlemin alındığını belirterek “ Türkiye’nin en modern hayvan pazarı şehrimizde bulunuyor. Eskiden  oldukça ilkel ortamlarda satış yapan vatandaşlar, geçtiğimiz yıldan itibaren Büyükşehir Mezbahası yanındaki pazardan yararlanmaya başladı. İzmit’te kurban satışları sadece yaklaşık 20 dönüm üzerine kurulan Modern Hayvan Pazarı’nda yapılabilecek. Mahalle aralarında kurbanlık satışı yasak. Modern Hayvan Pazarı’nda yurdun dört bir yanından gelen  satıcılar yaklaşık 3 bin büyük ve küçükbaş hayvanı satacak. Vatandaşlar, hiçbir sağlık riski taşımayan pazardan kurbanlıklarını gönül rahatlığı içinde alabilecekler. Kurban pazarının mezbahanın hemen yanında olması kurban kesecek vatandaşlar için de büyük kolaylık sağlamaktadır” dediler.     

Yetkililer, 2017 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğe istinaden, dişi hayvanların kurban pazarına ve kurban kesim alanlarına kesinlikle alınmayacağına da söylediler.
Bu haber 867 defa okundu

DİĞER HABERLER

100 Milyon TL lik ihalenin tarihi açıklandı

100 Milyon TL lik  ihalenin  tarihi açıklandı

Kartepe’nin 50 yıllık hayali Teleferik Projesi hayata geçiyor.

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Kartepe Avluburun HES'i tamamladı

İSU Genel Müdürlüğü, “sudan güç alan” stratejisi ile enerji yatırımlarını sürdürüyor.

Down Sendromlular için spor

Down Sendromlular için spor

Şimdiye kadar engellilere yönelik bir çok örnek projeyi hayata geçiren İzmit Belediyesi’nce Down sendromlulara özel spor yapma imkânı sağlanıyor.

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

Amaç FETÖCÜLERİ temizlemek!

.

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

KOÜ'den 'Mavi Balina'uyarısı geldi

Yüzlerce çocuğu ağına düşürüp intiharına sebep olan Mavi Balina oyunu hakkında KOÜ akademisyenlerinden açıklama “Mavi Balina buz dağının görünen kısmı”…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ