23 Eylül 2018 Pazar 23:58
 
  • 6,293 TL

  • 7,404 TL

  • 242,18 TL

  • 97.988

Öncekiler Sonrakiler

PİŞMANİYE USTASI OLACAKLAR

Pişmaniye Ustası olacaklar
29 Eylül 2017 Cuma 10:28

Halk Üniversitesi KO-MEK, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde Pişmaniye Yapımı modülü açarak Türkiye genelinde bir ilki başardı

İstihdam seferberliğine verdiği katkı ile adından söz ettiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları(KO-MEK) yine ilkleri başarmaya devam ediyor. KO-MEK, Kocaeli’nden dünyaya açılan ve kentimizin marka değeri olan pişmaniye yapımında yetişmiş elaman ihtiyacını karşılamak için kolları sıvadı.

 

KOCAELİ’NİN MARKA YÜZÜ PİŞMANİYE

Kocaeli’nde geçmişten günümüze kadar devam eden önemli mesleklerden olan gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birçok sofrayı süsleyerek damak tadını şenlendiren pişmaniye yapımında son günlerde yaşanan elaman açığını kapatmak için çalışmalar yürüten KO-MEK bir ilki başararak pişmaniye yapımı branşında kurslar açmak için çalışmalarını tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yapılan çalışmalar sonucunda gerekli işlemleri tamamlayan KO-MEK sonunda Türkiye genelinde bir ilki gerçekleştirerek Kocaeli’nin marka yüzü olan Pişmaniye Yapımı modülünü eğitim sistemine onaylatmış oldu.

  

Bu haber 519 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET