30 Mayıs 2020 Cumartesi 12:06

ÖNER, GÜÇLÜ BİR TEMSİLİYET İÇİN ADAYIM

Öner, Güçlü Bir Temsiliyet İçin Adayım
08 Mart 2019 Cuma 15:03

Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’na Gebze’den Aday Taner Öner.


23. Olağan Genel Kurulumuzda Odamızı temsil edecek kurul ve komisyonlarda görev almak ve Odamızı diğer kurum ve kuruluşlara karşı daha güçlü bir şekilde temsil etmek adına ben ve ekibim bu yola çıktığımızı kamuoyuna duyurmak istedik.
Ülkemizin son dönemlerde yaşadığı sıkıntıları en fazla hisseden meslek mali müşavirlik mesleğidir. Bir yanımız devletin en büyük gelir kaynağı olan vergilerin tahakkuk ettirilmesinde aktif rol alan birer memur, diğer yanımızda ülkemize vergi vererek katkı sağlayan müşterilerimizin yasaları doğru uygulamasında sigorta görevindeyiz. Bu kadar önemli bir meslek gurubunun yeri devletimiz nezdinde ve toplum gözünde olması gereken yerin çoknaltındadır.
Üyelerimize kendilerini ait olduklarını hissettikleri bir oda imajını verebilmek için tüm gücümüzle çalışacak ve hem üyelerimizin hem de mesleğimizin sorunlarını çözmek için mücadele edeceğiz. Farkımız şudur; kendi öz gücümüzle gelen beraber üretme ve beraber yönetme anlayışı ile hareket eden bir grubuz. Deneyimli bir ekibe sahibiz. Mücadele azmi yüksek olan ekibimizin hem seçim sürecinde hem de seçim sonrasında fark edileceği düşüncesindeyim.
Genç meslektaşlarımın mesleğe sahip çıkmalarını çok önemsiyorum. Ekibimiz içerisinde yoğun olarak olmalarını sağlayacağız. Gençlerin enerjisini ve üstatlarımızın deneyimini harmanlayarak üst seviyede verimli çalışan bir kadro oluşturacağız. Bu kadronun önce seçimlerde grubumuza,
sonrasında odamıza ve meslektaşlara fayda sağlayacağına inancım tamdır.
Her şeyden önce güçlü bir yönetim hedefimizdir. Haklı olduğumuz bütün konularda ilgili kurumlara üyelerimizin menfaati doğrultusunda girişimlerde bulunacak, gerektiğinde yasal tepkilerimizi ortaya koyarak sesimizi duyuracak ve hakkımızı almaya çalışacağız. Bunları yaparken meslektaşlarımızın yanımıza olması gücümüzü artıracaktır. Meslektaşların Odanın yanında olması da aidiyet duyguları hissettirdiğimizde daha yoğun olacağını düşünüyorum.

Meslektaşlarımızın bir kısmının Odaya küsmüş durumda ve bir işe yaramadığı düşüncesinde olduğunu görüyorum, bunu değiştirmeye çalışacağız. Çünkü güçlü Oda meslektaşlarının desteği ile olur, aksi halde sözde kalır.

Kendimden bahsedecek olursam; 1971 yılında Üsküdar’da doğdum. İlk, Ortaokul ve Lise eğitimini Gebze’da tamamladım. Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Maliye bölümünden 1992 mezun olarak SM ruhsatını 1997 yılında, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden 2006 yılında mezun olarak
SMMM ruhsatını 2007 yılında aldım. Yüksek Lisansımı G.Y.T.E.’de İşletme üzerine tamamladım.
Odanın çeşitli komisyonlarında, Üst Kurulda ve Gebze Temsilciliğinde 2 dönem Başkanlık vasfıyla görev aldım. Yönetim Kurulunda 2016 yılından itibaren görev yapmaktayım. Mesleki faaliyetimin yanı sıra bilirkişilik ve uzlaştırmacılık yapmaktayım. Ayrıca KGK lisanslı Bağımsız Denetçiyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. 
8 Mart dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum. Dünyada ki tüm kadınların siyasi ve sosyal
bilincinin geliştirilmesi ekonomik, siyasi ve sosyal başarısının artırılması dünyanın geleceği ve mutluluğu için vazgeçilmez bir unsur olduğu düşüncesindeyim. Mesleğimizi icra eden kadın meslektaşlarımın bu özel gününü şükranla kutluyor, yaşamlarında daima mutlu olmalarını diliyorum.

Evet biz bugün mesleğimiz için bir yola çıkıyoruz. Seçim için oluşacak kadromuzda kimseye verilmiş sözümüz bulunmamaktadır. Güçlü ve üyelerinin sorunlarını çözmeye odaklı Oda hayalimizi gerçekleştirmek adına bu yolda yanımızda yürüyecek, elini taşın altına koyacak meslektaşlara ihtiyacımız vardır. Gelin bu hayali beraber gerçekleştirelim. Varmısınız…?
Bu haber 877 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKAR YHT İÇİN TAAHHÜT ALDI

AKAR YHT İÇİN TAAHHÜT ALDI

GELECEK HAFTA TEKRAR HİZMET DE

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım devam edecek

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım devam edecek

Koronavirüs salgını kapsamında sağlık çalışanlarına verilen ücretsiz ulaşım desteği 30 Haziran’a kadar uzatıldı

Camiler cemaatine kavuştu

Camiler cemaatine kavuştu

74 gün süren hasret sona erdi

SAĞLIK ÇALIŞANLARI YİNE UNUTULDU !

SAĞLIK ÇALIŞANLARI YİNE UNUTULDU !

BAYRAM GELMİŞ-GEÇMİŞ SAĞLIKÇININ NEYİNE !

YSK'ye girecek öğrenciler dikkat!

YSK'ye girecek öğrenciler dikkat!

Nüfus müdürlükleri açık olacak

'Kocaeli’nin tarih, kültür ve turizm şehri olma hedefi takdire şayan'

'Kocaeli’nin tarih, kültür ve turizm şehri olma hedefi takdire şayan'

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, “Her ne kadar sanayi kenti olarak bilinen Kocaeli’nin tarih, kültür ve turizm şehri olma arayışı takdire şayandır” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ