21 Mayıs 2019 Salı 16:51
 
Öncekiler Sonrakiler

PARSAN MAKİNE YENİ TESİSİNİ AÇTI

PARSAN Makine yeni tesisini açtı
10 Ekim 2018 Çarşamba 10:00

.

PARSAN Makine Parçaları Sanayi A.Ş'nin sektördesi 50.yıl kutlama ve yeni tesisinin açılış töreni,Vali Hüseyin Aksoy'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Dilovası’nda ileri teknolojiye sahip tesisleriyle otomotiv sektörü, iş makineleri, tarım, deniz ve havacılık sektörü dahil pek çok sektör için montaja hazır parçalar üreten PARSAN Makine Parçaları Sanayi A.Ş.’nin  sektördeki 50. yılı kutlama ve yeni tesisisin açılış töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Osman Ekşi, Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman, Makineciler Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sedat Silahtaroğlu, PARSAN Makine Parçaları Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ile GÜRİŞ Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık GÜRİŞ HOLDİNG kurucu ve Onursal Başkanı İdris Yamantürk, GÜRİŞ Holding Yönetim Kurulu Başkan ve Genel Müdürü Hamdi Yamantürk, GÜRİŞ Sanayi Grubu şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

GÜRİŞ Sanayi Grubu Başkanı Dr. Mehmet Varlık ve PARSAN Makine Parçaları Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk’ün konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmalarında;  “PARSA’nın sektördeki 50. yıl kutlaması ve yeni tesisin açılış töreninde sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Türkiye gelişen ve büyüyen bir ülke. Gelişen ve büyüyen bir ülkemizin bu noktaya gelmesinde Kocaeli önemli bir noktaya sahip. Türk sanayisinin önemli bir aşamaya gelmesinde Kocaeli önemli katkılar sunuyor. Kocaeli Türkiye’nin 10. büyük şehri olmasına rağmen sanayi konusunda İstanbul’dan sonra 2. sırada yer almaktadır. Geçtiğimiz yıl ödenen vergi miktarına baktığımızda Kocaeli İstanbul’dan sonra 69 milyar TL’lik vergi geliriyle en fazla katkı sunan bir il konumundadır. Tahsilat oranında birinci sırada yer alıyoruz. Şuanda aktif olan 12 Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık olarak 110 bin çalışanıyla Türkiye ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Bölgenin yatırımcılar için bir cazibe noktası olmasında önemli bir etken olan İzmit Körfezinde 35 limanımız bulunuyor. Bu 35 limanda geçtiğimiz yıl elleşlenen yük 73 milyon tondur. İzmit Körfezini tek liman olarak değerlendirdiğimizde en fazla elleşlenen yük İzmit Körfezinde gerçekleştiriliyor.
Kocaeli sadece kendi ili için değil, çevre illerden de bir çok yatırımcının ilgi gösterdiği bir il. Kocaeli gümrüklerinden yapılan ithalat ve ihracatlara baktığımızda Türkiye’nin dış ticaret hacminin %17 si Kocaeli gümrüklerinden gerçekleştiriliyor. Özellikle taşıt sanayinde en çok yatırım yapılan illerin başında geliyor. Böylesine önemli bir ilde bugünde yeni bir tesisi açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diyen Vali, PARSA’nın kuruluşundan buyana emeği geçen herkese  teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri günün anısına toplu fotoğraf çektirerek, fabrikayı gezdiler.

Bu haber 920 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ