17 Ocak 2019 Perşembe 04:51
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Meclis toplantısı yapıldı
06 Şubat 2018 Salı 18:29

İzmit Belediyesi Şubat dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

 Belediye meclis toplantısına TKBL Federasyon Kupası’nda şampiyon olan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımı damgasını vurdu.

KUPA MECLİSTE

Şampiyon bayanlar kazandıkları kupayla önce Belediye Başkanı Doğan’ı makamında ziyaret ettiler daha sonra da meclis salonuna geldiler. Başkan Doğan bayan basketbol takımını başarılarından dolayı tebrik ederek “ mütevazi bütçeyle bu başarıyı elde ettik. Bu kupanın sahibi İzmit halkı, İzmit’tir. Kulüp başkanımızı, yöneticilerimizi sporcularımızı kutluyorum. Kızlarımızla gurur duyduk. Ligde de şampiyon olacağımıza inanıyorum” dedi.

AFRİN’E 20  BİN KUTU PİŞMANİYE

Başkan Doğan, Afrin’de terör örgütüyle mücadele eden güvenlik güçlerimize 20 bin adet pişmaniye göndereceklerini de  belirterek “ kahraman ordumuz ülkemizin güvenliği için Türkiye düşmanlarına gerekli müdahaleyi yapmak üzere sınır dışı operasyon yapıyor. Kahraman güvenlik kuvvetlerimiz için millet olarak dua ediyoruz. Ordumuza için  İzmit Belediyesi olarak 2 bin adet zeytin fidanı dağıttık,  20 bin adette  pişmaniyeyi hazırlayıp, Afrin’e göndereceğiz. Allah Mehmetçiğimize güç kuvvet versin. Zafer inanlarındır” şeklinde konuştu.

KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Meclis toplantısında Cedit Mahallesi’nde 12.6 hektarlık alanda gerçekleştirilecek planlama, projelendirme ve uygulamalarla ilgili çalışmaların yürütülmesi için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi teklifi ile ilgili İmar ve şehircilik Müdürlüğünün 29.01.2017 tarih ve 399 sayılı yazısı detaylı görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderildi.
Muhtarların Nisan-  Mayıs aylarında Yunanistan, Makedonya ve Kosava’ya karayolu ile kültür gezisi düzenlenmesiyle ilgili Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün teklifinin detaylı görüşülmek üzere komisyona gönderilmesi kararlaştırıldı.
 
TÜRKİYE’DE İLK

İzmit Belediye Başkanı Doğan satın alınan yeni mikser aracıyla ilgili olarak şunları söyledi :
Yeni tip atom karınca mikser aracı aldık. Belediyeler içeresinde ilk biz aldık. Çok işimizi görecek çevreci bir araç. Hali hazırdaki mikser araçları çevre kirliliğine neden oluyor. Bunu ortadan kaldırmak için böyle bir araç satın aldık. Türkiye’de ilk kez bizim belediye kullanacak. Bu araç model olmalı. Meclisimizce  alacağımız karar bu konuda örnek olacaktır.
Bir sonraki meclis toplantısının 6 Mart Salı gün ü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

Bu haber 334 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ