22 Mayıs 2018 Salı 01:48
 
  • 4,574 TL

  • 5,396 TL

  • 189,93 TL

  • 102.258

Öncekiler Sonrakiler

ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNE; ÖĞRENCİLER İSE ÖĞRETMENLERİNE HASRET KALDI

Öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı
24 Kasım 2017 Cuma 00:02

.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Hürriyet mesajında şu görüşlere yer verdi;

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e89 yıl önce 'Millet Mekteplerinin Başöğretmeni' unvanının verilmesi nedeniyle, 1981 yılından bu yana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün bir yenisini daha kutlamanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşamaktayız.


Bir milletin makus kaderini sadece cephede verdiği savaşlarla değil, kara cehalete açtığı savaşla da yenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilk ve en önemli okuma-yazma seferberliğini 24 Kasım 1928’de başlatmış ve ülkemiz O’nun açtığı yolda ilerleyen öğretmenlerimiz sayesinde bugünlerimize ulaşmıştır. 


Eğitimin, ulusları yücelten faktör olduğunun bilincinde olan öğretmenler, Başöğretmenin direktifleri doğrultusunda, görevlerini fedakârca yapmışlar ve yapmaya devam etmektedirler.Milletimiz, öğretmenlerimizin azmive özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam edecektir.


Ne var ki; AKP’nin niteliksiz eğitim politikası yüzünden, öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kalmıştır. 16 yıldır delik deşik olan eğitim sistemimiz sebebiyle sadece geleceğimiz olan öğrencilerimiz değil, eğitim neferi öğretmenlerimiz de ağır yara almıştır.


Başta;“Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir”diyerek öğretmene verdiği değeri ortaya koyan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete göçen tüm öğretmenlerimizi saygı ve saygıyla anıyorum. 


Geleceğimize umutla bakmamıza vesile olacak nesiller yetiştirmek için mücadele eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor,atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmasını diliyorum.
Saygılarımla.

Bu haber 492 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET