19 Haziran 2018 Salı 05:41
 
  • 4,710 TL

  • 5,480 TL

  • 195,00 TL

  • 93.043

Öncekiler Sonrakiler

O OKUL ERASMUSA KABUL EDİLDİ

O okul Erasmusa kabul edildi
26 Eylül 2017 Salı 15:25

Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2017-1-TR01-KA102-040750 projesi kabul edildi ve hibe almaya hak kazandı.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Nevzat Zorlu," Okulumuzun, 2017 Teklif çağrısı döneminde Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hazırlayıp başvurusunu yaptığı 2017-1-TR01-KA102-040750 numaralı ve “Mobil Uygulamaların Otomasyon Sistemlerine Entegrasyonu / Integration of mobile applications into automation systems (IMAAS)” isimli  projemiz kabul edilmiş olup hibe almaya hak kazanmıştır.


Proje kapsamında; 12 öğrencimiz İngiltere’de ve 12 öğrencimiz ise İspanya’da eğitim alacaklardır.
Yeni mezun olmuş veya olacak başarılı gençlerimize, hem dünya çapında hem de Türkiye’de bilişim sektöründe yaygın olarak kullanılmaya başlanan mobil programlama ve otomasyon sistemlerine entegrasyonu konusunda Avrupa’nın geldiği noktayı göstermek, iş dünyasının gereksinimlerini de göz önüne alarak konuyla ilgili eğitim almalarını sağlamak,  Avrupa’daki uygulamalarını yerinde görerek uygulamalı eğitimler ile de deneyim kazandırmayı amaçlamaktadır.
Gelişen teknoloji ile birlikte sistemlerin yer ve zamandan bağımsız kontrol gereksinimi hızla artmakta, bu durum her geçen gün daha fazla mobil yazılım geliştirilmesi ihtiyacını doğurmakta ve sektördeki eleman açığı giderek büyümektedir. Bu açığı kapayabilmek için; bu alanda çalışmak isteyen yeni mezun gençlerimizin mesleki becerilerinin güçlendirilmesi, alanında hakim bilgiye sahip ve tercih edilen ara elemanlar olarak yetiştirilmesi, uluslararası çalışma deneyimleri kazandırılması ve iş piyasası için yüksek bilgi ve beceriye sahip olmaları ve mobilite günceliğini yakalamaları hedeflenmektedir.
Hazırladığımız projemizle;
• Uluslararası bilişim sertifikasyonunu yaygınlaştırarak ,ülkemizin ve işletmelerin, mobil programlama yönünde ihtiyaç duyduğu vasıflı iş gücü yetiştirilmesine ve bu suretle bölgenin istihdam imkanlarını arttırıcı eğitim çalışmalarına katkıda bulunmak
• Mesleki bilgi ve dil anlamında, ülkemizde dünya standartlarında elemanlar yetiştirilmesine katkıda bulunmak,
• Ülkemizin BT harcamalarının yerel kaynaklarla karşılanmasına katkıda bulunmak,
• Ulusal programlama alt yapımızın geliştirilmesine katkıda bulunmak,
• Bilişim sektöre uygun olarak piyasa gereklerinin eğitim uygulamalarına aktarılmasını amaçlamaktayız.
İleri seviye bilişim teknolojilerinin ülkemizi daha zengin ve çağdaş bir ülke yapacağı bilinci ile proje hazırlanmıştır.
Projemiz, ülkemizin ve işletmelerin, mobil programlama yönünde ihtiyaç duyduğu vasıflı iş gücü yetiştirilmesine ve bu suretle bölgenin istihdam imkânlarını arttırıcı eğitim çalışmalarına katkıda bulunacaktır. Bu proje ile edinilecek deneyim; kurumlarda, eğitimde kalite anlayışının tüm Avrupa boyutunda yerleşmesine de katkıda bulunmak için kullanılacaktır. Bu staj çalışmaları gençleri yeni fikirler üretmeye ve fikirlerini hayata geçirmeye teşvik ederek; sorumluluk, girişimcilik ve üreticilik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Proje gençlerimizin diğer kurumlarla ortaklık ve iletişim ağları oluşturmasını, araştırmalar yapmalarını, projeler geliştirmelerini ve bunun sonucunda da yeni girişimler oluşturmalarını, bu çerçevede dinamik bir girişimcilik ortamı oluşturmayı teşvik etmektedir.
Son yıllarda öne çıkan eğitim sertifikasyonu; eleman tercihinde, iş alımlarında ve kariyer ilerlemelerinde firmaların önem verdiği bir araçtır. Kurumumuzun CISCO Academy olması, dolayısıyla öğrencilerimizin iletişim teknolojilerindeki alt yapısını ve bu alandaki tercih edilebilirliğini arttıracak ön sertifikasyonu sağlamaktadır. Projeye katılacak öğrencilerimize “Android Programlama ile Mobil Yazılım Geliştirme” eğitimi programları uygulanacak ve bu eğitimler içinde ulusal geçerliliğe sahip sertifikalar verilecektir. Bu durum öğrencilerimizi, Avrupa eğitim programına uyumda avantajlı duruma getirecektir."

Bu haber 578 defa okundu

Tebrikler

Hakan yiğit
27 Eylül 2017 Çarşamba 11:44

Böyle güzel haberlere ihtiyacımız var

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

İYİ Parti, yarın ki mitinge hazırlanıyor

İYİ Parti, yarın ki mitinge hazırlanıyor

..

Şeker gibi bayram ziyareti

Şeker gibi bayram ziyareti

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, 12 köy ziyaret ederek, vatandaşların bayramlarını kutladı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

53 kişi boğulmaktan kurtarıldı

Kocaeli İtfaiyesi KOSKEM cankurtaranları, bayram tatili boyunca Kocaeli sahillerinde 53 vatandaşı kurtardı.

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

Köylülere koyun yetiştiriciliği anlatılıyor

İzmit Belediyesi’nce köylülere koyun yetiştiriciliği eğitimleri veriliyor.

“İmar Barışı” bilgilendirmesi yapıldı

“İmar Barışı” bilgilendirmesi yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Dilovası ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda “İmar Barışı” düzenlemesi hakkında bilgilendirme yapıldı

Kocaeli AFAD’dan farkındalık eğitimleri

Kocaeli AFAD’dan farkındalık eğitimleri

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, son iki ay içerisinde 27 işyerinde 2 bin 291 çalışana afet farkındalık eğitimi verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET