18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:08
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

MUHTARLARIN GELENEKSEL İFTARI BELSA'DA

Muhtarların geleneksel iftarı Belsa'da
22 Mayıs 2018 Salı 12:42

Her ay muhtarlarla bir ara gelen İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ramazan’da da bu geleneği bozmadı.

Belsa’daki meclis salonunda gerçekleştirilen toplantının ardından muhtarlarla birlikte oruç açıldı.   İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın başkanlığında gerçekleşen aylık değerlendirme toplantısında muhtarların yanı sıra  meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleri de hazır bulundu.
 
MUHTARLARIMIZ HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDU

Mahallerin ve dolayısıyla şehirlerin gelişimi için muhtarların önemine değinen Başkan Doğan “   mahallerimizde halkımızın temsilcileri olan muhtarlarımızın önemini bilen bu anlayışla hareket eden bir belediyeyiz. Bizim bu anlayışımızın tüm Türkiye’de örnek alınması ayrı bir gurur. 9 yıldır muhtarlarımızla güzel bir birliğimiz oldu. Bu süreç içerisinde Türkiye’deki belediye muhtar ilişkilerinde örnek olacak bir noktadayız.  Belediyemiz bünyesinde Türkiye’de ilk defa kurduğumuz Muhtar Hizmet Masamızla sizlere ayrı bir değer verdik.  Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren haftada en az iki gün sizlerle birlikte mahallerimizi karış karış dolaşıp, vatandaşlarımızın isteklerine yerinde çözümler buluyoruz. Her ay düzenli bir şekilde sizlerle bir araya gelip mahallerimiz için daha ne yapabiliriz diyerek fikir alışverişinde bulunuyoruz. Diğer taraftan da, sizlere sosyal ve kültürel katkılar sağlayacak etkinlikler düzenliyoruz. Ayrıca sizlerin çalışma ofislerinizin oluşturulması, donanımı ve ihtiyaçlarınızın karşılanması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

MUHTRALARIMIZA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

24 Hazirandaki Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde muhtarlara büyük görev düştüğüne de dikkat çeken Başkan Doğan “  ülkemizin ve dünyadaki tüm Müslüman kardeşlerimizin geleceğini ilgilendiren Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde muhtarlarımızın desteği çok önemli. Ülkemizi hain planlarla bölmek, parçalamak isteyen,    Kudüs’teki Müslüman kardeşlerimizi vicdansızca katleden İsrail, ABD ve Avrupa’ya gereken cevabı verebilmek için hep birlikte çalışmalı, bir ve beraber olmalıyız” şeklinde konuştu. 
Toplantının ardından Başkan Doğan ve muhtarlar Belsa’nın terasında hep birlikte oruç açtılar.

Bu haber 148 defa okundu

DİĞER HABERLER

İSU geleneğini bozmadı

İSU geleneğini bozmadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğünün geleneksel Kurban Bayramlaşması, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Zekeriya Özak ve Genel Müdür Ali Sağlık’ın katılımıyla, İSU Genel Müdürlüğünün bahçesinde gerçekleştirildi.

Balaban, personelle bayramlaştı

Balaban, personelle bayramlaştı

Vali Vekili Dursun Balaban, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.

TİM göreve başladı

TİM göreve başladı

Kurban Bayramına az bir zaman kala belediyeler kaçan kurbanlar için önlemler almaya başladı.

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

Belediyeden 30 bin kurban poşeti

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi kurbanda da vatandaşlara 30 bin adet kurban poşeti dağıtıyor.

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi’nden Boğa Timi

İzmit Belediyesi tarafından oluşturulan Kurban Bayramı için boğa timi oluşturuldu.

Zabıtalar bayrama hazır

Zabıtalar bayrama hazır

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı süresince 7 gün 24 saat görev başında olacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ