14 Ağustos 2018 Salı 16:33
 
  • 6,506 TL

  • 7,417 TL

  • 243,57 TL

  • 93.483

Öncekiler Sonrakiler

MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Meclis toplantısı yapıldı
06 Şubat 2018 Salı 18:29

İzmit Belediyesi Şubat dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

 Belediye meclis toplantısına TKBL Federasyon Kupası’nda şampiyon olan İzmit Belediyespor Kadın Basketbol takımı damgasını vurdu.

KUPA MECLİSTE

Şampiyon bayanlar kazandıkları kupayla önce Belediye Başkanı Doğan’ı makamında ziyaret ettiler daha sonra da meclis salonuna geldiler. Başkan Doğan bayan basketbol takımını başarılarından dolayı tebrik ederek “ mütevazi bütçeyle bu başarıyı elde ettik. Bu kupanın sahibi İzmit halkı, İzmit’tir. Kulüp başkanımızı, yöneticilerimizi sporcularımızı kutluyorum. Kızlarımızla gurur duyduk. Ligde de şampiyon olacağımıza inanıyorum” dedi.

AFRİN’E 20  BİN KUTU PİŞMANİYE

Başkan Doğan, Afrin’de terör örgütüyle mücadele eden güvenlik güçlerimize 20 bin adet pişmaniye göndereceklerini de  belirterek “ kahraman ordumuz ülkemizin güvenliği için Türkiye düşmanlarına gerekli müdahaleyi yapmak üzere sınır dışı operasyon yapıyor. Kahraman güvenlik kuvvetlerimiz için millet olarak dua ediyoruz. Ordumuza için  İzmit Belediyesi olarak 2 bin adet zeytin fidanı dağıttık,  20 bin adette  pişmaniyeyi hazırlayıp, Afrin’e göndereceğiz. Allah Mehmetçiğimize güç kuvvet versin. Zafer inanlarındır” şeklinde konuştu.

KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Meclis toplantısında Cedit Mahallesi’nde 12.6 hektarlık alanda gerçekleştirilecek planlama, projelendirme ve uygulamalarla ilgili çalışmaların yürütülmesi için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi teklifi ile ilgili İmar ve şehircilik Müdürlüğünün 29.01.2017 tarih ve 399 sayılı yazısı detaylı görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderildi.
Muhtarların Nisan-  Mayıs aylarında Yunanistan, Makedonya ve Kosava’ya karayolu ile kültür gezisi düzenlenmesiyle ilgili Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün teklifinin detaylı görüşülmek üzere komisyona gönderilmesi kararlaştırıldı.
 
TÜRKİYE’DE İLK

İzmit Belediye Başkanı Doğan satın alınan yeni mikser aracıyla ilgili olarak şunları söyledi :
Yeni tip atom karınca mikser aracı aldık. Belediyeler içeresinde ilk biz aldık. Çok işimizi görecek çevreci bir araç. Hali hazırdaki mikser araçları çevre kirliliğine neden oluyor. Bunu ortadan kaldırmak için böyle bir araç satın aldık. Türkiye’de ilk kez bizim belediye kullanacak. Bu araç model olmalı. Meclisimizce  alacağımız karar bu konuda örnek olacaktır.
Bir sonraki meclis toplantısının 6 Mart Salı gün ü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

Bu haber 304 defa okundu

DİĞER HABERLER

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

17 Ağustos'un yıldönümünde deprem şehitleri anılacak

Gölcük Belediyesi 17 Ağustos Deprem şehitlerini anma programı 16-17 Ağustos tarihlerinde Kavaklı sahilinde ve şehitliklerde yapılacak programlar ile gerçekleştirilecek.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ