21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:38
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

ONEMLİ HATIRLATMA

Onemli hatırlatma
05 Nisan 2018 Perşembe 12:21

ÖSYM, 7 Nisan’da yapılacak ve diyanet personelinin en önemli sınavlarından birisi olan atama ile görevlendirmelere esas puanlamayı belirleyen MBSTS ile ilgili uyarılarda bulundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), başvuruları tamamlanan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 Yılı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) ile ilgili duyuru yayımladı. ‘2018-DİB-MBSTS Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı’ duyurusuyla adayları yeniden bilgilendiren ÖSYM, kritik bir hatırlatmada bulunarak, sınav saati olan 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağını belirtti. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14:00'den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecek.


2018 DİB MBSTS başlıklı sınav, saat 14.45’te başlayacak ve 90 dakika sürecek. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda adaylara, çoktan seçmeli 60 sorudan oluşan bir test uygulanacak.


Sınav konuları- soru dağılımı şu şekilde olacak; Kur’an Bilgisi (Kur’an tarihi, tecvid, Kur’an’ı anlama ve meal bilgisi) 5, Tefsir 6, Akaid ve Kelam 8, Fıkıh ve İlmihal 20, Hadis 7, Siyer ve İslam Tarihi 8 ve Dinler ve Mezhepler Tarihi 6 olmak üzere 60 soru yer alacak.

Bu haber 265 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mağdurlar dikkat

Mağdurlar dikkat

Mahkeme kararına gerek yok

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köy ziyaretlerine devam ediliyor. Şimdiye kadar İzmit’in bütün köylerini 4-5 defa ziyaret eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ve Veteriner hekim Gökhan Kılıç, Durhasan, Süverler, Çağırgan, Bulduk, Hasancıklar, Ortaburun ve Süleymaniye köylerini de ziyaret etti.

Köy Müzesi'nde sona gelindi

Köy Müzesi'nde sona gelindi

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi köyünde yaptırılmakta olan köy müzesi ve konak inşaatında sona yaklaşıldığı kaydedildi.

Araba klimasına dikkat

Araba klimasına dikkat

gerçekten tehlikeli

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler Nano Teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ