21 Temmuz 2018 Cumartesi 18:47
 
  • 4,791 TL

  • 5,612 TL

  • 190,35 TL

  • 94.082

Öncekiler Sonrakiler

POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA

Polis Teşkilatı 173 yaşında
10 Nisan 2018 Salı 14:15

.

Ülke genelinde her yıl 10 Nisan’da kutlanmakta olan PolisHaftası, bu yıl da Kocaeli’nde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bu yıl kuruluşlarının 173’üncü yıldönümünü kutlayan TürkPolis Teşkilatı, etkinlikler kapsamında Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa İlEmniyet Müdürü Necati Denizcinin yanı sıra İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan,Emekli Polisler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Mehmet Şahin, Polis Eşleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Aliye Denizci, polis memurları ve aileleri katıldı.


“Allah hepimizin yardımcısı olsun”

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, “Teşkilatımızın kuruluşunun173’üncü yıl dönümünü gururla kutlamaktayız. Daha nice 100 yıllara temennisiyle. Zor süreçten geçtiğimiz şu günlerde, özellikle darbe olayından sonra teşkilatımızın dik duruşu ve bundan sonra Cumhuriyetimize sahip çıkışımız sonsuz şekilde devam edecektir. Büyüklerimizle birlikte güzel hizmetimizi vatandaşımızı gözeterek, cumhuriyetimizin nice yıllarını kutlayacağımızı düşünüyorum. Allah hepimizin yardımcımız olsun” dedi.

Şehitlik ziyaret edildi
Kültür Tepesi Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından Bağçeşme Polis Şehitliği’nde de tören düzenlendi. Törene Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet AliKurt’un yanı sıra şehit aileleri de katıldı. Törende İl Emniyet Müdürü Necati Deniz ile Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt şehitliklere karanfil bıraktı.

Ardından Fevziye Camisi imamı tarafından Halit Es tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. Şehit polis memurları için de öğlen namazındanönce Fevziye Camii’nde Kuran-ı Kerim okunarak dualar edildi.

 

 

Bu haber 854 defa okundu

DİĞER HABERLER

Mağdurlar dikkat

Mağdurlar dikkat

Mahkeme kararına gerek yok

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi yol gösteriyor

İzmit Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından köy ziyaretlerine devam ediliyor. Şimdiye kadar İzmit’in bütün köylerini 4-5 defa ziyaret eden Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’nde görevli ziraat yüksek mühendisi Şafak Üzümoğlu ve Veteriner hekim Gökhan Kılıç, Durhasan, Süverler, Çağırgan, Bulduk, Hasancıklar, Ortaburun ve Süleymaniye köylerini de ziyaret etti.

Köy Müzesi'nde sona gelindi

Köy Müzesi'nde sona gelindi

İzmit Belediyesi tarafından Sepetçi köyünde yaptırılmakta olan köy müzesi ve konak inşaatında sona yaklaşıldığı kaydedildi.

Araba klimasına dikkat

Araba klimasına dikkat

gerçekten tehlikeli

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Otobüsler nano teknolojiyle temizleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan otobüsler Nano Teknolojiye sahip sisleme yöntemi ile temiz tutuyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ