18 Aralık 2017 Pazartesi 10:14
 
  • 3,858 TL

  • 4,542 TL

  • 156,27 TL

  • 109.330

Öncekiler Sonrakiler

NAZLIGÜL '100.YILA RASTLAMASI VEHAMETTİR'

Nazlıgül '100.yıla rastlaması vehamettir'
08 Aralık 2017 Cuma 02:02

.

Demokrat Parti il başkanı Mustafa Nazlıgül  ABD Devlet Başkanı Trup'un Kudüs kararına sert tepki gösterdi. Nazlıgül yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi.


'Filistin meselesi ortadoğu'daki istikrarsızlığın ve kaosun tam merkezidir. Trump 'un aldığı karar bölgedeki travmanın daha da derinlemesine neden olur.

Malesef sorumsuz ve ne yapacağı belli olmayan siyasetçilerin yönettiği bir dünyada yaşıyoruz. Abd Başkanı Trump bölgede taşları yerinden oynatacak, istikrarsızlığı artıracak çok vahim bir karar alarak Kudüs 'ü başkent ilan etti.
Bölgedeki müslüman ülkelerin birbirleri ile olan anlaşmazlıklarının zirve yaptığı bir dönemde Abd Başkanı Trump' ın böyle bir karar alması dikkatlerden kaçmadı. Alınan bu karara tüm müslüman ve dünya ülkelerinin ortak bir tepki göstermeleri zorunludur.
Ortadoğu'da yaşanan gerginlikler, Arap baharı ve özellikle Suriye 'de yaşanan iç savaş durumu bölgede İsrail'in üzerindeki baskının hiç olmadığı kadar azaldığını görüyoruz.
Trump' un Kudüs 'ü başkent ilan etme kararı bölgedeki Türkiye, Mısır, İran, Arabistan gibi müslüman ülkeleri aklıselim olmaya sevk etmeli ve anlaşmazlıkları ötelemeye vesile olmalıdır. '
Bu kararın, Aralık 1917'de Küdüs' ü Osmanlı'nın terk edişinin 100. yıldönümüne rastlamasıda ayrı bir vehamettir.
Bu haber 707 defa okundu

DİĞER HABERLER

Şemsiyeniz yanınızda bulunsuz

Şemsiyeniz yanınızda bulunsuz

.

GTÜ öğrencisinin Otonom İHA projesine TÜBİTAK Desteği

GTÜ öğrencisinin Otonom İHA projesine TÜBİTAK Desteği

GTÜ Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi Ahmet Alperen Bulut’ un “Otonom İnsansız Hava Aracı Projesi” TÜBİTAK 2209 – B programı tarafından desteklenecek.

Ünlü Hollywood yıldızı İzmit'te

Ünlü Hollywood yıldızı  İzmit'te

.

2018 YKS puan tercih tablosu açıklandı

2018 YKS puan tercih tablosu açıklandı

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET