18 Mart 2019 Pazartesi 23:37
 
Öncekiler Sonrakiler

PTT ÇALIŞANLARI ÜVEY EVLAT MI?

PTT çalışanları üvey evlat mı?
13 Nisan 2018 Cuma 13:20

PTT çalışanları neden kadroya alınmadı?

PTT’de, çalışan taşeron işçilerin kanayan yarası kadro statüsü, işçilerin her geçen gün gücünü azaltmaya devam ediyor.PTT’nin posta dağıtım birimlerinde çalışan on binlerce taşeron işçinin kadro kapsamı dışında bırakılmasına bir türlü çözüm bulunmaması çalışanları üzmeye devam ediyor.
Ayrımsız, koşulsuz kadro talep eden taşeron işçiler, çalışma şartlarının her geçen daha da ağırlaştığını ve iş yüklerinin arttığını anlatarak, işten çıkarılma korkusu yaşadıklarını, sürekli taşeron şirketlerin değişmesi nedeniyle hak kayıplarına uğradıklarını ifade etti.

 “Kadrolu işçilerle aynı işi yapıyoruz”
PTT’de yan yana çalıştıkları kadrolu işçilerle aynı işi yaptıklarını ve kendilerinin de kadro hakkının olduğunu belirten işçiler, “Kadroya alınan çalışanlarla aynı işi yapmamıza rağmen aynı haklara sahip değiliz. Onlara yol-yemek masrafı bile varken, bu haklar biz de yok. Vatandaşlarımızın kredi kartı, tebligat, fatura borçları gibi önemli evraklarının sorumluluklarını biz üstleniyoruz.  Asıl işi yapan biz olmamıza rağmen, asıl işi yapmayan çalışanlar kadrolaştı. Her geçen gün alım gücümüz düşüyor, aldığımız zamlar cebimize girmeden eriyor. Haklarımızı savunamıyoruz, Şu anda kadrolu çalışan işçilerle aynı hakları, önümüze şart koşulmadan verilmesini istiyoruz. Devlet kendi kurumları arasında ayrım gözetmemeli. Artık daha rahat çalışmak istiyoruz” diyerek yetkililere bir kez daha seslendi.


Bu haber 672 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ