22 Temmuz 2019 Pazartesi 12:09
 
Öncekiler Sonrakiler

RAMAZAN'DA KUMAR OPERASYONU

Ramazan'da kumar operasyonu
22 Mayıs 2018 Salı 14:55

.

İl Emniyet Müdürlüğü; Asayiş Olayları ile ilgili yapmış olduğu çalışmalar kapsamında;Ramazan ayının gelmesi ile birlikte tombala ve benzeri kumar organizasyonu yapılan yerlerin tespit edilerek sorumlular hakkında adli ve idari işlemlerin yapılması, genel asayiş ve kamu düzeninin korunması amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ve Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü müşterek olarak çalışma başlattı.

Çalışmalarda; kumar organizasyonu yapan şahısların polis kontrollerinden ve vatandaşlarımızın ihbarlarından kurtulmak amacıyla genellikle şehir merkezinden uzak, ruhsatsız, inşaat halinde meskûn binaları seçerek burada kumar oynattıkları, sokak girişlerine erkete tabir edilen gözcüler yerleştirerek olası polis baskınlarına karşı önlem aldıkları tespit edildi.

Yapılan araştırmalarda kumar organizasyonu yapıldığı tespit edilen kahvehaneler ve ruhsatsız bu tür yerlere yönelik 19-20 Mayıs tarihlerinde Kartepe İlçesinde  yapılan eş zamanlı operasyonlarda;  (2)’si inşaat halinde metruk bina olmak üzere (6) ruhsatsız kahvehanede tombala oynatıldığı suçüstü tespit edilmiş, kumar oynatan (6) şüpheli hakkında “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama” suçundan adli işlem yapılmış, kumar oynayan (59) şahsa toplam 15.281 TL idari para cezası düzenlenmiş ve 1.815 TL kumar parasına el konuldu.

Kumar oynatıldığı tespit edilen ve ruhsatsız olduğu anlaşılan bu yerlerin ilgili mevzuat kapsamında mühürlenmesi için yazışmalar başlatıldı.
   

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada,ilimiz genelinde tombala ve benzeri kumar oyunlarının engellenmesine yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir denildi.

                                                                     

Bu haber 1702 defa okundu

DİĞER HABERLER

1,5 yaşında ki çocuk parayı yuttu

1,5 yaşında ki çocuk parayı yuttu

Yaralı Leyleğe Belediye Sahip Çıktı

Yaralı Leyleğe Belediye Sahip Çıktı

Biyoloji Olimpiyatında Kocaeli İmzası

 Biyoloji Olimpiyatında Kocaeli İmzası

30. Uluslararası Biyoloji Olimpiyatında Ülkemizin Büyük Başarısına İki Derece ile Kocaeli İmzası

ECC’den kemençeli yaza merhaba

ECC’den kemençeli yaza merhaba

ECC Madencilik Şirketi her yıl düzenlediği geleneksel yaza merhaba partisini önceki gün şirket merkezinde tüm çalışanların katılımı ile gerçekleştirdi.

LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı

LGS birinci yerleştirme sonuçları açıklandı

Tramvay seferini engelleyenlere ceza

Tramvay seferini engelleyenlere ceza

Kocaeli’nde Akçaray tramvay yoluna park eden ve seferleri engelleyen araçlara cezai işlem uygulanıyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ