25 Nisan 2019 Perşembe 17:52
 
Öncekiler Sonrakiler

PARTİLERDE SEÇİM HAZIRLIKLARI

Partilerde seçim hazırlıkları
07 Mayıs 2018 Pazartesi 13:11

.

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçimleri’ne çalışmalarını aralıksız sürdüren partilerde milletvekili aday adaylığı trafiği sürüyor. Seçim hazırlıkları kapsamında AK Parti'de milletvekili  aday seçme süreci devam ederken, parti genel merkezinde oluşturulan 24 alt komisyon çalışmalarına başladı. 4'er kişilik komisyon üyeleri, 7 bin 329 milletvekili aday adayıyla tek tek mülakat yapacak. AK Parti'de milletvekili aday listesine son şeklini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da yer aldığı üst komisyon verecek.

CHP'de ise 30 Nisan'da başlayan aday adaylığı başvuru sürecinde sona gelindi. Başvuruların ardından adaylar için genel merkez yoklaması yapılacak. Milletvekili aday listesine son şekli, Genel Başkan Kılıçdaroğlu verecek.

MHP'de ise başvurular sona erdi, gözler aday seçme sürecine çevrildi. Aday adayları FETÖ sızmalarına karşı oluşturulan bir komisyon tarafından titizlikle inceleniyor. Genel Merkez adayları değerlendirmeye alacak, son sözü Genel Başkan Bahçeli söyleyecek.


Bu haber 650 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ