18 Kasım 2017 Cumartesi 13:28
 
  • 3,875 TL

  • 4,571 TL

  • 161,11 TL

  • 106.239

Öncekiler Sonrakiler

MAKEDONLAR 1200 KİŞİ İLE İFTAR YAPTI

Makedonlar 1200 kişi ile iftar yaptı
12 Haziran 2017 Pazartesi 15:28

Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi’nin 12. Geleneksel iftar programı 28 Haziran Mahallesi Üstünlük Sokak’ta gerçekleşti.

Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği iftar programına CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP İl Yöneticisi Selim Yıldız, CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, DYP Kocaeli eski Milletvekili İsmail Kalkandelen, İzmit Belediye Meclis üyesi Aliye Hale Meriç, Biz İzmitiz Gurubunun Kurucusu Hüseyin Erol, STK ve dernek temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. 1200 kişinin katılım gösterdiği bu yıl 12. Düzenlenen geleneksel iftar programında yemek dağıtımında 68 genç görev yaptı. İftar öncesi Fatih Camii İmamı İlyas Savaş Kuran-ı Kerim okudu, iftar sonrasında ise Elmalık Camii İmamı Yusuf Sönüksün iftar duasını yaptı.


HER İFTARDA ÇIĞ GİBİ BÜYÜYORUZ

İftar sonrası kısa bir konuşma yapan Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Kocaeli Şube Başkanı Fuat Biçici, “ Her iftarda çığ gibi büyüyoruz. Kurulduğumuz 2005 yılından beri her yıl iftar veriyoruz. Bu yıl 12. Geleneksel iftarımızı düzenledik. 1200 kişi iftar programımıza katılım gösterdi. Bu yıl bir değişiklik yaparak ilk defa Makedonlara özgü düğün çorbasını sizlere ikram ettik. Katılımınız bizleri çok mutlu etti, geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. 


BU AİLENİN BİR ÜYESİYİM

CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Ben bu ailenin bir üyesiyim, sizlerin hemşerisiyim. Burada bulunmaktan, sizlerle birlikte iftar açmaktan büyük mutluluk duydum. Allah nice ramazanlara, nice bayramlara ulaşmayı hepimize nasip etsin” diye konuştu.


BİZ İZMİTİZ’E ÜYE OLUN

Biz İzmitiz Gurubu Kurucusu Hüseyin Erol, “ Burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Makedonlar güzel insanlar. Bu kent bizim. İzmitlilik ruhunu yaşatmaya çalışıyoruz. Biz İzmitiz Gurubunda 22 bin İzmitliyi bu sitede buluşturuyoruz. Benim sizlerden ricam Biz İzmitiz Facebook Gurubuna üye olun” dedi.


BU GÜZEL TOPLULUKLA BİRLİKTE OLMAKTAN MUTLULUK DUYDUM

Sözlerine Dernek Başkanı Fuat Biçici ve yönetimine, iftarın düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “Bu güzel toplulukla birlikte olmaktan, sizlerle birlikte iftar açmaktan büyük mutluluk duydum. Ben şimdiden yaklaşan bayramınızı kutluyor, hayırlı ramazanlar, hayırlı bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.


SİZLERLE BİR ARADA OLMAKTAN MUTLUYUM
DYP Kocaeli eski Milletvekili İsmail Kalkandelen, “Sizlerle bir arada olmaktan mutluyum. Allah hepimize nice ramazanlar, nice bayramlar nasip etsin. Sizleri yakından takip ediyor, bu derneğin güzel şeyler yaptığını, nasıl mücadele ettiğini biliyorum. Bu birlikteliğiniz hiç bozulmasın. Şimdiden hayırlı bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Bu haber 1051 defa okundu

DİĞER HABERLER

Erkek berberleri Pazar günleri kapanacak

Erkek berberleri Pazar günleri kapanacak

.

ASKON’dan CHP’ye ziyaret

ASKON’dan CHP’ye ziyaret

Kısa adı ASKON olan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ömer Faruk Yıldırım ve yönetimi, CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti.

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

Sorumsuzluk cezasız kalmadı!

İzmit’te sorumsuzca hareket eden müttehit, İzmit Belediyesi tarafından cezalandırıldı.

Kocaeli Birlikspor yönetim kurulu fesh edildi

Kocaeli Birlikspor yönetim kurulu fesh edildi

.

İSU, 2018 de 315 Milyon lira yatırım hedefliyoruz

İSU, 2018 de 315 Milyon lira yatırım hedefliyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, 2017 yılı ikinci olağan genel kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başkanlığında İzmit Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET