24 Mayıs 2018 Perşembe 01:11
 
  • 4,575 TL

  • 5,360 TL

  • 200,52 TL

  • 101.892

Öncekiler Sonrakiler

NEYİ ENGEL GÖRÜYORSANIZ ONU KALDIRMAK BİZİM GÖREVİMİZ

Neyi engel görüyorsanız onu kaldırmak bizim görevimiz
04 Aralık 2015 Cuma 00:00

“HİÇBİR ENGELLİMİZ EVDE VE HAYATTAN GERİ KALMASIN”

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Sanayi Odası(KSO) öncülüğünde  Bizimköy Engelliler Üretim Tesisleri’ni ziyaret etti.Ziyarette  Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı Genel Müdürü Hüsnü Bayraktar, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu hazır bulundu.

Vali Güzeloğlu etkinlikte yaptığı konuşmada;

“Bugün Dünya Engelliler Gününde dünya çapında bir projenin, sizlerin yazdığı bir başarı öyküsünün merkezinde Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfında  sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Sizleri çok sevdiğimizi söylemek istiyorum. Ben ve bütün arkadaşlarım ortaya koyduğunuz bu azmi, gayreti ve inancı takdir ediyoruz. Sizler engelin, inandığınız, azim ve gayret gösterdiğiniz zaman ortadan kalktığını, hiçbir şeyin azmin ve kararlılığın önünde engel olamayacağını gösterdiniz. Her biriniz emeğinizle, gayretinizle, çabanız ve sevginizle çok büyük bir başarıyı gerçekleştirdiniz. Bu başarı sadece bizim değil, tüm dünyanın alkışladığı, takdir ettiği ve ödüllendirdiği bir başarı öyküsü oldu.


“BİZLER; NEYİ DÜŞÜNÜYORSANIZ, NEYİ YAPMAK İSTİYORSANIZ VE ÖNÜNÜZDE NEYİ ENGEL GÖRÜYORSANIZ ONU KALDIRMAKLA SORUMLU VE ZORUNLUYUZ”

2006 yılından buyana, kurulduğundan bugüne bu başarı öyküsünde katkı veren, destek olan ve bugünlere gelmesinde pay sahibi olan herkesi kutluyorum. Ancak özellikle bu başarının gerçek kahramanı olan sizleri kutluyorum. Bizler; neyi düşünüyorsanız, neyi yapmak istiyorsanız ve önünüzde neyi engel görüyorsanız onu kaldırmakla sorumlu ve zorunluyuz. Sizin yüreğinizin götürdüğü yere kadar gitmenize, hayata tutunmanıza, her açıdan mutlu olmanıza dönük her meselede bütün imkanlarımızı kullanmayı amaçlamakta ve bu kararlığımızı sizlerle paylaşmaktayız. Burada mantar üreticiliği ile çiçek ve bitkisel üretimde olmak üzere iki temel sektörde üretim yapıyorsunuz. Burada çeşitli kategorilerde engelli görülen ama bu üretim sürecinde engelli değil, engelsiz olduğu düşünülenden daha yüksek başarılı, kaliteli, nitelikli üretim ve gayret var. Demek ki buradaki model gibi sizlerin ve sizin gibi arkadaşlarınızın hayata tutunmasını sağlayacak projeleri gerçekleştirmek artık bir zorunluluktur. Burada 1 yıl öncesine göre üretim alanlarının çeşitliliği arttı ve uluslararası alanda ihracat noktasında çok önemli mesafe alındı.

“HİÇBİR ENGELLİMİZ EVDE VE HAYATTAN GERİ KALMASIN”

İnsanoğlu bir hayat yaşıyor, kimimiz doğuştan, kimimiz sonradan engelli olabiliyoruz. Bu bizim elimizde değil, bir takdiri İlahidir. Ancak mesele;  bu olduktan sonra bununla birlikte neler yapılabileceğini ortaya koymaktır. Gelişmişlik, kalkınma ve insana değer vermek budur. Bugün Türkiye’de devletimiz ve hükümetimiz her engelli grubundaki, her bireyimizin hayata tutunması, sağlıklı yaşaması, eğitim alabilecek durumda ise eğitim alması, eğitim kurumlarına servislerle taşınması, evde bakılıyorsa evde bakım ücretinin karşılanması, bizim kurumlarımızda hem eğitim alması hem kalması konusunda net bir emeğimiz, kararlılığımız ve desteğimiz var. Hiçbir engellimiz ne evde kalsın, nede hayattan geri kalsın. Hayata sarılsın, hayata tutunsun, sevgiyle, umutla, güvenle yarınlara baksın. Hiçbir ailenin üstünde maddi ve manevi bir yük kalmasın. Devlet olmak budur.     Biz Kocaeli’de bir çok alanda olduğu gibi bu alanda da Türkiye açısından örnek bir konumdayız. Elbette eksikliklerimiz de var ancak bunları aşmak için her geçen gün daha çok çalışıyoruz. Her gelecek gün ve yıl engelleri kaldırılmış, engelsiz bir ortamda buluşmak, buradaki gibi başarılı örneklerin sayısını çoğaltmak ve Bizimköy’ün giderek büyüdüğünü belki de şehirleştiğini görmek dilekleriyle, buradaki projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyoruz.” dedi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Bizimköy Engelli Üretim Merkezindeki engelliler ile toplu fotoğraf çektirdikten sonra günün anısına hep birlikte pasta kestiler.
Bu haber 715 defa okundu

DİĞER HABERLER

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

Zeki Aygün, 'Bizde küskünlük asla olmaz'

.

Gençlerden Ata’ya Mektup

Gençlerden Ata’ya Mektup

Eğitim İş Genel Merkezi tarafından her ilde liseler arasında 2’ncisi düzenlenen “Gençlerden Ata’ya Mektup Yarışması’nda Kocaeli’de dereceye giren okullar ve öğrenciler belirlenerek, ödüllendirildi.

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli’ye yeni metro ve tramvay hatları geliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni metro ve tramvay hatlarıyla kentteki raylı sistem ağını genişletiyor.

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yahya Kaptan Terrace Evler’in 1. etabı satışa sunuldu

Yeşil bir konuta sahip olabilirsiniz.

Yavru Temalar evimiz 'Dünya'onu korumalıyız

Yavru Temalar evimiz 'Dünya'onu korumalıyız

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET