21 Eylül 2018 Cuma 13:50
 
  • 6,263 TL

  • 7,383 TL

  • 243,03 TL

  • 97.445

Öncekiler Sonrakiler

ÖZDENÖREN ‘'HARÇLIKLARIMIZLA KİTAP ALIRDIK’'

Özdenören ‘'Harçlıklarımızla kitap alırdık’'
08 Mayıs 2018 Salı 11:39

'Yedi Güzel Adam'dan biri olan Rasim Özdenören, kitap serüvenini anlattı

“Yedi Güzel Adam”dan biri olan Rasim Özdenören ve yazar Asım Gültekin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin onuncu kitap fuarında okurlarıyla buluştu.
İki yazar, okurları için “Medeniyet Konuşmaları” başlığında bir söyleşi gerçekleştirdi. Usta kalem Özdenören söyleşisinde, çocukluğundan itibaren büyük bir sevgi ile bağlandığı kitap serüvenini anlattı.

“GÜL YETİŞTİREN ADAM”I OKUYUN
Yahya Kaptan Salonu’ndaki söyleşinin başında Asım Gültekin, Özdenören’in eserlerine değinerek, gençlerin özellikle  “Gül Yetiştiren Adam” adlı kitabını okumalarını tavsiye etti.

ÖZDENÖREN’DEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR
Söyleşide Rasim Özdenören, 10. Kocaeli Kitap Fuarı’na değindi, “Bu tür fuarları düzenlemek kolay değil. Daha önce de geldim. Bir fuarda onur konuğu oldum. Büyükşehir Belediyesi’nin yetkililerine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

SERGİDEN ALINAN KİTAPLAR
“Bu fuarları gördükçe hem duygulanıyorum hem de onur duyuyorum” diyen Rasim Özdenören, çocukluğunda yaşadığı Maraş’ta kitap evinin dahi olmadığını söyledi. Kitapları cami duvarının üzerindeki sergiden aldıklarını anlatan Rasim Özdenören, “Gençken, posta ile de kitap alışverişimiz olurdu. Cep harçlıklarımla kitap alırdım. Kitaba düşkün arkadaşlarımız vardı. Varlık Dergisi favorimizdi” dedi.

İLK YAZI VARLIK DERGİSİ’NDE ÇIKTI
Asım Gültekin’in sorularıyla yön alan söyleşide, Rasim Özdenören ilk yazısının çok sevdiği Varlık Dergisi’nde yayınlandığını söyledi. O yıllarda lise öğrencisi olduğunu hatırlatan Özdenören, arkadaşları Erdem Bayazıt ve Cahit Zarifoğlu ile ilk gençlik dönemlerinden itibaren dergilere yazılar yazdıklarını kaydetti.

SEZAİ KARAKOÇ İLE OLAN BÜYÜK DOSTLUK
Söyleşide, Rasim Özdenören ve Sezai Karakoç arasında gerçekleşen yazışmalar da gündeme geldi. Sezai Karakoç’un kendisi için önemine değinen Özdenören, “Dehasını tanıştığımda kavradım. Herkesle yakından ilgilenen bir insandı. İnsanların kişisel ihtiyaçları ve problemleriyle ilgilenirdi. Güncel olaylar karşısında fikirlerini özgürce ve açık sözlülükle ifade ederdi” şeklinde konuştu. Özdenören ve Gültekin, söyleşisinin ardından imza standında okurları için kitaplarını imzaladı.

Bu haber 298 defa okundu

DİĞER HABERLER

Üretim 1 milyon Tonu aşınca Boğaz turu yaptılar

Üretim 1 milyon Tonu aşınca Boğaz turu yaptılar

.

Okullarda engelli çocuklara ayrımcılığa ve zorbalığa son verelim

Okullarda engelli çocuklara ayrımcılığa ve zorbalığa son verelim

.

KOTO’da hedef: Nokta atışı ihracat

KOTO’da hedef: Nokta atışı ihracat

KOTO’nun düzenlediği ‘Hedef Pazar Strateji Belirleme ve Ticari İstihbarat Bilgilendirme Toplantısı’nda, Kocaelili firmaların en doğru pazar ve zamanda ihracat yapabilmeleri için ‘nokta atışı’ bilgiler paylaşıldı

GEZİCİ BAVUL MÜZE YENİDEN OKULLARDA

GEZİCİ BAVUL MÜZE YENİDEN OKULLARDA

.

Doktor ilacı yazmayınca baltayla saldırdı

Doktor ilacı yazmayınca baltayla saldırdı

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET