21 Mart 2018 Çarşamba 21:14
 
  • 3,927 TL

  • 4,817 TL

  • 166,59 TL

  • 117.651

Öncekiler Sonrakiler

NOSTALJİK TRAMVAY,SEFERLERİNE BAŞLADI

Nostaljik tramvay,seferlerine  başladı
30 Aralık 2017 Cumartesi 17:00

.

İstiklal Caddesi'ndeki yol ve altyapı çalışmaları nedeniyle yollarda olmayan nostaljik tramvay, bir yıllık aranın ardından seferlerine başladı.Tramvay, bir hafta boyunca ücretsiz hizmet verecek. Tramvayın dün yapılan töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Mevlüt Uysal, İstiklal Caddesi'nde bir yılı bulan çalışma nedeniyle vatandaşların ve esnafın çok sıkıntı çektiğini belirterek “Artık tramvayın titreşiminden, altyapıdaki eksiklikten dolayı caddenin tarihi dokusu zarar görmeyekcek.


Su baskınları, sızıntı olmayacak.Önümüzdek, 20 – 30 yıl altyapıyla ilgili sıkıntı yaşanmayacak” dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin ise caddedeki çalışmaların sonlanıp tramvayın yeniden yollara çıkması için “Yılbaşı hediyesi oldu” dedi.


Tramvay yenileme çalışmalarının başarı ile tamamlayıp nostaljik tramvayı yeniden İstanbuluların kullanımına sunan ekibin lideri Tolga Gürbüzer gazetemize yaptığı açıklamada 'Yaklaşık 1 yıldır geceli gündüzlü çalıştık ve projenin sonuna geldik. Bugün hepimiz için özel bir gün. Hepimiz için yeni yıl hediyesi oldu' dedi.


Bu haber 505 defa okundu

DİĞER HABERLER

TEM'de zincirleme kaza

TEM'de zincirleme kaza

1 YARALI

Kamyon TIR'a çarptı:1 YARALI

Kamyon TIR'a çarptı:1 YARALI

.

Karma oyun 3 Sahnelendi

Karma oyun 3 Sahnelendi

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Tiyatro Kulübü Başkanı Emre Çepel’in yönetmenliğini yaptığı Karma Oyun 3 seyirciyle buluştu.

İzmit Belediyesi'nden binlerce fidan

İzmit Belediyesi'nden binlerce fidan

İzmit Belediyesi her yıl olduğu gibi bu senede vatandaşlara binlerce fidan dağıtıyor.

Tüpraş’ın 58. Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Tüpraş’ın 58. Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Tüpraş 28,5 milyon ton hampetrol ve 1,9 milyon ton yarı mamul işleyerek geçen yılın %3,4 üzerinde, 28,9 milyon ton üretim gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ