24 Kasım 2017 Cuma 10:24
 
  • 3,935 TL

  • 4,663 TL

  • 162,95 TL

  • 105.026

Öncekiler Sonrakiler

ÖN KAYIT YAPTIRMAYAN KURBAN PAZARINDA SATIŞ YAPAMAYACAK

Ön kayıt yaptırmayan kurban pazarında satış yapamayacak
01 Ağustos 2017 Salı 10:34

1 Eylül'de ki Kurban Bayramı öncesi İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı için satıcıların ön kayıtları alınmaya başlıyor.

Hayvan pazarı için satıcılar, 2 Ağustos Çarşamba ve 3 Ağustos Perşembe günleri içinde Zabıta Müdürlüğü’ne ön kayıt yaptıracaklar. Yetkililer, ön kayıt sonrası, kayıt yaptıranlara modern hayvan pazarının kapasitesi doğrultusunda sınırlı sayıda yer dağıtımı yapılacağını söylediler. Ön kayıt yaptırmayan satıcılara ise yer tahsisinde bulunulmayacağı kaydedildi.

 

MEZBAHA YANINDA

 

İzmit Belediyesi Modern Hayvan Pazarı, Büyükşehir Belediyesi Mezbahası yanında 20 bin 155 metrekarelik alan üzerinde bulunuyor. Yılın 12 ayı boyunca faaliyette olan pazarda   Kurban bayramlarında kapasite iki katına çıkartılarak 2000 büyükbaş, 2500 de küçükbaş hayvana barındırılabiliyor. İzmit halkının ve kurbanlık hayvan satıcılarının en iyi koşullarda kurban alışverişini yapması için inşa edilen pazar içerisinde hastalık şüphesi taşıyan hayvanların muhafaza edileceği karantina padokları, alım satım kantarları, giriş ve çıkışta araçları tamamen dezenfekte eden dezenfekte tünelleri, misafir yatakhaneleri, soyunma ve duş odaları, mescit, mutfak, idari birimler, TIR parkı, samanlık, sızdırmazlık esasına göre düzenlenmiş çevre kirliliği yapmayan gübre çukuru, yağmur ve temizlik sularının tahliyesi için yapılmış kanallar yer alıyor.
Bu haber 665 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet, 'Cedit sakinleri yalnız değildir!'

Hürriyet, 'Cedit sakinleri yalnız değildir!'

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kentsel dönüşümü bekleyen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin sorunlarını mecliste dile getirdi.

Tarhan'dan Öğretmenler günü mesajı

Tarhan'dan Öğretmenler günü mesajı

CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Gazeteciler!!!

Gazeteciler!!!

.

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim'de Klinik destek kadrosu güçlendi

Derince Eğitim Araştırma Hizmet Kalitesini Artırıyor.

4 uzman hekim daha göreve başladı

4 uzman hekim daha göreve başladı

Derince Eğitim ve Araştırma Hekim Kadrosunu Genişletiyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET