16 Ocak 2019 Çarşamba 09:57
 
  • 5,437 TL

  • 6,207 TL

  • 226,74 TL

  • 93.173

Öncekiler Sonrakiler

OTİZMLİ ÇOCUKLARIN 23 NİSAN COŞKUSU

Otizmli çocukların 23 Nisan coşkusu
26 Nisan 2018 Perşembe 08:00

.

Kocaeli Otizmli Çocuklar Derneği(KOÇ-DER), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Tanyıldız Düğün Salonu’nda özel çay düzenledi.


Otizmli bireylerin toplumdaki farkındalıklarına farklılık katmak amacıyla düzenlenen etkinlik programına KOC-DER Başkanı İlkin Kılıçarslan, Kanserle Mücadele Derneği Başkanı Asiye Aslan, Yaşlı ve Düşkünleri Koruma Derneği Başkanı Sevcan Tamer, Kocaeli Engelliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Çağlar Özer, ÇYDD eski Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, Şizofreniler Dernek Başkanı Kamer Doğan, Derneklerin Annesi Kezban Saner, otizmli bireylerin aileleri katıldı.


programda kısa bir konuşma yapan Kılıçarslan, “Bugün burada hem çocuklarımızla birlikte 23 Nisan coşkusunu yaşamak, hem de Nisan ayının Otizm Farkındalık Ayı olmasından dolayı farkındalık yaratmak amacıyla etkinliğimizi düzenledik. Bizi yalnız bırakmayarak, her zaman yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen dostlarımıza bir kez daha teşekkür ederim. Her zaman kocaman bir aile olduğumuzu tekrardan yinelemek istiyorum. Burada bulunan tüm davetlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.


Etkinlikte 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşayan otizmli çocuklar, ellerinde Türk Bayrağı’yla İzmir Marşı’nı söyleyerek pasta kesti. Pasta kesiminin ardından canlı müzik eşliğinde aileleriyle gönüllerince eğlenen çocuklar, dans ederek ve halay çekerek,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı doyasıya yaşadı.

Ayrıca programda aileler ve davetliler, derneğe katkı sağlamak amacıyla çekilişlere ilgi göstererek, onların yalnız olmadığını bir kez daha belirtti.
Bu haber 394 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ