23 Mart 2019 Cumartesi 12:46
 
Öncekiler Sonrakiler

MİLLİ KURULUŞLAR TÜRK OCAĞINDA BAYRAMLAŞTI.

MİLLİ KURULUŞLAR TÜRK OCAĞINDA BAYRAMLAŞTI.
22 Ağustos 2018 Çarşamba 14:00

.

Türk Ocakları binasında gerçekleşen bayramlaşma programına Türk Ocakları Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim sen Kocaeli İl Başkanı Yaşar Şanlı, Selçuklu Düşünce Kulübü başkanı Süleyman Pekin, Yesevi Ocakları adına Mete Deniz, Turancı Hareket Platformu adına Kaan Güvenç, Türk Haber sen il temsilcisi Yasin Pazar, Türk Tarım Orman sen il temsilcisi Çetin Keskin, Türk Ulaşım sen il temsilcisi Agah Oktay Gürler ve Türk Ocaklılar katılım gösterdi.

Bayramlaşmada ev sahibi olarak konuşan bayramlaşmaya katılan tüm başkanlara teşekkür eden Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir; En başta evlatlarını bu cennet vatan için kurban veren şehit ailelerimizin, vatanımız için bedel ödeyen gazilerimizin ve ailelerinin bayramını kutluyoruz, En başta bizler burada huzur ve güven içerisinde bayramlaşabilelim diye görevi başında olan tüm kamu görevlilerimiz ve onlarsız bayramlaşan ailelerinin bayramını kutluyoruz, ayrıca bu vesile ile dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın yüreğinde Türklük gurur şuuru İslam ahlak ve fazileti bulunduran herkesin bayramını kutluyoruz dedi.
Ayrıca bu vesile ile ben Mustafa Kemal'in askeriyim diyen Azerbaycanın Cumhurbaşkanı Ebulfeyz Elçibey'in vefat yıl dönümü kendisine yüce Allah'dan rahmet diliyoruz.

Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliği adına konuşan Türk Eğitim Sen başkanı Yaşar Şanlı, ”Bayramlar İslam’ın gülen yüzünün hayatımızı aydınlattığı, kardeşlik, barış ve yardımlaşma düsturunun hayat bulduğu, dünyamızı saran onca çirkinliğin, kan ve gözyaşının arasında çocukluğumuzun masumiyetinin hatırlandığı nadide günlerdir” bütün Türk ve İslam aleminin bayramı mübarek olsun, “Nitekim kurbanın amacı da imkânı olanların olmayanlarla paylaşması, dayanışma içinde bulunması ve kırgınlıkların son bularak, kardeşlik duygularının pekiştirilmesidir. Bu nedenle Türk milletinin köklerinde var olan ve İslam’ın ruhuyla bütünleşen insani değerler bayramlarda en coşkulu şekliyle yaşanmalı. Millet olarak kardeşliğimiz, ortak gelecek idealimiz, bizi biz yapan değerlerimiz hatırlanmalı ve onlara sahip çıkılmalı.

Vatan için koç yiğitlerimizi kurban verdiğimiz, yurdumuzun ve milletimizin salahiyeti için operasyonlar yaptığımız şu günlerde, Allah yolunda canından vazgeçmenin kutsiyetini bir kez daha idrak ediyoruz. Yüreğimizde şehitlerimizin acısıyla, dünyadaki bütün kötülüklerin son bulması, Mehmetçiğimizin, polisimizin burnunun bile kanamadan ülke içinde ve dışında asayişin tesis edilmesi dualarımızla kurbanlarımızı kesiyoruz” ifadelerini kullandı.Bu haber 644 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ