13 Aralık 2018 Perşembe 15:11
 
  • 5,352 TL

  • 6,102 TL

  • 214,15 TL

  • 90.871

Öncekiler Sonrakiler

RAMAZAN'DA KUMAR OPERASYONU

Ramazan'da kumar operasyonu
22 Mayıs 2018 Salı 14:55

.

İl Emniyet Müdürlüğü; Asayiş Olayları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;Ramazan ayının gelmesi ile birlikte tombala ve benzeri kumar organizasyonu yapılan yerlerin tespit edilerek sorumlular hakkında adli ve idari işlemlerin yapılması, genel asayiş ve kamu düzeninin korunması amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ve Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü müşterek olarak çalışma başlattı.

Çalışmalarda; kumar organizasyonu yapan şahısların polis kontrollerinden ve vatandaşlarımızın ihbarlarından kurtulmak amacıyla genellikle şehir merkezinden uzak, ruhsatsız, inşaat halinde meskûn binaları seçerek burada kumar oynattıkları, sokak girişlerine erkete tabir edilen gözcüler yerleştirerek olası polis baskınlarına karşı önlem aldıkları tespit edildi.

Yapılan araştırmalarda kumar organizasyonu yapıldığı tespit edilen kahvehaneler ve ruhsatsız bu tür yerlere yönelik 19-20 Mayıs tarihlerinde Kartepe İlçesinde  yapılan eş zamanlı operasyonlarda;  (2)’si inşaat halinde metruk bina olmak üzere (6) ruhsatsız kahvehanede tombala oynatıldığı suçüstü tespit edilmiş, kumar oynatan (6) şüpheli hakkında “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama” suçundan adli işlem yapılmış, kumar oynayan (59) şahsa toplam 15.281 TL idari para cezası düzenlenmiş ve 1.815 TL kumar parasına el konuldu.

Kumar oynatıldığı tespit edilen ve ruhsatsız olduğu anlaşılan bu yerlerin ilgili mevzuat kapsamında mühürlenmesi için yazışmalar başlatıldı.
   

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada,ilimiz genelinde tombala ve benzeri kumar oyunlarının engellenmesine yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir denildi.

                                                                     

Bu haber 1613 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tuzlama ekipleri kar için hazır bekliyor

Tuzlama ekipleri kar  için hazır bekliyor

.

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

Ömer Faruk Yıldırım, 'Bu gemi, artık su alıyor'

ASKON Kocaeli Şubesi’nin basın toplantısı bugün şube binasında gerçekleştirildi. Şube Başkanı Ömer Faruk Yıldırım, “Bu gemi, artık su alıyor” dedi.

Tren kazasında facia

Tren kazasında facia

9 ölü 47 yaralı

Memurlar dikkat!

Memurlar dikkat!

Yılbaşı hediye genelgesi yayınladı

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

BAŞİSKELE KARLA MÜCADELEYE HAZIR

Başiskele Belediyesi 140 personel ve 32 araçla karla mücadeleye hazır.

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

KOCAELİ İZMİR’DE İLGİ ODAĞI OLDU

"12. Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi” katılan Kocaeli Valili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü üç gün boyunca açtığı tanıtım standıyla yerli ve yabancı konukların ilgi odağı oldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ