19 Kasım 2018 Pazartesi 09:08
 
  • 5,364 TL

  • 6,118 TL

  • 209,82 TL

  • 93.616

Öncekiler Sonrakiler

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNDE YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR

Nüfus müdürlüklerinde yoğunluk devam ediyor
10 Nisan 2018 Salı 13:13

.

Pasaport ve sürücü belgeleriyle ilgili işlemlerin Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne devredilmesinin ardından işlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar nüfus müdürlüklerine akın etmeye devam ediyor.

Randevulu ya da randevusuz pasaport, kimlik ve ehliyet sürücü belgesi işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar İzmit İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde sıra kuyruğu oluştururken, yetkililer ise yoğunluğun yaşanmaması için vatandaşların nüfus müdürlüğüne gelmeden önce mutlaka değerli kağıt harç bedeli vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara paralarını yatırıp makbuzlarıyla birlikte gelmeleri gerektiğini belirtti.

Yaşanan yoğunluğa rağmen uygulamadan memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar ise, "Daha önce ehliyet almak için bizi 2-3 yere gönderiyorlardı. Epey uğraşıyorduk. Vergi dairesi, emniyet gibi yerlere gidiyorduk. Şu anda bu işlemler birleştirildiği için 3 işlemi bir yerde yaptığım için bu sistemden memnunuz" ifadelerini kullandı.


Bu haber 478 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yaralı Garip tedavi edildi

Yaralı Garip tedavi edildi

.

Özak 'şehir planlamasına önem verdik'​

Özak 'şehir planlamasına önem verdik'​

Kocaeli Şehir Plancıları Odası Başkanı Rahmi Erdal Tümpalay ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak’a ziyaret gerçekleştirdi

Süleyman Soylu taziye için gelecek

Süleyman Soylu taziye için gelecek

.

İZAYDAŞ’ta büyük bakım tamamlandı

İZAYDAŞ’ta büyük bakım tamamlandı

İZAYDAŞ Yakma Tesisi, kapsamlı bakımlarından birini daha başarıyla tamamladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ