24 Mart 2019 Pazar 00:42
 
Öncekiler Sonrakiler

OKUMA YAZMA KURSU İLK MEZUNLARINI VERDİ

Okuma yazma kursu ilk mezunlarını verdi
03 Nisan 2018 Salı 18:47

.

“Eğitimiyle Yıldız” Başiskele’de geçtiğimiz aylarda okuma yazma kursu alan Başiskeleli kadınlar, okuma yazmayı sökerek mezun oldular. Cumhurbaşkanımızın değerli eşi Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı program bugün Başiskele Belediyesi Vezirçiftliği Semt Konağı büyük bir başarıyla okuma yazma kursu alan öğrencilerini mezun etti. Mezuniyet töreninde mutlulukları gözlerinde okunan kursiyerler, aldıkları takdir belgeleriyle eğitmenleriyle fotoğraf çektiler.

Vatandaşlar tarafından oldukça yoğun taleplerin olduğu semt konaklarında okuma yazma kursunun ikinci etabı önümüzdeki günlerde başlayacak.

Birçok beceri ve yetenek kurslarının olduğu semt konaklarında çocuklara, kadınlara ve mahallenin emekli kesimine de hizmet veriliyor. Semt konaklarına genç yaşlı herkes neredeyse tüm günlerini semt konaklarında geçiriyor. Vezirciftliği semt konağında verilen kurslar ve etkinlikler de şu şekildedir:  Özel ilmihal dersleri, tasavvuf sohbetleri, spor aktiviteleri. Kurs olarak da dikiş  nakış, mefruşat gibi kurslarla Vezirçiftliği Semt Konağı hizmet veriyor.


Bu haber 375 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ