20 Mart 2019 Çarşamba 04:57
 
Öncekiler Sonrakiler

POSCO ASSAN'IN KADIN OPERATÖRLERİ İŞ BAŞI YAPTI

Posco Assan'ın kadın operatörleri iş başı yaptı
29 Ağustos 2018 Çarşamba 13:56

Posco Assan, Kadın İstihdamı Programı ile Kadınların Üretimde Yer Almasını Sağlıyor…

Türkiye’nin ilk ve tek paslanmaz çelik şirketi olan Posco Assan, metal sektöründe operatör seviyesinde kadın istihdamına öncülük ediyor. 2018 yılında başlatılan Kadın İstihdamı Programı ile 25 kadın operatör farklı bölümlerde iş başı yaptı.

Kadın İstihdamı Programı ile ilgili açıklama yapan Posco Assan CAO’su Ufuk Özdemir; 2018 yılının ilk yarısında işe başlayan 25 kadın operatör ile birlikte çalışan kadın operatör sayısının 31 olduğunu söyledi. Ufuk Özdemir; “Önümüzdeki dönemde kadın istihdamını artırmayı hedefliyoruz. Kadın İstihdamı Programımız ile 2018 yılında 25 kadın operatörümüzü istihdam ettik. İş’te Eşitiz Uygulamalarımız ile de kadın çalışanlarımızın iş hayatında başarılı olmalarını destekliyoruz” dedi.

2018 Mart ayında Posco Assan’da tavan vinci operatörü olarak çalışmaya başlayan ve Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü mezunu olan Arzu Kurt çalışmalarının sonucunda başarı elde etmelerinin kendilerini motive ettiğini söyleyerek, “Posco Assan çalışanlarına değer veren, gelecek vadeden bir fabrika. Kendim için de güzel bir geleceğe sahip olacağımı düşünüyorum. Posco Assan’ı 3 kelime ile anlatmak istersem; iş güvenliği, kalite ve müşteri memnuniyeti olarak sıralarım. Günlük hayatta kullandığımız birçok ürünün hammaddesini üretiyor olmamız değişik bir his ve bizleri gururlandırıyor” dedi. Aynı bölümde yine 2018’de çalışmaya başlayan ve Kocaeli Üniversitesi Kimya Bölümü mezunu olan İlknur Topal da, “tavan vinci operatörü olarak işe başladığımda şaşırmıştım. Etrafımdakilerden de benzer tepkiler almıştım. Ama işe başlayınca bir kadının da rahatça yapabileceğine inandım. İşimi severek yapıyorum. Kadın olarak tavan vinci operatörü olmak ayrı bir hava katıyor.” dedi.

Posco Assan’da 2018 yılında taşlama operatörü olarak görev yapmaya başlayan Mehtap Yavuz ve Elif Keskin makine başına geçtiklerinde tereddütleri olduğunu, arkadaşlarının destekleri ile başardıklarını söyledi. Kocaeli Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olan Mehtap Yavuz, daha önce de iş deneyimleri olduğunu ve iyi bir geleceği olacağını düşündüğü için Posco Assan’ı tercih ettiğini söyledi. Yavuz; “İş Güvenliği eğitimlerimi aldıktan sonra ve işe başladığım ilk haftalarda çalışan arkadaşlarımı izledim. İlk makine başına geçtiğimde tereddütlerim vardı. Diğer çalışma arkadaşlarımın da yapabileceğime dair destekleri nedeniyle de kısa sürede başarılı oldum” dedi. Aynı bölümde görev yapmaya başlayan Elif Keskin “büyük bir zevkle Posco Assan’da çalışmaya başladım. İşimi severek yapıyorum. Huzur bulduğum bir yer. İlk başlarda “yapabilir miyim” diye düşündüm. Bu işi başaracağım dedim ve arkadaşlarımın da desteği ile başardım. Diğer arkadaşlarımız ile birlikte aile gibiyiz. Hoşgörü ve anlayışın hakim olduğu huzurlu bir ortam var. Posco Assan çalışanına değer verip her konuda destek oluyor. “Yapabiliriz” diye sürekli motive ediyorlar” dedi.


Bu haber 1070 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ