22 Ocak 2018 Pazartesi 07:37
 
  • 3,824 TL

  • 4,678 TL

  • 162,94 TL

  • 115.147

Öncekiler Sonrakiler

PROF.DR. ALİ İHYA KARAMAN EMEKLİ OLDU

Prof.Dr. Ali İhya Karaman emekli oldu
15 Kasım 2017 Çarşamba 10:19

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda dün Diş Hekimliği Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman için emeklilik töreni düzenlendi.

Prof. Dr. Ali İhya Karaman'ın fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisinin de yapıldığı törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin Kişioğlu, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Görkem Aksu’nun yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve davetli katıldı.


 “Prof. Dr. Ali İhya Karaman Türkiye Çapında Bir Bilim İnsanıdır”

Prof. Dr. Ali İhya Karaman’ın Türkiye çapında bir bilim insanı olduğunu söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, “Ali Hocamız Kocaeli Üniversitesi’nde örnek bir Diş Hekimliği Fakültesi kurdu. Diş Hekimliği Fakültesi sıfırdan başlayıp şimdi bünyesinde çok sayıda akademisyen bulunan bir fakülte haline geldi. Hazır bir fakülteye gelip çalışmak çok kolaydır ama bu düzeni yeniden inşaa etmek çok zordur. Ali Hocamız zoru başararak Diş Hekimliği Fakültemizi bugünlere getirdiği için teşekkür ederim. Ali Hocamıza bundan sonraki yaşamında sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.


 “Hocamız, Fakültemizin Kuruluşundan Bu Yana Tüm Zorluklara Göğüs Gerdi”

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin bugünlere gelmesinde Prof. Dr. Ali İhya Karaman’ın büyük rolü olduğunu söyleyen Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, “Emeklilik denildiğinde akıllara meslek hayatının sona ermesi geliyor. Fakat hocamız çok sevdiği mesleğini devam ettirecektir. Ali Hocamız fakültemizin kuruluşundan bu yana tüm zorluklara göğüs germiş, KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin bu derece yükselmesi için önemli adımlar atmıştır. Hocamıza verdiği emekler için teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşantısında mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ayşe Burcu Altan ise Prof. Dr. Ali İhya Karaman’a Diş Hekimliği Fakültesine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ettiğini belirterek, “Ali Hocamız benim meslek hayatımda büyük önem taşıyor. Kendisinden çok şey öğrendim. Bugün geldiğim noktada emekleri bulunan Ali Hocamıza teşekkür ediyor kendisine yaşam boyu huzur diliyorum” dedi.


 “Nefes Aldığım Sürece Ortodonti Sevdam Devam Edecek”

Kendi emeklilik töreninde duygusal anlar yaşayan Ali İhya Karaman “Bu organizasyona emeklilik töreni demek bana zor geldiği için ben buna kurumlar arası yer değişimi demeyi tercih ediyorum.  Ortodonti benim hayatımın kutsallarından biri ve nefes aldığım sürece bu sevdam devam edecek. Tüm öğretim üyelerimizden, asistanlarımdan, çalışanlarımdan, öğrencilerimden helallik istiyorum. 8 yılda çok güzel işler başardık. İnanıyorum ki diş hekimliği fakültemizin başarıları artarak devam edecektir. Bu süreçte desteğini esirgemeyen Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımıza, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na, çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Tören Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emre Özel, akademik ve idari personelin, Prof. Dr. Ali İhya Karaman'a çiçek takdim etmesiyle sona erdi.
Bu haber 333 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor

KO-MEK, Köseköy Kurs Merkezinde açmış olduğu Pastacı Çırağı Kursu ile bu sektöre yeni yüzler yetiştirmeye başladı.

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Sokak hayvanları soğukta aç kalmasın diye!

Büyükşehir Belediyesi soğuk havaların gelmesiyle yaşam koşulları zorlaşan sokak hayvanları için Kocaeli genelindeki hayvansever STK’lara, kedi ve köpek maması dağıtıyor.

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ 2018 için start verdi

SEDAŞ Elektrik dağıtım şebekelerinde kapasite artışı ve yenileme faaliyetleri ile müşteri memnuniyeti için 2018 yılı yatırım çalışmalarını başlattı.

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

Uğur Mumcu, Kocaeli'de anılacak

24 Ocak 1993 yılında Ankara'da bombalı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Basın Şehidimiz Gazeteci-Yazar ve Hukukçu Uğur Mumcu için her yıl olduğu gibi bu yıl da Kocaeli'de anma etkinliğini düzenlenecek.

Kaya, yeniden seçildi

Kaya, yeniden seçildi

Şoförler Odasında Kemal Kaya başkan seçildi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET