21 Şubat 2018 Çarşamba 18:04
 
  • 3,790 TL

  • 4,673 TL

  • 162,26 TL

  • 115.185

Öncekiler Sonrakiler

O OKUL ERASMUSA KABUL EDİLDİ

O okul Erasmusa kabul edildi
26 Eylül 2017 Salı 15:25

Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında 2017-1-TR01-KA102-040750 projesi kabul edildi ve hibe almaya hak kazandı.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Nevzat Zorlu," Okulumuzun, 2017 Teklif çağrısı döneminde Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hazırlayıp başvurusunu yaptığı 2017-1-TR01-KA102-040750 numaralı ve “Mobil Uygulamaların Otomasyon Sistemlerine Entegrasyonu / Integration of mobile applications into automation systems (IMAAS)” isimli  projemiz kabul edilmiş olup hibe almaya hak kazanmıştır.


Proje kapsamında; 12 öğrencimiz İngiltere’de ve 12 öğrencimiz ise İspanya’da eğitim alacaklardır.
Yeni mezun olmuş veya olacak başarılı gençlerimize, hem dünya çapında hem de Türkiye’de bilişim sektöründe yaygın olarak kullanılmaya başlanan mobil programlama ve otomasyon sistemlerine entegrasyonu konusunda Avrupa’nın geldiği noktayı göstermek, iş dünyasının gereksinimlerini de göz önüne alarak konuyla ilgili eğitim almalarını sağlamak,  Avrupa’daki uygulamalarını yerinde görerek uygulamalı eğitimler ile de deneyim kazandırmayı amaçlamaktadır.
Gelişen teknoloji ile birlikte sistemlerin yer ve zamandan bağımsız kontrol gereksinimi hızla artmakta, bu durum her geçen gün daha fazla mobil yazılım geliştirilmesi ihtiyacını doğurmakta ve sektördeki eleman açığı giderek büyümektedir. Bu açığı kapayabilmek için; bu alanda çalışmak isteyen yeni mezun gençlerimizin mesleki becerilerinin güçlendirilmesi, alanında hakim bilgiye sahip ve tercih edilen ara elemanlar olarak yetiştirilmesi, uluslararası çalışma deneyimleri kazandırılması ve iş piyasası için yüksek bilgi ve beceriye sahip olmaları ve mobilite günceliğini yakalamaları hedeflenmektedir.
Hazırladığımız projemizle;
• Uluslararası bilişim sertifikasyonunu yaygınlaştırarak ,ülkemizin ve işletmelerin, mobil programlama yönünde ihtiyaç duyduğu vasıflı iş gücü yetiştirilmesine ve bu suretle bölgenin istihdam imkanlarını arttırıcı eğitim çalışmalarına katkıda bulunmak
• Mesleki bilgi ve dil anlamında, ülkemizde dünya standartlarında elemanlar yetiştirilmesine katkıda bulunmak,
• Ülkemizin BT harcamalarının yerel kaynaklarla karşılanmasına katkıda bulunmak,
• Ulusal programlama alt yapımızın geliştirilmesine katkıda bulunmak,
• Bilişim sektöre uygun olarak piyasa gereklerinin eğitim uygulamalarına aktarılmasını amaçlamaktayız.
İleri seviye bilişim teknolojilerinin ülkemizi daha zengin ve çağdaş bir ülke yapacağı bilinci ile proje hazırlanmıştır.
Projemiz, ülkemizin ve işletmelerin, mobil programlama yönünde ihtiyaç duyduğu vasıflı iş gücü yetiştirilmesine ve bu suretle bölgenin istihdam imkânlarını arttırıcı eğitim çalışmalarına katkıda bulunacaktır. Bu proje ile edinilecek deneyim; kurumlarda, eğitimde kalite anlayışının tüm Avrupa boyutunda yerleşmesine de katkıda bulunmak için kullanılacaktır. Bu staj çalışmaları gençleri yeni fikirler üretmeye ve fikirlerini hayata geçirmeye teşvik ederek; sorumluluk, girişimcilik ve üreticilik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Proje gençlerimizin diğer kurumlarla ortaklık ve iletişim ağları oluşturmasını, araştırmalar yapmalarını, projeler geliştirmelerini ve bunun sonucunda da yeni girişimler oluşturmalarını, bu çerçevede dinamik bir girişimcilik ortamı oluşturmayı teşvik etmektedir.
Son yıllarda öne çıkan eğitim sertifikasyonu; eleman tercihinde, iş alımlarında ve kariyer ilerlemelerinde firmaların önem verdiği bir araçtır. Kurumumuzun CISCO Academy olması, dolayısıyla öğrencilerimizin iletişim teknolojilerindeki alt yapısını ve bu alandaki tercih edilebilirliğini arttıracak ön sertifikasyonu sağlamaktadır. Projeye katılacak öğrencilerimize “Android Programlama ile Mobil Yazılım Geliştirme” eğitimi programları uygulanacak ve bu eğitimler içinde ulusal geçerliliğe sahip sertifikalar verilecektir. Bu durum öğrencilerimizi, Avrupa eğitim programına uyumda avantajlı duruma getirecektir."

Bu haber 533 defa okundu

Tebrikler

Hakan yiğit
27 Eylül 2017 Çarşamba 11:44

Böyle güzel haberlere ihtiyacımız var

0 Beğendim
0 Beğenmedim
 
Yanıtla
TÜM YORUMLARI GÖRÜNTÜLE

DİĞER HABERLER

Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

 Kadıköy otoparkı ücretsiz hizmet vermeye başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy Mahallesi’ndeki 805 araç kapasiteli kapalı katlı ücretsiz olarak hizmet vermeye başladı.

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Seka Devlet gücüne güç katmaya devam ediyor

Hastane Göğüs Hastalıkları ile Kardiyoloji branşlarını iki yeni hekim ile güçlendirdi.

Karikatüristler yetişiyor

Karikatüristler yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından Karikatür Okulu’nda ücretsiz olarak verilen dersler devam ediyor. Yetenek sınavıyla seçilen 55 kişi iyi birer karikatürist olmak için yeteneklerini geliştiriyor

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

Kadroya geçemediniz, evinize gidin

.

Kadroya giremediler AKP'ye akın ettiler

Kadroya giremediler AKP'ye akın ettiler

.

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu çeşmesi dualarla açıldı

Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu  çeşmesi dualarla açıldı

Şehitler parkında Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu çeşmesi düzenlenen törenle dualarla açıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ