19 Mart 2019 Salı 23:00
 
Öncekiler Sonrakiler

ODA BAŞKANLARI VAHŞETİ KINADI

Oda başkanları vahşeti kınadı
29 Haziran 2018 Cuma 15:32

.

Dün Yahya Kaptan –Derince Sopalı hattında yolcu taşıyan halk otobüsü sürücüsü Hüseyin Göncü’nün arkasındaki koltukta oturan Serhat B. isimli şahsı yüksek sesle konuştuğu için uyarması sonucu çıkan arbedede hayatını kaybetmesi Kocaeli Minibüsçüler ve Otomobilciler Odası’nı ayaklandırdı.

Kocaeli Minibüsçüler ve Otomobilciler Odası’na bağlı ilçe kooperatif başkanları, Minibüsçüler ve Otomobilciler Odası’nda bir araya gelerek yaptıkları basın açıklamasında, dünkü yaşanan vahşeti bir kez daha kınayarak, bu tür olayların yaşanmaması için şoförlere karşı önlemlerin arttırılmasını istedi.


“Bu olay karşısında çok üzgünüz”

Minibüsçüler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Kurt,  “Dün üzücü bir olay yaşandı. Odamıza 5. Nolu Kooperatifin bir şoförü hayatını kaybetti. Şoför arabadaki bütün canların emanetçisidir. Ama görüyoruz ki şoförün canı Allah’a emanet. Arkadaşımız dün basitçe bir şekilde hayatını kaybetti. Biz çok üzgünüz. Bir tepki ile alakalı toplandık. Türkiye genelinde bu gibi olayla maalesef oluyor” diyen Kurt, “ Arkadaşlarımız zor şartlar altında görev yapıyor. Amaçları sadece evlerine ekmek götürmektir. Merhumun yakınlarına başsağlığı diliyoruz. İnşallah bir daha böyle olaylar yaşanmaz. Arkadaşlarımızın sesi ve temsilcisi olarak biz bu olayları yadırgıyoruz. Ortaklaşa bir kamera sistemine geçilecek. Bir panik butonu, ya da kabin olabilir. Çalışmalar yapılıyor. Bu akşam saat 21.00’da Perşembe Pazarı’nda toplanıp siyah kurdele ile Türk bayrakları eşliğinde İzmit’te tur atacaklar” dedi.


Bu haber 856 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ