23 Ağustos 2019 Cuma 19:43

MOBESKO, ANTALYA’YA ÖRNEK OLACAK

MOBESKO, Antalya’ya örnek olacak
01 Kasım 2018 Perşembe 10:50

.

Sektörel kümelenme alanında adım atan Antalyalı mobilyacılar, birçok şehre örnek olan MOBESKO’ya geldi, kuruluş aşaması hakkında bilgi aldı

MOBESKO Mobilyacılar Çarşısı Yönetimi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yöneticilerini ağırladı. Yönetim binasında gerçekleştirilen ziyaret programında ATSO Başkanı Davut Çetin, KOTO Başkanı Necmi Bulut, MOBESKO Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Başoğul, MOBESKO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aydın, ATSO Mobilyacılar Komite Başkanı Kenan Demirel, KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Çuhadar, mobilya meslek grubu meclis üyeleri Ahmet Kavafoğlu ve Mustafa Ay bir araya geldi.

 

YENİ MODEL BİR TESİS

Antalya’ya sektörel kümelenme projesini hayata geçirmek isteyen esnaf MOBESKO’yu örnek gösterdi. Antalyalı mobilya esnafının sektörel kümelenmeye sıcak baktığını ifade eden ATSO Başkanı Davut Çetin, proje için örnek gösterilen MOBESKO’yu yerinde inceledi. MOBESKO’nun kuruluş aşaması hakkında bilgi alan Başkan Çetin, “MOBESKO yeni model bir tesisle sektörüne ve şehre örnek oldu. Böylesi yatırımlar kolay oluşmuyor” dedi.

 

DİĞER İLLERE DE ÖRNEK

Çetin, “MOBESKO, hem açık bir çarşı hem tüketicinin her ihtiyacını karşılayabileceği, birçok markanın bir arada bulunduğu bir alan. Özellikle mobilya sektörünün hizmet kalitesine de büyük katkı sağlıyor. Örnek proje. Türkiye’deki diğer illere de katkısı olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. MOBESKO Başkanı Şenol Başoğul ise MOBESKO’nun fikir aşamasında kuruluş aşamasına kadar tüm detayı ATSO yöneticileri ile paylaştı.

 

YÜKSEK ZAM VE FAİZ
Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara değinen heyet, mobilyacı esnafının da bu durumdan etkilendiğini ve çözüm yolu üretilmesi gerektiğini söyledi.  Bir araya gelen mobilyacı esnafı; sunta, boya ve süngere gelen yüksek zam ve faiz oranı gibi mobilya sektörünü sarsacak, hem esnafı hem tüketiciyi zorlayacak aşırı fiyat artışlarıyla ilgili gerekli önlemlerin alınması konusunda hem fikir oldular.

Bu haber 591 defa okundu

DİĞER HABERLER

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Eş ve kaynanaya 'Sizi süründüreceğim

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, eşi ve ailesine, 'Sizi süründüreceğim' diyen öfkeli kocanın, karısının kişilik haklarını zedelediğine hükmetti. Davalı kocanın tehditkar sözlerini boşanma sebebi sayan Kurul; davalı kocanın manevi tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Yakup Yıldız'a muştalı saldırı

Sendika Başkanına muştalı saldırı

Kortel Konağı küllerinden doğacak

Kortel Konağı küllerinden doğacak

ASLINA UYGUN OLARAK

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

TRAFİK KAZALARINDA SON ON YILDA 52 BİN 95KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Türkiye’de 2009-2018 yılları arasında, 12 milyon 236 bin 912 trafik kazası meydana geldi

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Motorcular Kerpe’de buluşacak!

Türkiye’nin her yerinden geliyorlar…

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ