21 Mayıs 2018 Pazartesi 06:21
 
  • 4,505 TL

  • 5,298 TL

  • 186,41 TL

  • 102.410

Öncekiler Sonrakiler

ÖĞRETMENLİK;GÜCÜNÜ SEVGİDEN ALAN KUTSAL MESLEK

Öğretmenlik;Gücünü sevgiden alan kutsal meslek
24 Kasım 2017 Cuma 15:56

Sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı, Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama törenine; Vali Hüseyin Aksoy ve eşi  Hülya Aksoy’un yanı sıra,  Kocaeli Milletvekilleri; Fatma Kaplan Hürriyet, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri,  öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 
Vali Hüseyin Aksoy, eşi Hülya Aksoy ve protokol üyeleri ile beraber program öncesinde günün anısına Süleyman Demirel Kültür Merkezi bahçesine fidan dikildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende,   Milli eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan kamu spotu gösterimi ile  İzmit Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu halk oyunları ekibinin  Artvin, Trabzon ve Üsküp yörelerine ait folklör gösterimi ile devam edildi.


Mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Başiskele Selim Yürekten Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Elif Ademoğlu ve emekli öğretmenler adına ise emeli anaokulu öğretmeni Nurcan Candır’ın yaptığı konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanımız  İsmet Yılmaz’ın Öğretmenler günü mesajı okundu.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yaptığı konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy programda yaptığı konuşmalarında; “Değerli katılımcılar, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler hepiniz hoş geldiniz. Bu anlamlı günde tarih boyunca bütün dünyada toplumların en önemli,  saygıdeğer unsurları olarak kabul edilen hedeflerine ulaşabilmeleri adına önlerine çıkan engelleri aşmak için  geleceğimiz olan çocuklarımıza tereddüt etmeden toplumun mimarı olan siz değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren muasır medeniyet seviyesine çıkarılması yolunda atılan her adım da kuşkusuz ki siz sevgili öğretmenlerimizin katkısı çok büyüktür. Huzurlu toplumda yaşayabilmek, toplumsal düzenini koruyabilmek ve toplumun refahını en üst seviyelere çıkartabilmek için gerekli olan unsurların başında hiç şüphesiz eğitim gelir. Cumhuriyetimizin geleceğini emanet ettiğimiz yeni nesillerimizi, aklın ve bilimin rehberliğinde hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek bizim için hayati önem taşımaktadır. Öğretmenlerimizden beklentilerimiz çocuklarımıza ve gençlerimize düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeleri; onların eleştirisel düşünce sistemine sahip kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirilmeleridir. Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik; fedakârlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Her iklimde, her coğrafyada tüm şartlar altında bilginin üretilmesi ve geliştirilmesi, geleceğe aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmemelerimiz geçmişte olduğu gibi bugünde değişimin, gelişimin daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

ÖĞRETMENLİK;  GÜCÜNÜ SEVGİDEN ALAN KUTSAL BİR MESLEKTİR.

Değerli konuklar, öğretmenlik;  gücünü sevgiden alan kutsal bir meslektir. Öğretmenlerimiz, hayatı bize öğreten, bizi hayata hazırlayan en değerli rehberlerimizdir. Geleceğe yapılan en iyi yatırım insana yapılan en iyi yatırımdır olgusundan hareketle öğretmemelerimizin sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilen, geleceğe güvenle bakan; iyi, ahlaklı, insana ve emeğe saygılı, araştıran, okuyan, hayatı seven iyi nesiller yetiştirmede ortaya koydukları çaba  her türlü takdirin üzerindedir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin, çağdaş, demokratik, değerlerimize bağlı yetiştirilmesinde dolayısıyla ülkemizin geleceğinin şekillenmesinde verdiğiniz özveri ve emeğe çok teşekkür ediyoruz.  Değerli öğretmenlerimiz, sizlerin bireysel başarıları toplumun geleceğini ilgilendirmektedir. Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin inşasında sizin göstermeniz gereken çaba ve yakalamanız gereken başarı çok daha fazla önem arz etmektedir. Bu nedenle sizlerin yükü hepimizin yükünden çok daha ağırdır. Bu bilinçle ve bu sorumlulukla hareket etmenizi, milli değerlere sahip, bilgiye erişim yolunu bilen, ulaştığı bilgiyi genelin faydasına nasıl sunacağı üzerinde fikir yürüten özgüveni yüksek bir neslin ancak sizlerin çabalarıyla olacağını belirtmek isterim.

Bu duygu ve düşüncelerle dünyanın en saygın ve en kutsal mesleğine sahip olmanın gurur ve onurunu yaşayarak sürdürdüğünüz görevinizde üstün başarılar diliyorum. Başta yeni nesli öğretmenlere emanet eden Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, görevleri başında şehit edilen öğretmenler ile yaşamını kaybetmiş öğretmenlerimizi rahmetle, emeklilerimizi minnetle anıyor gününüzü kutluyorum.”  diyen Vali Aksoy, konuşmalarının ardından,  emekliye ayrılan öğretmenlere; Başarı ve Hizmet Şeref Belgeleri ile  yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödüllerini vererek, tebrik etti.
 

İlimizde çeşitli okullarda stajyer öğretmen olarak görev yapan öğretmen adaylarının yemin töreninin ardından,  İzmit Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı gösteri ile devam etti.  Vali Hüseyin Aksoy ve  protokol üyeleri, katılımcılar ile günün anısına toplu fotoğraf  çekilmesinin ardından okunan Öğretmen Marşı ile tören sonlandırıldı.


 


Bu haber 602 defa okundu

DİĞER HABERLER

Enver Güler'e büyük alkış

Enver Güler'e büyük alkış

İzmit Belediyesi önünde Nevzat Doğan istifa sesleri

Gülaçtı ailesinin acı günü

Gülaçtı ailesinin acı günü

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Duran Gülaçtı’nın cenazesine katılan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve partililer, Gülaçtı ailesini acı günlerinde yalnız bırakmadı.

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Gençlik durmadan DEVAM ediyor

AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları, 24 Haziran seçimleri öncesinde Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan programlar çerçevesinde Ramazan Ayı’nda da gece -gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

Belediyeden temiz bırakalım uyarısı

İzmit Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan bebek emzirme kabinlerinin daha düzenli ve temiz kullanılması istendi.

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

Utku Berat'ın krizleri, epilepsi pili sayesinde sona erdi

.

Beytullah'ı mutlu eden hediye

Beytullah'ı mutlu eden hediye

İzmit Belediyesi, bir çocuğu daha mutlu etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET