15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:50
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

ÖĞRENCİLERE DEV İFTAR ORGANİZASYONU

Öğrencilere dev iftar organizasyonu
20 Mayıs 2018 Pazar 11:21

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın organize ettiği Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kalan üniversiteli gençlerin yanı sıra Uluslararası öğrencilerle birlikte Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin de hazır bulunduğu dev iftar organizasyonuna katıldı.

İftar programına KYK Kocaeli İl Müdürü Nedim Arslan ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgin'in de hazır bulundu.


“Bu zalimlere sizler ‘dur’ diyeceksiniz”

Yaklaşık bin 250 gencin katıldığı iftar yemeğinde konuşan Başkan Karaosmanoğlu, “Gençler sizler bizim enerji ve umut kaynağımızsın. Sizler olmazsanız dünyanın tadı olmaz. Bu nedenle sizlerden kendinizi iyi yetiştirmenizi istiyorum. Rabbim her zaman yüzümüzü güldürsün, soldurmasın. Gençler olarak hayatın yükü omuzlara bastığını ve bunu omuzlarınızda hissettiğinizi biliyorum. Onun için geleceğe çok iyi hazırlanmanız lazım. Bulunduğumuz coğrafya zor bir bölgede yer almaktadır. Maalesef dünyada kan dökmekten ve insanları sömürmekten zevk alan toplumlar ile yönetimler var. İşte yanı başımızda Filistin’de Kudüs’te yaşananları görüyorsunuz. Ben inanıyorum ki geleceğe o kadar iyi hazırlanacaksanız ki bu zalimlere sizler dur diyeceksiniz. Onların bileklerini tutup kıracak, haksızlık ve zalimlik yapmalarına birlikte müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini sarf etti.

“Ülkelerinize karşı hepinizin sorumlulukları var”

Her zaman umut olduğunu, enerji kaynağımız gençler diyerek konuşmasını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden kardeşlerimiz de var aramızda. Biz onları seviyoruz ve evlatlarımız olarak görüyoruz. Gençler bahtınız açık olsun. Hür, bağımsız, özgür ve onurlu insanlar olarak hayata katacağınız çok şey var. İnanıyorum ki yaşadığınız ülkeyi seviyorsunuz. Ülkelerinize karşı hepinizin sorumlulukları var. İnsanımıza ve ülkelerinize hizmet edeceksiniz. Sizlerin insanlığa hizmet eden bir birey olmanızı istiyorum. Allah’a emanet olun benim güzel evlatlarım” diyerek sözlerini tamamladı. İftar programında Faslı öğrenci Abdullah El Mutasim Kuran-ı Kerim okurken, Filistinli öğrenci Humam Abu “El-Kuds” şiirini okudu. Üniversiteli öğrencilerle yakından ilgilenen Karaosmanoğlu’na düzenlenen iftar programı dolayısıyla teşekkür eden gençlere, “Ramazan ayı her zamankinden daha çok sevinci, acıyı, kederi ve hüznü paylaşmaktır. Bizler sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Üniversite hayatınız boyunca sizlere başarılar diliyorum” şeklinde cevap verdi.

Bu haber 437 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ