15 Aralık 2018 Cumartesi 15:48
 
  • 5,364 TL

  • 6,066 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

PROJE, BÖLGEDE ÖNEMLİ BİR İHTİYACI KARŞILAYACAK

Proje, bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacak
10 Nisan 2018 Salı 14:51

Aygün ve Ceyhan, Cami Projesi'ni inceledi

Yenikent’te yapımı devam eden Hoca Ahmet Yesevi Camii proje alanında incelemelerde bulunan Milletvekili Zeki Aygün ve AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, projenin bölgede çok önemli bir ihtiyacı karşılayacağını ifade etti

Yenikent’e inşa ediliyor
Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, beraberinde AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin ile birlikte Hoca Ahmet Yesevi Camii inşaatında incelemelerde bulundu. Bölge sakinlerinin ibadet ihtiyaçlarını karşılayacak proje Yenikent Mahallesi’nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yanında yer alan bölgede inşa ediliyor.

2 bin kişilik ibadet alanı

Camide 2 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceğini belirten Başkan Bulut, “7 bin 200 m2 alan üzerine inşa edilen camimizin içerisinde  erkek ve kadın eğitim odaları, şadırvanlar ve gasilhane, iki adet işyeri, çay bahçesi ve kafeterya yer alacak. Yapım çalışmalarımız oldukça hızlı ilerliyor. Projemizi hizmete açtığımızda 2 bin kişi aynı anda ibadet etme imkanı bulacak” dedi.

Milletvekili Aygün ve İl Başkanı Ceyhan da projenin bölgede çok önemli bir ihtiyacı karşılayacağını ifade etti.
Bu haber 481 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ