16 Ağustos 2018 Perşembe 16:51
 
  • 5,813 TL

  • 6,630 TL

  • 216,71 TL

  • 88.697

Öncekiler Sonrakiler

NECMİ BULUT, KOCAELİSPOR'A DESTEK OLACAĞIZ

Necmi Bulut, Kocaelispor'a destek olacağız
25 Temmuz 2018 Çarşamba 12:35

KOTO Meclisi’nde hareketli gündem


Kocaeli Ticaret Odası(KOTO), Meclis Başkanı Akın Doğan başkanlığında Aylık Olağan Meclis toplantısını Burhan Kasım Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz’un da katılım sağladığı toplantıya KOTO Başkanı Necmi Bulut,  Kocaeli Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Prof. r. Yusuf Bayraktutan ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda Meclis Başkanı Akın Doğan tarafından 4 gündem maddesi okundu. Maddeler arasında 27 Haziran 2018 tarihli toplantı zaptı görüşülerek, meclis üyelerinin onayına sunuldu. Aylık faaliyet raporları okundu ve haziran ayı mizanı görüşüldü. Meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Kocaeli Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Prof. Dr. Yusuf Bayraktutan, Temmuz 2018 İktisadi görünümden bahsederek, “24 Haziran genel seçimleri ile şekillenen yeni siyasal sistem çerçevesinde Başkan ve bakanlar yemin ederek görevine başladı. Hazine ve Maliye Bakanının aileden olması ve çıkarılan başkanlık kararnamelerinde Merkez Bankası yönetimine ilişkin düzenlemeler, merkez bankası işleyişi ve para/faiz politikası kuşkularına yol açarak TL/$ kurunu 4.55 düzeyinden 4.85’e taşıdı. G20 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları Arjantin toplantısına katılan Hazine ve Maliye Bakanı, enflasyonun kontrol altına alınacağı, bütçe ve mali disiplinin sağlanacağı ve merkez bankası operasyonel bağımsızlığı yanında piyasalarla çatışmama ve güçlü iletişimi vurgulayan konuşması ve temasları önemliydi. OHAL sona erdi. Yabancı algısı/kaygısı ve fon girişleri bakımından pozitif etkisi beklenmektedir. Standard and Poor’s Türkiye ‘nin ulusal ölçüm notunu yükseltti. Genel kredi verebilirlik veya finansal yükümlülükleri karşılama kapasitesini yansıtan bu not, uzun dönem için trAAA ve kısa dönem için trA1+ olacak şekilde birer basamak yükseltildi. Fitch ise, Türkiye kredi notunu BB+’dan BB’ye indirdi” dedi.


“Kocaelispor’a destek olacağız”

Odanın ihracat atağının başladığını söyleyen Necmi Bulut, “Konuyla ilgili çok çaba sarfeden arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kocaeli iş dünyası yapılandırma fırsatlarını odamızda gerçekleştirilen seminerle öğrendi. Odamız SGK VE medikal sektörünü buluşturdu. Hepimizin derdi Kocaeli. İlimizin en önemli markası Kocaelispor’dur. Bizim bu markaya sahip çıkmamız gerekiyor. Bir takım yoklukla, kaliteli çalışmalarından dolayı, reklam kokmayan bir marka olan Kocaelispor’a destek olacağız. Yanlarında olacağız” dedi.


“KOTO Akademi amacı dışında”

Konuşmalarda söz hakkı alarak Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni eleştiren Komite üyelerinden Faruk Bostan, “Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne destek veriyoruz. Biz bu okulu ziyaret ettik. Okulun kuruluş amacı Kobilere ara eleman yetiştirmekti.  Biz üyelerden ne diye 4 milyon lira para aldınız. Kayıt yaptıracak öğrencilerden puan gerekiyor. Biz en üst seviyede 3 puanla olan öğrenciyi alacağımızı söylediniz. Çocukları puanla değil de mesleki olarak kayıt yaptırsanız olmaz mı? Bizim ara elemana ihtiyacımız var. Güzel bir proje ama ben böyle birşeyi kabul etmiyoruz. Bizim istediğimiz ne usta, ne mühendis. Bizim istediğimiz ara elemandır. Ara eleman yetiştirmeyecekseniz, bize neden öyle taleple geldiniz. Ara eleman yetiştireceksiniz 4 değil 8 milyon verelim.  Ama görüyorum ki biz bu parayı boşuna vermişiz. Okulu amacına göre kullanalım” ifadelerini kullandı.


“Ülkem dışında kimseye hizmet etmedim”

Faruk Bostan’a cevap veren Necmi Bulut ise, “Ben 50 yaşındayım ve ülkemden başka hiç kimseye hizmet etmedim. Fikirlerinize saygı duyuyorum. Hem en iyi ara elemanı, hem de üniversiteyi kazanacak öğrencileri yetiştiriyoruz” dedi.

 

KOTO’nun tamamı Kocaelisporlu

Konuşmaların ardından Kocaelispor Kulübü Başkanı Bahri Yavuz, KOTO Meclis üyelerinin tamamı olan 66 kişinin üyelik formunu imzaladı. KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan’a ve KOTO Başkanı Necmi Bulut’a yeşil-siyahlı bileklik armağan etti.


 
Bu haber 489 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Başkan Bulut, TOBB Marmara Bölge Toplantısı’nda

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında düzenlenen Marmara Bölge Toplantısı’nda Kocaeli iş dünyasını temsil etti

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Başkan Üzülmez’den 17 Ağustos mesajı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’ncu yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

İMO'dan 'Deprem Gerçeği'

İMO'dan 'Deprem Gerçeği'

17 Ağustos Marmara Depremi’nin 19’uncu yılı dolayısıyla, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi basın açıklaması yaptı.

CHP'den moral ziyareti

CHP'den moral ziyareti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanvekili Berna Çetin, İl Saymanı Naim Keskin ve İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavileri süren partilileri ziyaret etti.

Son başvuru yarın

Son başvuru yarın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerle ortaklaşa gerçekleştirdiği çiftçilere yönelik hibe tohum desteğinde son başvurunun 17 Ağustos Cuma günü olduğu açıklandı.

Depremden 4 yıl sonra annenin evlat acısı

Depremden 4 yıl sonra annenin evlat acısı

17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde enkaz altından kurtarılan ancak hastanede yaşamını yitiren oğlu Serkan Yapıcı'nın (18) mezarını DNA testi ile 4 yıl sonra kimsesizler mezarlığında bulan Emine Cebeci, evlat acısının ve özleminin dinmediğini söyledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ