24 Ekim 2018 Çarşamba 09:18
 
  • 5,746 TL

  • 6,600 TL

  • 229,82 TL

  • 93.469

Öncekiler Sonrakiler

MUHARREM AYI ORUCUNU KÖRFEZ CEM EVİ’NDE AÇTI

Muharrem ayı orucunu Körfez Cem Evi’nde açtı
19 Eylül 2018 Çarşamba 12:22

Başkan Karaosmanoğlu, Muharrem ayı dolayısıyla Körfez Cem Evi’nde gerçekleşen iftar programına katıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Cem Evi’ne konuk olarak Muharrem ayı orucunu canlarla birlikte açtı.  Muharrem ayının anlam ve önemini içeren Cem TV’deki canlı yayına da konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, milli birlik ve kardeşliğe vurgu yaparak, Kocaeli’de yaşayan Alevi vatandaşların talep ve önerilerine hızlı bir şekilde cevap verdiklerini ifade etti. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Büyükşehir Belediyesi Cem Evleri Koordinatörü Mutlu Beyazgül, Körfez Cem Evi Dernek Başkanı Durmuş Yıldırım, Cem Evleri başkanları ve vatandaşların da hazır bulunduğu programda kardeşlik ve mazlumların sesi olan Türkiye’nin önemine vurgu yapıldı.

 

''SEVGİDE BULUŞALIM'' BU YIL 30 EYLÜL PAZAR GÜNÜ

Körfez Cem Evi’nde açılan oruçlar ve edilen dualarla birlikte zalimlerin karşısında Hz. Hüseyin gibi duruş sergilemenin dünya üzerinde çok önemli olduğunun vurgulandığı programda, Cem TV’deki canlı yayında Büyükşehir Belediyesi’nin Cem Evleri’ne ve Alevi vatandaşlara verdiği destekler takdirle karşılandı. Muharrem ayının önemine ilişkin değerlendirmeler yapılırken, Yezid bir kez daha lanetlendi. Canlarla birlikte Muharrem orucunu açan Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cem Vakfı ve Alevi İslam Din Hizmetleri Başkanlığı tarafından ''Sevgide Buluşalım'' etkinliğinin bu yıl 30 Eylül Pazar günü 13.’sünün düzenleneceğini belirterek, herkesi bu programa davet etti.

 

“GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERİYORUZ”

Cem TV’de yapılan canlı yayında Türkiye’nin hassas dönemden geçtiği de ifade edilirken, toplumsal kardeşliğe katkı sunmak için herkese görev düştüğü vurgulandı. Canlı yayında Anadolu coğrafyasının her köşesinden gelen Kocaeli’ne gelen halkımızın en büyük zenginlik olduğunu da söyleyen Karaosmanoğlu, “Kocaeli’deki bu güzel kardeşliğin sonsuza kadar sürmesi için bizler gerekli hassasiyeti gösteriyoruz” açıklamasını yaptı. Birliktelik Muharrem ayı orucunun açılması ve duaların edilmesiyle sona erdi.

 
Bu haber 410 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cihat Altınyuva korkuttu

 Cihat Altınyuva korkuttu

.

PTT 178 yaşında

PTT 178 yaşında

.

ALO deyin, atığınızı gelip alsınlar

ALO deyin, atığınızı gelip alsınlar

İzmit Belediyesi Alo Atık uygulamasıyla vatandaşların evlerindeki geri dönüşüm atıklarını topluyor.

İzmit'te basketbol bayramı

İzmit'te basketbol bayramı

.

İnsanlığın sesi Kartepe Zirvesi'nden yükselecek

İnsanlığın sesi Kartepe Zirvesi'nden yükselecek

26 – 28 tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Kartepe Zirvesi “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” temasıyla toplanıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET