26 Nisan 2018 Perşembe 12:29
 
  • 4,074 TL

  • 4,964 TL

  • 173,32 TL

  • 106.914

Öncekiler Sonrakiler

PTT ÇALIŞANLARI ÜVEY EVLAT MI?

PTT çalışanları üvey evlat mı?
13 Nisan 2018 Cuma 13:20

PTT çalışanları neden kadroya alınmadı?

PTT’de, çalışan taşeron işçilerin kanayan yarası kadro statüsü, işçilerin her geçen gün gücünü azaltmaya devam ediyor.PTT’nin posta dağıtım birimlerinde çalışan on binlerce taşeron işçinin kadro kapsamı dışında bırakılmasına bir türlü çözüm bulunmaması çalışanları üzmeye devam ediyor.
Ayrımsız, koşulsuz kadro talep eden taşeron işçiler, çalışma şartlarının her geçen daha da ağırlaştığını ve iş yüklerinin arttığını anlatarak, işten çıkarılma korkusu yaşadıklarını, sürekli taşeron şirketlerin değişmesi nedeniyle hak kayıplarına uğradıklarını ifade etti.

 “Kadrolu işçilerle aynı işi yapıyoruz”
PTT’de yan yana çalıştıkları kadrolu işçilerle aynı işi yaptıklarını ve kendilerinin de kadro hakkının olduğunu belirten işçiler, “Kadroya alınan çalışanlarla aynı işi yapmamıza rağmen aynı haklara sahip değiliz. Onlara yol-yemek masrafı bile varken, bu haklar biz de yok. Vatandaşlarımızın kredi kartı, tebligat, fatura borçları gibi önemli evraklarının sorumluluklarını biz üstleniyoruz.  Asıl işi yapan biz olmamıza rağmen, asıl işi yapmayan çalışanlar kadrolaştı. Her geçen gün alım gücümüz düşüyor, aldığımız zamlar cebimize girmeden eriyor. Haklarımızı savunamıyoruz, Şu anda kadrolu çalışan işçilerle aynı hakları, önümüze şart koşulmadan verilmesini istiyoruz. Devlet kendi kurumları arasında ayrım gözetmemeli. Artık daha rahat çalışmak istiyoruz” diyerek yetkililere bir kez daha seslendi.


Bu haber 457 defa okundu

DİĞER HABERLER

‘’D-100’de trafik yoğunluğu azalacak’’

 ‘’D-100’de trafik yoğunluğu azalacak’’

D-100 Ankara istikametinde akşam saatlerinde servis hizmetleri nedeniyle yaşanan trafik yoğunluğu çözülüyor.

BaşkanVekili Ersin Alpaslan'a hayırlı olsun ziyaretleri

BaşkanVekili Ersin Alpaslan'a hayırlı olsun ziyaretleri

Dr. Nevzat Doğan’ın yurt dışında olması nedeniyle İzmit Belediye Başkanlığına vekalet eden belediye meclis üyesi Ersin Alpaslan’a hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunuluyor.

Seçim geldi yasak kalktı!

Seçim geldi yasak kalktı!

Kocaeli Valiliği İl ve İlçelerde yapılacak bazı etkinliklerin 22 Ocak tarihinden itibaren izne bağlandığını açıklamıştı.

Kazadan 8 gün sonra öldü

Kazadan 8 gün sonra öldü

Mücahit Tunçbilek yaşam savaşını kaybetti.Ailesi organlarını bağışladı.

Otizmli çocukların 23 Nisan coşkusu

Otizmli çocukların 23 Nisan coşkusu

.

Öğretmenlere seçim müjdesi

Öğretmenlere seçim müjdesi

Öğretmenler 14 Haziran ve 25-29 Haziran arası idari izinli sayılacak.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ