26 Şubat 2018 Pazartesi 00:37
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

MARDİNLİ ÇOCUKLARI SEVİNDİREN ZİYARET

Mardinli  çocukları sevindiren ziyaret
16 Ocak 2018 Salı 14:02

.

Kocaeli Kent Konseyi, Kocaeli Marmara Mardinliler Derneği ve Kentin Kadınları Platformu birlikteliğinde, Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile başlatılan “Bir Çocuk da Sen Sevindir” Projesi kapsamında Mardin iline bağlı Nusaybin ve Artuklu İlçelerindeki toplam üç okulda öğrenim gören 7-12 yaş gruplarındaki yaklaşık 300 öğrenciye giyim yardımında bulunuldu.

Proje Ekibi Mardin’e Gitti

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kocaeli Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Fehmi Güneri, Kentin Kadınları Platformu Kurucu Başkanı Tuba Şensoy, Kocaeli Marmara Mardinliler Derneği Gençlik Kolları Başkanı Kadir Sayılı, Gültepeliler Platformu Başkanı Taner Çakırer, Tavşantepeliler Dernek Başkanı Cesur Öztürk, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Semih Furkan Koç ve Gençlik Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Selim Ordu, Kocaeli Marmara Mardinliler Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden Muazzez Özentürk, Murat Elaslan, Bulut Kahraman’ın yer aldığı 12 kişilik ekip Mardin’e giderek öğrenciler bir araya geldi ve öğrencilere giyim yardımında bulundular.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan İle Görüştüler
Ekip öncelikle Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Genel Sekreter Gültekin Görüm, “Başta Mustafa Ayhan olmak üzere Mardin Büyükşehir Belediyesine bize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederiz. Sayın Genel Sekreterimizle Kocaeli Kent Konseyi çatısı altında birlikte görev yaptık. Bu proje ile kendisi ile birlikte yeniden çalışmaktan büyük mutluluk duydum” dedi. 
Böyle güzel bir projenin içinde yer almaktan onur duyduğunu söyleyen Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerin belirlendiğini söyleyerek, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

   

Kocaeli Marmara Mardinliler Derneği Başkanı Fehmi Güneri de Dernek olarak Kocaeli Kent Konseyi ve Kentin Kadınları Platformu ile birlikte anlamlı bir projeye imza attıklarına inandıklarını söyledi. Güneri, projeye destek olan tüm kurum ve kişilere sonsuz teşekkürlerini ilettiğini vurguladı.

Kentin Kadınları Platformu Kurucu Başkanı Tuba Şensoy” Dünyada yapılacak en güzel ve faydalı işlerden birinin çocukları mutlu etmek olduğunu düşünüyorum. Büyük bir hayal dünyasına sahip olan fakat küçük şeylerle mutlu olan çocuklarımızın gelecekleri için daha yaşanabilir, daha mutlu bir dünya bırakmak bizim elimizde. Bu projede yer almaktan gurur duydum. “ şeklinde görüşlerini ifade etti.

Tepeüstü ve Cevizlik İlkokullarında Öğrenciler ile Bir Araya Geldiler
Ekip öncelikle Mardin Nusaybin Tepeüstü İlkokulu’na gitti ve burada öğrenciler ile bir araya gelerek onlarla sohbet etme imkânı buldu. Ekibe Nusaybin Kaymakamı Ergün Baysal ve Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin’de eşlik etti. Proje ekibi daha sonra yine Nusaybin’de bulunan Çatalözü İlkokulundaki öğrencileri de ziyaret ederek hediyelerini verdi ve okul bahçesine ağaç fidanları dikildi.
Daha sonra Mardin Artuklu Cevizlik İlkokulunu ziyaret eden proje ekibi burada da yine öğrenciler ile sohbet ederek onlara hediyelerini verdiler. Hediyeler karşısında mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, herkese çok teşekkür etti.


Bu haber 171 defa okundu

DİĞER HABERLER

Akbayrak,'Psikolojik kırılmayı atlatamadık'

Akbayrak,'Psikolojik kırılmayı atlatamadık'

Kocaeli Birlikspor Teknik Sorumlusu Sebahattin Akbayrak, Bugün yenildik, önümüzdeki maça bakacağız” dedi

Kocaeli’ne yeni modern mezbaha

Kocaeli’ne yeni modern mezbaha

İzmit Solaklar’da yapılan yeni mezbaha binasının temel uygulamaları gerçekleştiriliyor

Öğretmenlere sınav geliyor!

Öğretmenlere sınav geliyor!

.

Afrin'de son durum ne?

Afrin'de son durum ne?

TSK'dan flaş açıklama...

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ