20 Mart 2019 Çarşamba 04:53
 
Öncekiler Sonrakiler

PALYATİF MERKEZİ'NDE ANI YAŞAMAK SEMİNERİ

Palyatif merkezi'nde anı yaşamak semineri
23 Mayıs 2018 Çarşamba 11:47

.

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı olarak Alikahya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi’nde İzmit Belediyesi tarafından “Anı Yaşamak” isimli seminer gerçekleştirildi.


Psikolog Seyhan Türkmen Yalım tarafından verilen semineri hastane çalışanları, Başhekim Yard. Yusuf Atakan Baltrak, İdari Mali İşler Müdür Yard. Fatih Zer ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yard. Reyhan Aydın da takip etti.
Psikolog Seyhan Türkmen Yalım, palyatif bakımın kanser ya da tedavi yöntemleri nedeniyle gelişen fiziksel, psiko-sosyal ve ruhsal tüm problemleri ortadan kaldırmayı, hastalığın her aşamasında hastaya ve yakınına olabilecek en iyi bakımı vermeyi amaçlayan bir yaklaşım türü olduğunu söyleyerek “  hastanın ailesinin psiko-sosyal ve manevi gereksinimlerinin karşılanması gerekir. Palyatif hasta yakınları ve hemşireler zor bir süreci paylaşmaktadır” dedi. Yalım, stres nedir, stresin biyolojik bedelleri nelerdir gibi konuları da anlatarak her zaman uygulanabilecek rahatlatıcı nefes egzersizleri ile semineri tamamladı.

Bu haber 211 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ