20 Mayıs 2019 Pazartesi 22:45
 
Öncekiler Sonrakiler

ÖĞRENCİLER, GERİ DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE GÖRDÜLER

Öğrenciler, geri dönüşümü yerinde gördüler
03 Ekim 2018 Çarşamba 14:27

.

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hayata geçirilen ve TÜBİTAK tarafından onaylanan Sanayi ve Doğanın Kardeşliği Projesine İzmit Belediyesi de destek verdi.

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından proje kapsamında öğrencilerin çevre ve geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilinçlenmesi sağlanıyor. Bunun için geri dönüşüm tesisleri, sanayi tesisleri ziyaret edildi. Ziyaretlerle öğrencilerin çevreci teknolojileri tanıması amaçlandı. Proje kapsamında İzmit Belediyesi çevre mühendisi ve teknikeri tarafından öğrenciler geri dönüşüm konusunda bilinçlendirildi. Daha sonra öğrenciler Özkartallar A.Ş.’ ye ait toplama ayırma tesisini gezerek ambalaj atıklarının geri dönüşümünü yerinde gördüler. Daha sonra öğrenciler Deha Biodizel tesislerini gezerek burada atık yağlardan biodizel üretimini yerinde inceleme imkanı buldular. İzmit Belediyesi’nin destek verdiği proje ile öğrencilerin çevre ve geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilinçlenmesi ve çevreci tesisleri yakından tanımaları amaçlandı.
Bu haber 559 defa okundu

DİĞER HABERLER

YSK'dan yedek üye kararı

YSK'dan yedek üye kararı

Polis, Jandarma el ele

Polis, Jandarma el ele

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

‘’Kocaeli’yi daha iyi yerlere taşıyacağız’’

Başkan Büyükakın, Her kesimin her insanımızın fikirlerine değer vermek bizim siyasetimizin en önemli unsurlarındandır. Bu şekilde halkımızın yanında oluyor, dertlerine derman oluyoruz” açıklamasını yaptı.

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

İZMİT’TE 100 YIL COŞKUSU YAŞANDI

ERDEM KONSERİNDE ALAN DAR GELDİ

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ