20 Kasım 2017 Pazartesi 00:43
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

KURBANLIKLAR PAZARA İNİYOR

Kurbanlıklar pazara iniyor
15 Ağustos 2017 Salı 12:29

İzmit’te kurbanlıklar 16 Ağustos Çarşamba gününden itibaren pazara inmeye başlıyor.

Zabıta Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, yurdun dört bir yanından gelen satıcılar kurbanlıklarını İzmit Belediyesi’nin Solaklar yolu üzerindeki Modern Hayvan Pazarı’nda satışa sunacaklar. Yetkililer, Modern Hayvan Pazarı’nda her türlü önlemin alındığını belirterek “ Türkiye’nin en modern hayvan pazarı şehrimizde bulunuyor. Eskiden  oldukça ilkel ortamlarda satış yapan vatandaşlar, geçtiğimiz yıldan itibaren Büyükşehir Mezbahası yanındaki pazardan yararlanmaya başladı. İzmit’te kurban satışları sadece yaklaşık 20 dönüm üzerine kurulan Modern Hayvan Pazarı’nda yapılabilecek. Mahalle aralarında kurbanlık satışı yasak. Modern Hayvan Pazarı’nda yurdun dört bir yanından gelen  satıcılar yaklaşık 3 bin büyük ve küçükbaş hayvanı satacak. Vatandaşlar, hiçbir sağlık riski taşımayan pazardan kurbanlıklarını gönül rahatlığı içinde alabilecekler. Kurban pazarının mezbahanın hemen yanında olması kurban kesecek vatandaşlar için de büyük kolaylık sağlamaktadır” dediler.     

Yetkililer, 2017 yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğe istinaden, dişi hayvanların kurban pazarına ve kurban kesim alanlarına kesinlikle alınmayacağına da söylediler.
Bu haber 911 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türk Ocaklarından Türkav ve Gebze Türk Eğitim sen'e ziyaret

Türk Ocaklarından Türkav ve Gebze Türk Eğitim sen'e ziyaret

.

Öztürkler farklı cezaevlerine gönderildi

Öztürkler farklı cezaevlerine gönderildi

.

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Seka Deniz Düğün Salonu açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Antikkapı’nın yapımını tamamladığı Seka Deniz Düğün Salonu’nun açılışı, dünya şampiyonu iki sporcunun düğün merasimi ile yapıldı

Bakan Kaya, Kocaeli’de binlerce kadınla yürüdü

Bakan Kaya, Kocaeli’de  binlerce kadınla yürüdü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun daveti üzerine Kocaeli’ye geldi. Gebze Teknik Üniversitesi’nde yapılan “Evden Okula Haydi Anneler” projesi kapsamında sağlıklı yaşam ve doğa yürüyüşüne katılan Bakan Kaya’ya binlerce kadın eşlik etti.

O bir vekil...

O bir vekil...

Hürriyet'in en büyük keyfi...

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

ALO ATIK HATTINA İLGİNÇ TALEPLER

İzmit Belediyesi’nin inşaat atığı ile kullanılmış ev eşyalarını almak için hayata geçirdiği Alo Atık Hattı’na ilginç talepler geliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET