19 Eylül 2018 Çarşamba 20:43
 
  • 6,278 TL

  • 7,342 TL

  • 242,09 TL

  • 96.604

Öncekiler Sonrakiler

PTT ÇALIŞANLARI ÜVEY EVLAT MI?

PTT çalışanları üvey evlat mı?
13 Nisan 2018 Cuma 13:20

PTT çalışanları neden kadroya alınmadı?

PTT’de, çalışan taşeron işçilerin kanayan yarası kadro statüsü, işçilerin her geçen gün gücünü azaltmaya devam ediyor.PTT’nin posta dağıtım birimlerinde çalışan on binlerce taşeron işçinin kadro kapsamı dışında bırakılmasına bir türlü çözüm bulunmaması çalışanları üzmeye devam ediyor.
Ayrımsız, koşulsuz kadro talep eden taşeron işçiler, çalışma şartlarının her geçen daha da ağırlaştığını ve iş yüklerinin arttığını anlatarak, işten çıkarılma korkusu yaşadıklarını, sürekli taşeron şirketlerin değişmesi nedeniyle hak kayıplarına uğradıklarını ifade etti.

 “Kadrolu işçilerle aynı işi yapıyoruz”
PTT’de yan yana çalıştıkları kadrolu işçilerle aynı işi yaptıklarını ve kendilerinin de kadro hakkının olduğunu belirten işçiler, “Kadroya alınan çalışanlarla aynı işi yapmamıza rağmen aynı haklara sahip değiliz. Onlara yol-yemek masrafı bile varken, bu haklar biz de yok. Vatandaşlarımızın kredi kartı, tebligat, fatura borçları gibi önemli evraklarının sorumluluklarını biz üstleniyoruz.  Asıl işi yapan biz olmamıza rağmen, asıl işi yapmayan çalışanlar kadrolaştı. Her geçen gün alım gücümüz düşüyor, aldığımız zamlar cebimize girmeden eriyor. Haklarımızı savunamıyoruz, Şu anda kadrolu çalışan işçilerle aynı hakları, önümüze şart koşulmadan verilmesini istiyoruz. Devlet kendi kurumları arasında ayrım gözetmemeli. Artık daha rahat çalışmak istiyoruz” diyerek yetkililere bir kez daha seslendi.


Bu haber 559 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gaziler günü kutlandı

Gaziler günü kutlandı

.

Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

 Konservatuvar Yetenek Sınavı sonuçları açıklandı

.

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

'Bu gözdağı sökmeyecektir'

Emek Partisi, 3. Havalimanı işçilerinin 24'ünün tutuklamasına dair açıklama yaptı.

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti, Esnafın Ahilik Haftasını Kutladı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ve İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Karabaş Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti.

Dikkat!ALES başvuruları başladı

Dikkat!ALES başvuruları başladı

.

Konut satışları azaldı

Konut satışları azaldı

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü İllere göre Konut Satış İstatistikleri, Ağustos 2018 verilerini açıkladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET