06 Haziran 2020 Cumartesi 00:50

'MEME KANSERİ GÜLE GÜLE'

'Meme Kanseri Güle Güle'
13 Ekim 2019 Pazar 17:10

.

“Herkes El Ele, Meme Kanseri Güle Güle” Farkındalık Yürüyüşü Vali Aksoy ve eşinin Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.


Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, İl Sağlık Müdürlüğü, KOBİDOS, SENATÜRK ve Kocaeli Meme Derneği iş birliğinde, “Herkes El Ele, Meme Kanseri Güle Güle”Farkındalık Yürüyüşü Vali Hüseyin Aksoy Ve Eşi Sayın Hülya Aksoy’un Katılımlarıyla Gerçekleştirildi.

 


Ellerindeki pankartlar ve balonlar ile yaklaşık 250 kişinin katıldığı farkındalık yürüyüşü, Anıtpark meydanından başlayarak İzmit 1 Mart Vapur İskelesi'nde sona erdi. Yürüyüşün ardından program;Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. N. Zafer Cantürk, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün konuşmalarıyla devam etti.
Vali Aksoy yaptığı konuşmada; “Değerli katılımcılar, meme kanserine farkındalık yaratmak adına bugün bu etkinliği gerçekleştiriyoruz, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Meme kanseri kadınların riskte olduğu en yüksek kanser türü olarak karşımızda duruyor. Kocaeli Valiliği olarak meme kanserinde farkındalığı ortaya koyabilmek adına bir kadın sağlığı eğitimi projesi başlattık. 678 bin kadınımızın bugün itibariyle 630 binine, hedefimizin yüzde 93'üne ulaşmış durumdayız. Bu projede görev alan bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Erken teşhis kanser için büyük önem taşıyor. Bu yönüyle farkındalığı yaratmak adına bugünkü etkinliğimiz de önemli katkı sunacaktır. İl Sağlık Müdürlüğümüze, Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler, özellikle de üniversite hastanemiz, sağlık alanında çok önemli mesafe kat eden güçlü hastanelerin başında geliyor. Üniversite hastanemiz bu alanda sadece Kocaeli değil, Türkiye'nin farklı bölgelerinden de hasta kabul eden ve bu alanda bilinen bir hastane. Bu yönüyle bu alanda çalışan bütün hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bugün etkinlikte görev alan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Sağlıklı bi yaşam diliyorum." dedi.


Konuşmaların ardından Vali Aksoy, eşi Hülya Aksoy ve beraberindeki protokol üyelerietkinlik için hazırlananAtatürk vapuru ile Körfez gezisinde Meme Kanserine dikkat çekmek amacıyla Osman Gazi Köprüsü Semalarına 450 Balon Bıraktılar

Bu haber 1152 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gebze'de coronavirüs karantinası

Gebze'de coronavirüs karantinası

Sokak jarantinaya alındı

Deniz uçağı ile tüm Marmara denetlenecek

Deniz uçağı ile tüm Marmara denetlenecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında İzmit Körfezi’nin denetimi için kullandığı deniz uçağı ile Marmara Belediyeler Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı protokolü kapsamında tüm Marmara Denizini denetleyecek

Cuma Namazı için ücretsiz maske ve seccade

Cuma Namazı için ücretsiz maske ve seccade

Cuma namazı öncesinde vatandaşlara ücretsiz maske ve tek kullanımlık seccade dağıtıldı

Ormanya, 6 Haziran Cumartesi günü açılıyor

Ormanya, 6 Haziran Cumartesi günü açılıyor

Ormanya, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı iptalinin üzerine 6 Haziran Cumartesi günü açılacak

Sokağa çıkma yasağı iptal edildi

Sokağa çıkma yasağı iptal edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan yasağı iptal etti

Sorti yapıyormuşum gibi çek

Sorti yapıyormuşum gibi çek

Büyükakın'dan takipçilerini tebessüm ettiren paylaşım

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ