23 Ağustos 2019 Cuma 19:36

MİLLİ İRADE DESTANI BAŞİSKELE ’DE YAŞATILIYOR

Milli irade destanı Başiskele ’de yaşatılıyor
01 Kasım 2018 Perşembe 13:13

.


15 Temmuz Darbe kalkışması başta olmak üzere, 1980, 1960 darbesi, 1971 Muhtırası, 1997 Post Modern Darbelerinin gazete küpürleri ve kısa film gösterileri ile anlatıldığı Başiskele Belediyesi 15 Temmuz Milli İrade Parkı, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.
Hain darbe girişiminde Türkiye'nin bağımsızlığını savunmak için şehit olanların anısı ve yaşananlar Yeşilyurt Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı'nda yapılan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda yaşatılıyor. Öğrenci, genç yaşlı birçok kişinin ziyaret ettiği parkta o gece verilen bağımsızlık mücadelesi tam anlamıyla gözler önüne seriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meydanlara inin” çağrısı üzerine ellerindeki Türk bayrakları ile darbecilere karşı dik duruş sergileyen kahraman vatandaşların ve şehadet mertebesine ulaşan 15 Temmuz şehitlerinin hatıraları gelecek nesillere aktarılıyor.
15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi binası, asker üniformaları içini gizlenmiş hainlerin, vatanını savunan vatandaşların ve kamyonuyla mücadele veren şerife bacının temsili figürlerinin bulunduğu parkı Özel Sultan Okulları öğrencileri ziyaret etti. Öğretmenleri ve görevliler eşliğinde parkı gezen öğrenciler anlatılanları dikkatle dinleyerek o gece yaşananları anlamaya çalıştılar. Gün boyunca 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nı öğrencilerin yanı sıra vatandaşlarda ziyaret ediyor.
Bu haber 606 defa okundu

DİĞER HABERLER

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşi ve ailesine, 'Sizi süründüreceğim' diyen öfkeli kocanın, karısının kişilik haklarını zedelediğine hükmetti. Davalı kocanın tehditkar sözlerini boşanma sebebi sayan Kurul; davalı kocanın manevi tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Sendika Başkanına muştalı saldırı

Kortel Konağı küllerinden doğacak

Kortel Konağı küllerinden doğacak

ASLINA UYGUN OLARAK

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Türkiye’nin her yerinden geliyorlar…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ