23 Nisan 2018 Pazartesi 05:10
 
  • 4,071 TL

  • 5,000 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

ONEMLİ HATIRLATMA

Onemli hatırlatma
05 Nisan 2018 Perşembe 12:21

ÖSYM, 7 Nisan’da yapılacak ve diyanet personelinin en önemli sınavlarından birisi olan atama ile görevlendirmelere esas puanlamayı belirleyen MBSTS ile ilgili uyarılarda bulundu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), başvuruları tamamlanan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2018 Yılı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (MBSTS) ile ilgili duyuru yayımladı. ‘2018-DİB-MBSTS Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı’ duyurusuyla adayları yeniden bilgilendiren ÖSYM, kritik bir hatırlatmada bulunarak, sınav saati olan 14.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağını belirtti. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden saat 14:00'den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecek.


2018 DİB MBSTS başlıklı sınav, saat 14.45’te başlayacak ve 90 dakika sürecek. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Sınavda adaylara, çoktan seçmeli 60 sorudan oluşan bir test uygulanacak.


Sınav konuları- soru dağılımı şu şekilde olacak; Kur’an Bilgisi (Kur’an tarihi, tecvid, Kur’an’ı anlama ve meal bilgisi) 5, Tefsir 6, Akaid ve Kelam 8, Fıkıh ve İlmihal 20, Hadis 7, Siyer ve İslam Tarihi 8 ve Dinler ve Mezhepler Tarihi 6 olmak üzere 60 soru yer alacak.

Bu haber 250 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

YSK, seçim çevreleri ve çıkaracağı milletvekili sayısının tespitinde, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden alınan 2017 nüfus bilgilerini kullanacak.

İşte o sürecin detayları

İşte o sürecin detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken genel seçim tarihini açıklamasından sonra akıllara ilk gelen soru, seçim takviminin nasıl işleyeceği oldu. Seçim Kanunu'ndaki düzenlemeler sürerken, önceki yıllarda uygulanan takvimin 24 Haziran2018 Pazar günü yapılacak seçimde de temel alınacağı anlaşılıyor. O tarihte Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri birlikte yapılacak. İşte o sürecin detayları.

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

.

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

.

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

23 Nisan Çocuk Festivali’nin bu yılki teması spor ve çocuk oyunları oldu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ