23 Nisan 2018 Pazartesi 05:02
 
  • 4,071 TL

  • 5,000 TL

  • 175,11 TL

  • 110.932

Öncekiler Sonrakiler

POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA

Polis Teşkilatı 173 yaşında
10 Nisan 2018 Salı 14:15

.

Ülke genelinde her yıl 10 Nisan’da kutlanmakta olan PolisHaftası, bu yıl da Kocaeli’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bu yıl kuruluşlarının 173’üncü yıldönümünü kutlayan TürkPolis Teşkilatı, etkinlikler kapsamında Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa İlEmniyet Müdürü Necati Denizcinin yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan,Emekli Polisler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Mehmet Şahin, Polis Eşleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Aliye Denizci, polis memurları ve aileleri katıldı.


“Allah hepimizin yardımcısı olsun”

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, “Teşkilatımızın kuruluşunun173’üncü yıl dönümünü gururla kutlamaktayız. Daha nice 100 yıllara temennisiyle. Zor süreçten geçtiğimiz şu günlerde, özellikle darbe olayından sonra teşkilatımızın dik duruşu ve bundan sonra Cumhuriyetimize sahip çıkışımız sonsuz şekilde devam edecektir. Büyüklerimizle birlikte güzel hizmetimizi vatandaşımızı gözeterek, cumhuriyetimizin nice yıllarını kutlayacağımızı düşünüyorum. Allah hepimizin yardımcımız olsun” dedi.

Şehitlik ziyaret edildi
Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından Bağçeşme Polis Şehitliği’nde de tören düzenlendi. Törene Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet AliKurt’un yanı sıra şehit aileleri de katıldı. Törende İl Emniyet Müdürü Necati Deniz ile Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt şehitliklere karanfil bıraktı.

Ardından Fevziye Camisi imamı tarafından Halit Es tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Şehit polis memurları için de öğlen namazındanönce Fevziye Camii’nde Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

 

 

Bu haber 827 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

Hangi il kaç vekil çıkaracak?

YSK, seçim çevreleri ve çıkaracağı milletvekili sayısının tespitinde, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nden alınan 2017 nüfus bilgilerini kullanacak.

İşte o sürecin detayları

İşte o sürecin detayları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın erken genel seçim tarihini açıklamasından sonra akıllara ilk gelen soru, seçim takviminin nasıl işleyeceği oldu. Seçim Kanunu'ndaki düzenlemeler sürerken, önceki yıllarda uygulanan takvimin 24 Haziran2018 Pazar günü yapılacak seçimde de temel alınacağı anlaşılıyor. O tarihte Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri birlikte yapılacak. İşte o sürecin detayları.

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

Aç kalan köpekler koyunlara saldırdı

.

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

AVRUPALI ÖĞRENCİLER İSU TESİSLERİNİ GEZDİ

.

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

Festivalde spor ve çocuk oyunları heyecanı

23 Nisan Çocuk Festivali’nin bu yılki teması spor ve çocuk oyunları oldu

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ