23 Haziran 2018 Cumartesi 08:58
 
  • 4,679 TL

  • 5,454 TL

  • 191,54 TL

  • 95.852

Öncekiler Sonrakiler

PROF.DR. ALİ İHYA KARAMAN EMEKLİ OLDU

Prof.Dr. Ali İhya Karaman emekli oldu
15 Kasım 2017 Çarşamba 10:19

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda dün Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman için emeklilik töreni düzenlendi.

Prof. Dr. Ali İhya Karaman'ın fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisinin de yapıldığı törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Kişioğlu, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu’nun yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve davetli katıldı.


 “Prof. Dr. Ali İhya Karaman Türkiye Çapında Bir Bilim İnsanıdır”

Prof. Dr. Ali İhya Karaman’ın Türkiye çapında bir bilim insanı olduğunu söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, “Ali Hocamız Kocaeli Üniversitesi’nde örnek bir Diş Hekimliği Fakültesi kurdu. Diş Hekimliği Fakültesi sıfırdan başlayıp şimdi bünyesinde çok sayıda akademisyen bulunan bir fakülte haline geldi. Hazır bir fakülteye gelip çalışmak çok kolaydır ama bu düzeni yeniden inşaa etmek çok zordur. Ali Hocamız zoru başararak Diş Hekimliği Fakültemizi bugünlere getirdiği için teşekkür ederim. Ali Hocamıza bundan sonraki yaşamında sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.


 “Hocamız, Fakültemizin Kuruluşundan Bu Yana Tüm Zorluklara Göğüs Gerdi”

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin bugünlere gelmesinde Prof. Dr. Ali İhya Karaman’ın büyük rolü olduğunu söyleyen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, “Emeklilik denildiğinde akıllara meslek hayatının sona ermesi geliyor. Fakat hocamız çok sevdiği mesleğini devam ettirecektir. Ali Hocamız fakültemizin kuruluşundan bu yana tüm zorluklara göğüs germiş, KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin bu derece yükselmesi için önemli adımlar atmıştır. Hocamıza verdiği emekler için teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantısında mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ayşe Burcu Altan ise Prof. Dr. Ali İhya Karaman’a Diş Hekimliği Fakültesine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, “Ali Hocamız benim meslek hayatımda büyük önem taşıyor. Kendisinden çok şey öğrendim. Bugün geldiğim noktada emekleri bulunan Ali Hocamıza teşekkür ediyor kendisine yaşam boyu huzur diliyorum” dedi.


 “Nefes Aldığım Sürece Ortodonti Sevdam Devam Edecek”

Kendi emeklilik töreninde duygusal anlar yaşayan Ali İhya Karaman “Bu organizasyona emeklilik töreni demek bana zor geldiği için ben buna kurumlar arası yer değişimi demeyi tercih ediyorum.  Ortodonti benim hayatımın kutsallarından biri ve nefes aldığım sürece bu sevdam devam edecek. Tüm öğretim üyelerimizden, asistanlarımdan, çalışanlarımdan, öğrencilerimden helallik istiyorum. 8 yılda çok güzel işler başardık. İnanıyorum ki diş hekimliği fakültemizin başarıları artarak devam edecektir. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Tören Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, akademik ve idari personelin, Prof. Dr. Ali İhya Karaman'a çiçek takdim etmesiyle sona erdi.
Bu haber 447 defa okundu

DİĞER HABERLER

Türkiye kazanacak

Türkiye kazanacak

.

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Korkmaz ve Karaman ailelerinin mutlu günü

Bir ömür mutluluğa ‘Evet’ dediler

Seçim günü bu yollar kapanacak

Seçim günü bu yollar kapanacak

Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler nedeniyle üç sokakta ulaşım düzenlemesi yapılacak.

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

Seçim günü bu mekanlar kapalı olacak

.

Meze’m Meze Evi farkı

Meze’m Meze Evi farkı

Şık tasarımı ve hijyenik ortamıyla, farklı tatlar arayan vatandaşların ilgisini çekecek olan Meze’m Meze Evi görkemli bir açılışla hizmete girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET