14 Ağustos 2018 Salı 19:12
 
  • 6,515 TL

  • 7,405 TL

  • 243,63 TL

  • 93.419

Öncekiler Sonrakiler

NAZLIGÜL '100.YILA RASTLAMASI VEHAMETTİR'

Nazlıgül '100.yıla rastlaması vehamettir'
08 Aralık 2017 Cuma 02:02

.

Demokrat Parti il başkanı Mustafa Nazlıgül  ABD Devlet Başkanı Trup'un Kudüs kararına sert tepki gösterdi. Nazlıgül yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.


'Filistin meselesi ortadoğu'daki istikrarsızlığın ve kaosun tam merkezidir. Trump 'un aldığı karar bölgedeki travmanın daha da derinlemesine neden olur.

Malesef sorumsuz ve ne yapacağı belli olmayan siyasetçilerin yönettiği bir dünyada yaşıyoruz. Abd Başkanı Trump bölgede taşları yerinden oynatacak, istikrarsızlığı artıracak çok vahim bir karar alarak Kudüs 'ü başkent ilan etti.
Bölgedeki müslüman ülkelerin birbirleri ile olan anlaşmazlıklarının zirve yaptığı bir dönemde Abd Başkanı Trump' ın böyle bir karar alması dikkatlerden kaçmadı. Alınan bu karara tüm müslüman ve dünya ülkelerinin ortak bir tepki göstermeleri zorunludur.
Ortadoğu'da yaşanan gerginlikler, Arap baharı ve özellikle Suriye 'de yaşanan iç savaş durumu bölgede İsrail'in üzerindeki baskının hiç olmadığı kadar azaldığını görüyoruz.
Trump' un Kudüs 'ü başkent ilan etme kararı bölgedeki Türkiye, Mısır, İran, Arabistan gibi müslüman ülkeleri aklıselim olmaya sevk etmeli ve anlaşmazlıkları ötelemeye vesile olmalıdır. '
Bu kararın, Aralık 1917'de Küdüs' ü Osmanlı'nın terk edişinin 100. yıldönümüne rastlamasıda ayrı bir vehamettir.
Bu haber 815 defa okundu

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Vali Aksoy'dan eğitime destek

Eğitime yüzde 100 Destek Kampanyası çerçevesinde Yılport Konteyner Terminali ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından 54 derslik, 1 adet kapalı spor salonu, 200 öğrencilik yurt ile donatım ve tefrişat işlerinin yapılacağı Gebze Teknik Üniversitesi Mehmet Yıldırım Yılport Eğitim Kampüsü’nün protokol imza töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

Anlamak için, bu müzeyi mutlaka gezin!

İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen 17 Ağustos deprem anma ve farkındalık müzesi, hem depremin acı yüzünü ortaya koyarken hem de depremler için farkındalık yaratıyor

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Dolarını bozdurana vinç bedava!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla küçük esnaftan inşaat firmalarına kadar bir çok kurum dolar bozdurup getiren vatandaşlara bedava hizmetler vermeyi vaat ediyor.

Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

 Doğan Mahallesinden SEDAŞ’a Teşekkür

Kuruçeşme'de yanmayan lambalar SEDAŞ Ekiplerince hızla onarıldı.

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

Arama kurtarma ekibi sertifikalarını aldı

O Kahraman Benim sloganıyla başlatılan proje kapsamında eğitimlerini tamamlayan, 50 kişilik İzmit Belediyesi Gönüllü Arama Kurtarma Ekibi (İZBAK)sertifikalarını aldı.

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

Kocaeli'de kaç kişi ad-soyad değişikliği yapmış?

7039 Sayılı Kanunun Geçici 8’inci Maddesi gereğince Kocaeli’de 1487 kişi ad ve soyad değişikliği yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ