16 Ağustos 2018 Perşembe 11:28
 
  • 5,846 TL

  • 6,660 TL

  • 224,85 TL

  • 89.579

Öncekiler Sonrakiler

ÖĞRETMENLER ÖĞRENCİLERİNE; ÖĞRENCİLER İSE ÖĞRETMENLERİNE HASRET KALDI

Öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kaldı
24 Kasım 2017 Cuma 00:02

.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet 24 Kasım Öğretmenler günü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Hürriyet mesajında şu görüşlere yer verdi;

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e89 yıl önce 'Millet Mekteplerinin Başöğretmeni' unvanının verilmesi nedeniyle, 1981 yılından bu yana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün bir yenisini daha kutlamanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşamaktayız.


Bir milletin makus kaderini sadece cephede verdiği savaşlarla değil, kara cehalete açtığı savaşla da yenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetin ilk ve en önemli okuma-yazma seferberliğini 24 Kasım 1928’de başlatmış ve ülkemiz O’nun açtığı yolda ilerleyen öğretmenlerimiz sayesinde bugünlerimize ulaşmıştır. 


Eğitimin, ulusları yücelten faktör olduğunun bilincinde olan öğretmenler, Başöğretmenin direktifleri doğrultusunda, görevlerini fedakârca yapmışlar ve yapmaya devam etmektedirler.Milletimiz, öğretmenlerimizin azmive özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam edecektir.


Ne var ki; AKP’nin niteliksiz eğitim politikası yüzünden, öğretmenler öğrencilerine; öğrenciler ise öğretmenlerine hasret kalmıştır. 16 yıldır delik deşik olan eğitim sistemimiz sebebiyle sadece geleceğimiz olan öğrencilerimiz değil, eğitim neferi öğretmenlerimiz de ağır yara almıştır.


Başta;“Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet namını almak istidadını keşfetmemiştir”diyerek öğretmene verdiği değeri ortaya koyan Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete göçen tüm öğretmenlerimizi saygı ve saygıyla anıyorum. 


Geleceğimize umutla bakmamıza vesile olacak nesiller yetiştirmek için mücadele eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyor,atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmasını diliyorum.
Saygılarımla.

Bu haber 516 defa okundu

DİĞER HABERLER

Son dakika… Bedelli askerlik yapacak öğrencilere müjde

Son dakika… Bedelli askerlik yapacak öğrencilere müjde

YÖK bedelli askerlik yapacak öğrencilerin idari izinli sayılacağını ve öğrencilere mazeret sınavı hakkı verileceğini duyurdu

Ortak mesaj yayımladılar

Ortak mesaj yayımladılar

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk ve Meclis Başkanı Güngör Ayhan, 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 19’uncu yıldönümü nedeniyle ortak mesaj yayımladı.

Geri sayım başladı

Geri sayım başladı

DGS 2018 sonuçları için geri sayım başladı, ÖSYM'den DGS sonuçları için gelecek haberler bekleniyor.

Kartepe bayrama hazır

Kartepe bayrama hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kartepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Başiskele'de bayramlaşma ne zaman?

Başiskele'de bayramlaşma ne zaman?

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ