bil anakolej
10 Temmuz 2020 Cuma 06:48

MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Meclis toplantısı yapıldı
05 Şubat 2019 Salı 16:13

.

İzmit Belediyesi Şubat dönemi belediye meclis toplantısı yapıldı. Belediye meclis üyesi İbrahim Elgin’in başkanlık ettiği mecliste 14 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. İbrahim Elgin, gündem maddelerine geçilmeden önce 48 yıl önce elim bir trafik kazasında hayatlarını kaybeden Leyla Atakan ve çalışma arkadaşlarını saygı ve minnetle andıklarını belirterek “ şehrimize önemli hizmetleri olan İzmit’in ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan ve çalışma arkadaşları için 11 Şubat’ta Bağçeşme’deki kabirleri başında ve Fevziye Camii’nde düzenleyeceğimiz etkinliğe herkesi  davet ediyoruz” dedi.

 

KABUL EDİLDİ

Gündem maddeleri arasında yer alan Yenidoğan Mahallesi 4348 ada 1 ve 2 nolu parsellerde trampa yapılması teklifi ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğünün yazısı meclis üyelerince kabul edildi.

5393 sayılı kanunun 75/c maddesine göre Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi ile ortak proje hazırlanması ve bu konuda aynı kanunun 38/g maddesine göre Belediye Başkanına protokol yapma yetkisi verilmesi teklifi ile ilgili Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün yazısı da direk olarak oylanarak kabul edildi.


Belediyede bulunan memur kadrolarından I sayılı Kadro İhdas Cetveli ile III sayılı Dolu Kadro Değişikliği Cetveli teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Belediyenin norm kadro standartları cetvelinde verilen teknik hizmetler sınıfı, sağlık hizmetleri sınıfı, avukatlık hizmetleri sınıfı ve genel idare hizmetler sınıfında münhal bulunan kadrolarda sözleşmeli personel olarak halihazırda çalışanlara verilecek ücret teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu geldiği şekliyle kabul edildi.

Belediyenin hüküm ve tasarrufunda bulunan, Yahya Kaptan Mahallesi’ndeki 250  m2 yapının, işyeri olarak kullanılmak üzere 10  yıl süre ile kiraya verilmesi konusunun 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.e maddesine göre görüşülmesi teklifi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

Mecliste Tüysüzler Mahalle Konağı’nın 2 yıl süreyle yıkılacak olan Şehit Öğretmen Erkan Aydın okulu olarak tahsis edilmesi kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 5 Mart Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.
Bu haber 623 defa okundu

DİĞER HABERLER

Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı

Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı

.

Ağrı Konfederasyonu'ndan, Vali Yavuz'a ziyaret

Ağrı Konfederasyonu'ndan, Vali Yavuz'a ziyaret

Kocaeli şehrimiz olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olsun dileklerinde bulunduk.

Kocaeli Popüler Müzik Topluluğu konseri göz doldurdu

   Kocaeli Popüler Müzik Topluluğu konseri göz doldurdu

Açık hava konserlerinin ikincisi Gölcük’te gerçekleştirildi.

Büyükakın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya geldi

Büyükakın, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile bir araya geldi

Askeri alanlara yapılması planlanan Millet Bahçeleri ele alındı.

Esnafımızın mutluluğu herşeyden önemli

Esnafımızın mutluluğu herşeyden önemli

İzmit Zabıtası esnaf ile el ele

Tavşantepe’de yılların çilesi bitiyor

Tavşantepe’de yılların çilesi  bitiyor

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet Tavşantepe Mahallesi’nde yapılan yol çalışmalarını yerinde inceledi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ