21 Mart 2018 Çarşamba 02:37
 
  • 3,933 TL

  • 4,818 TL

  • 165,54 TL

  • 116.432

Öncekiler Sonrakiler

POLİS MÜDÜRÜNE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI

Polis Müdürüne Devlet Övünç madalyası
17 Mart 2016 Perşembe 18:00

Kocaeli Valiliğinde anlamlı tören

Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasında ülkemizin ve milletimizin korunmasında devletin yücelmesinde ve milli menfaatlere hizmet ve katkıda üstün feragat ve fedakarlık başarı ve yararlılık gösteren kişilere  81 ilde eş zamanlı olarak Devlet Övünç Madalyası verildi.
 
Cengiz Topel Deniz Hava Komutanlığından Konya’ya gitmek için havalandıktan sonra Kartepe yakınlarında ormanlık alana düşen askeri helikopterde şehit olan Binbaşı Deniz Akdeniz ve Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt, 1992 tarihinde terör örgütü mensuplarının düzenlediği silahlı saldırı sonucu yaralanarak gazi olan 1 nci sınıf Emniyet Müdürü Nedret Argun, 1994 yılında terör örgütü mensupları ile yapılan çatışmada yaralanarak gazi olan Polis Memuru Hakkı Aydın,  2012 yılında Hakkari Yüksekova’da teröristlerle girilen çatışmada yaralanarak gazi olan Piyade Çavuş Celal Çakmak ile 2013 yılında Bursa Polis Eğitim Merkezinde atış eğitimi sırasında yaralanarak gazi olan Polis Memuru Rahmi Altay’a Devlet Övünç Madalyaları düzenlenen törenle Vali Hasan Basri Güzeloğlu tarafından verildi.
 
Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleşen törende;Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Türk milletinin, şehit ve gazi kahramanlarıyla, varlığı ve bekasına karşı yönelen iç ve dış tüm tehditlere karşı sarsılmadan, güçlenerek ve gelişerek sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.

Vali Güzeloğlu “Türkiye Cumhuriyetinin sonsuza kadar yaşamak, Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde ebediyete kadar var olan mücadelesi ve değerleri uğruna hayatını kaybeden başta aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize tevcih edilen Devlet Övünç Madalyası takdim töreninde SayınCumhurbaşkanımız adına siz değerli şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizin yakınları ile birlikte olma onurunu yaşamanın bahtiyarlığı içerisindeyiz.

Ülkesi, milleti ve devleti için hayatını feda eden kahraman şehitlerimizi ve onlarla aynı safta mücadele ederek, gazi olma onuruna erişen kahramanlarımızı bugün burada Valiliğimiz bünyesinde ağırlamanın onuru yaşıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhuriyetle birlikte bütün bu değerler uğruna hayatını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Kahraman gazilerimizede milletçe şükranlarımızı arz ediyoruz.

Bu yüzyılın başında varlık mücadelemizi tehdit eden ve o günden bugüne bu uğurda hain emelleriyle karşımıza çıkan her türlü iç ve dış şer güçleri ile çevrenin, sarsılmaz imana sahip bu milletin her bir ferdinin karşısında yok olmaya ve hain emellerinde boğulmaya mahkum olduğunun da bir kez daha bilinmesini istiyoruz" dedi.


Gazi Polis Müdürü Nedret Argun, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Devletin ilgisine, Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Valimizin ilgisine çok teşekkür ediyorum. Duygulu bir andı. Devletimizin gazi ve şehitlerimizi unutmaması çok önemli, onları unutmamak lazım, özellikle de şehitlerimizi. Unutmama yönünde devletin duygusu olduğunu biliyorum, burada da bugün bunu gösterdi. Devlet tekrar terörle yoğun bir mücadele sürecine girdi, başaracaktır, başarılması gerekiyor. Başaracaktır, ona inancım da var" dedi.

 

Törene Vali Hasan Basri GÜZELOĞLU’nun  yanısıra; Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli Cumhuriyet BAŞSAVCISI Mustafa Küçük, Vali Yardımcısı Abdullah Etil, İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel, İl Jandarma Komutanı Alb. Mehmet Karadeniz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Şehit Binbaşı Deniz Akdeniz’in eşi Suna Üstündağ Akdeniz, kızı Sude Akdeniz, Şehit Astsubay Üstçavuş Burak Öğüt’ün eşi Edanur Öğüt,oğulları Bekir Bora Öğüt ve Berk Buğra Ögüt ile annesi Halime Delioğlu, 1 nci sınıf emniyet müdürü Gazi Nedret Argun, eşi Ayten Argun, kızı Merve Argun ve damadı Fatih Kodoman,Gazi Polis Memuru Hakkı Aydın, eşi Zekiye Aydın, oğlu Murat Aydın ve kızı Cansu Aydın,Gazi Piyade Çavuş Celal Çakmak, ablası Hacer Öztürk, Gazi Polis Memuru Rahmi Altay, eşi Emine Altay ve kızları Senanur Altay ile Elif Altay ve askeri erkan ile emniyet mensupları katıldı.

 Bu haber 2103 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

Ağrı'dan gelen 25.grup uğurlandı

"Biz Anadoluyuz" projesi kapsamında Ağrı'dan gelen 25.Grup misafir öğrencilerimi memleketlerine uğurladık.

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

HİDO, İzmit'te 10 Bin basketbol topu dağıttı

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Nevzat Doğan protokole imza atarken, öğrencilere 10 bin basketbol topu dağıtıldı.

Cami derneğinin paralarını çaldı

Cami derneğinin paralarını çaldı

Kocaeli Darıca ilçede, kimliği belirsiz bir kişi, girdiği camide, cami derneğine ait 2 bin lira çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası polis, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

Genç İşadamları'ndan Ok’a Ziyaret

İZGİAD Başkanı Yusuf Erenkaya ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok’u makamında ziyaret etti.

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

‘Vaatlerimizin %91’ini tamamladık’

Başkan Karaosmanoğlu, Yatırım Gündemi toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin 2014-2019 dönemini değerlendirdi

İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

 İzinsiz tabelalar kaldırılıyor

Kandıra İlçesinde turizm beldelerinde bulunan izinsiz tabelalar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Reklam, İlan ve Tanıtım Yönetmeliği” kapsamında kaldırılıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ