19 Ocak 2019 Cumartesi 06:29
 
  • 5,322 TL

  • 6,048 TL

  • 221,22 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

O ÇOCUĞUN BABASI KAHRAMAN

O çocuğun babası kahraman
24 Ocak 2018 Çarşamba 16:32

.

2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanununun 4. Maddesi ve Devlet Madalya ve Nişanlar Yönetmeliğinin 10. Maddesi gereğince; Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasında, ülkemizin ve milletimizin korunmasında, devletin yücelmesinde ve milli menfaatlere hizmet ve katkıda üstün feragat ve fedakarlık başarı ve yararlılık gösteren kişilere Devlet Övünç Madalyası tevcih edilir. Bu bağlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın adına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni,    Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve eşi Sayın Hülya Aksoy’un katılımlarıyla  gerçekleştirildi.
 
Devlet Övünç Madalyası tevcih edilen şehitlerimiz ve gazilerimiz; 17.12.2016 tarihinde Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Mu. Onb. Abdulsamet Özen, 23.07.2016 tarihinde Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin kullandığı hücre evinden otomatik silahlarla açılan ateşle şehit olan özel harekat polisi memuru  Ahmet Can, 15.02.1996 tarihinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde, içerisinde bulundukları helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Per. Asb. Kd. Üçvş. Ali İhsan Çakmak, 09.02.2016’da Şırnak’ın İdil ilçesinde bölücü terör örgütü ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Arif Subaşoğlu,  19.08.2015’te, Siirt’in Şirvan ve Pervari ilçeleri arasında devriye görevini gerçekleştirirken, önceden yola yerleştirilen mayınların kobra aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan Jandarma Er Emre Kaan Arlı, 13.02.2017 tarihinde Fırat Kalkanı Harekatında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim,19.11.2016 tarihinde Fırat Kalkanı Harekatında şehit olan Topçu Onb. Oğuzhan Demir,15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Ömer Can Açıkgöz,17.12.2016 tarihinde Kayseri'de teröristlerin bombalı araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Ulş. Er Raşit Yücel, 08.01.2016’da Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan J. Uzman Çavuş Ümit İnan,  15 Temmuz hain darbe girişiminde yaralanarak Gazi olan Halil İbrahim Koşdaş, Hasan Hüseyin Çiçek, Muhammet Durak, Osman Kamacı, Yüksel Demirkaya ile Polis Memuru Yunus Emre Köse’ye Devlet Övünç Madalya ve Beratları düzenlenen törenle Vali Hüseyin Aksoy tarafından tevcih edildi.
Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen törene; Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un  yanısıra; Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, EDOK  Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Berker Emre Tok, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdal Yücel, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, daire müdürleri, Şehit Mu. Onb. Abdulsamet Özen’in babası Hüseyin Özen ve annesi Hayriye Özen, şehit polisi memuru  Ahmet Can’ın eşi Funda Can ve çocukları Aytuğ Can, Aysu Can ile Ahmet Serdar Can, şehit Per. Asb. Kd. Üçvş. Ali İhsan Çakmak’ın eşi Nilgün Çakmak, şehit Piyade Er Arif Subaşoğlu’nun babası Mehmet Şubaşoğlu ve annesi Serpil Subaşoğlu, şehit Jandarma Er Emre Kaan Arlı’nın babası Şaban Arlı ve annesi Emine Arlı, kardeşleri Elif Arlı ile Hilal Arlı, amcası Hayati Arlı, yengesi  Mevlüde Arlı ve kuzeni Nursemin Sibel Arlı, şehit  Piyade Uzman Çavuş Murat Tevlim’in babası Mustafa Tevlim, annesi Bilsen Tevlim, eşi Rabia Tevlim, çocukları Talha Buğra Tevlim ile Defne Yağmur Tevlim ve kardeşi Emirhan Tevlim, şehit Topçu Onb. Oğuzhan Demir’in babası Satılmış Demir, annesi Reyhan Demir, kardeşi Ülkü Demir, babaannesi Safiye Demir, şehit Ömer Can Açıkgöz’ün babası Fahrettin Açıkgöz, annesi Nebiye Açıkgöz ile kardeşleri Feyzanur Açıkgöz ile Elif Zehra Açıkgöz, şehit Ulş. Er Raşit Yücel’in babası Ferit Yücel ile annesi Şükran Yücel, şehit J. Uzman Çavuş Ümit İnan’ın babası Nezir İnan, annesi Zeliha İnan ile kardeşi Ali İnan, Gazi Halil İbrahim Koşdaş, annesi Fisun Koşdaş ve kardeşleri Zeynep Koşdaş ile Eyüp Koşdaş, Gazi Hasan Hüseyin Çiçek ve eşi Elmas Çiçek ile çocukları Zeynep Çiçek ve Zehra Çiçek, Gazi Muhammet Durak, babası Mehmet Durak, annesi Cemile Durak ve abisi Turan Durak, Gazi Osman Kamacı ve eşi İrem Kamacı ile ablası Penpe Kamacı Arslan, Gazi Polis Memuru Yunus Emre Köse, Gazi Yüksel Demirkaya, babası Selahattin Demirkaya, annesi Fikriye Demirkaya ile çocukları Merve Demirkaya ve Esranur Demirkaya, siyasi parti temsilcileri, askeri erkan ile emniyet mensupları katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören,  Fevziye Camii İmam Hatibi Faruk Çoban’ın şehitlerimiz için okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Bu haber 1036 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ