28 Mayıs 2018 Pazartesi 06:20
 
  • 4,708 TL

  • 5,511 TL

  • 196,80 TL

  • 103.200

Öncekiler Sonrakiler

NAZLIGÜL '100.YILA RASTLAMASI VEHAMETTİR'

Nazlıgül '100.yıla rastlaması vehamettir'
08 Aralık 2017 Cuma 02:02

.

Demokrat Parti il başkanı Mustafa Nazlıgül  ABD Devlet Başkanı Trup'un Kudüs kararına sert tepki gösterdi. Nazlıgül yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.


'Filistin meselesi ortadoğu'daki istikrarsızlığın ve kaosun tam merkezidir. Trump 'un aldığı karar bölgedeki travmanın daha da derinlemesine neden olur.

Malesef sorumsuz ve ne yapacağı belli olmayan siyasetçilerin yönettiği bir dünyada yaşıyoruz. Abd Başkanı Trump bölgede taşları yerinden oynatacak, istikrarsızlığı artıracak çok vahim bir karar alarak Kudüs 'ü başkent ilan etti.
Bölgedeki müslüman ülkelerin birbirleri ile olan anlaşmazlıklarının zirve yaptığı bir dönemde Abd Başkanı Trump' ın böyle bir karar alması dikkatlerden kaçmadı. Alınan bu karara tüm müslüman ve dünya ülkelerinin ortak bir tepki göstermeleri zorunludur.
Ortadoğu'da yaşanan gerginlikler, Arap baharı ve özellikle Suriye 'de yaşanan iç savaş durumu bölgede İsrail'in üzerindeki baskının hiç olmadığı kadar azaldığını görüyoruz.
Trump' un Kudüs 'ü başkent ilan etme kararı bölgedeki Türkiye, Mısır, İran, Arabistan gibi müslüman ülkeleri aklıselim olmaya sevk etmeli ve anlaşmazlıkları ötelemeye vesile olmalıdır. '
Bu kararın, Aralık 1917'de Küdüs' ü Osmanlı'nın terk edişinin 100. yıldönümüne rastlamasıda ayrı bir vehamettir.
Bu haber 795 defa okundu

DİĞER HABERLER

Toprak kaydı tren seferleri durdu

Toprak kaydı tren seferleri durdu

.

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

Kandıralılar, Kaymakam Kantay'ı ziyaret etti

.

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

Ereğli’de evleri özüne dönüyor

'Ereğli Evleri Hayat Buluyor' projesi kapsamında Ereğli’deki Çıpalı Konak ve bir tescilli yapıda restorasyon çalışmaları sürüyor.

Dere taştı;2 evi su bastı

Dere taştı;2 evi su bastı

.

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

Taklit gözlükler göz sağlığını tehdit ediyor

İZMİT'te özel bir hastanede göz doktoru olarak görev yapan Op.Dr. Fethi Güngör, taklit gözlüklerin göz sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Derince’ye modern bir tesis daha

Derince’ye modern bir tesis daha

Fatih Mahallesi’nde eğitim veren Derince Şehit Osman Gazi Çetingöz Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne inşa edilen Kapalı Spor Salonu’nu inceleyen Başkan Bulut, bölgeye son derece modern bir tesis kazandırdıklarını söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET