15 Ağustos 2018 Çarşamba 13:49
 
  • 6,088 TL

  • 6,905 TL

  • 226,96 TL

  • 92.079

Öncekiler Sonrakiler

REKABET BAHANE, MİLYONLAR ŞAHANE

Rekabet bahane, milyonlar şahane
18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:05

.

HABER: Ahmet Yavuz

İzmit Belediyesi’nin mülkiyetine ait olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi ve Fevziye Çay Bahçesi için yapılan kiralama ihalesinin biri dün iptal edilirken, bugün ise diğeri gerçekleşti. Dikkat çeken önemli bir detay ise iki çay bahçesinin de tek talipli olması…


Şehitler Parkı Çay Bahçesi’ne tek talipli olduğu gerekçesiyle ihaleyi  Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’ne vermeyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Fevziye Çay Bahçesi ihalesine tek talipli olarak katılan firmanın teklifte bulunmasını kabul etti ancak…
 
İki ihale de tek rakipli ama…
İkisinin de bugün yapılması planlanan ihalelerden biri olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi, mayıs ayında tek talipli olarak ihaleye giren Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’nin kazanmasının ardından, rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilmişti.

İkinci kez ihaleye çıkarılan bu çay bahçesine, Hodri Meydan’ın tekrar talip olması nedeniyle ihaleyi bir kez daha iptal eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, bugün Fevziye Çay Bahçesi için yapılan kiralama ihalesine tek talipli olarak katılan Aypark firmasının teklif vermesini kabul etti.

Gözler Nevzat Doğan’ın üzerinde
Şimdiye kadar 3 kez ihalesi yapılan ve çeşitli nedenlerle kiralanamayan Fevziye Çay Bahçesi’nin dördüncü ihalesine katılan Aypark firması aylık 40 bin lira teklifte bulunmasının ardından Başkan Nevzat Doğan’ın bu konudaki vereceği karar ise merakla bekleniyor.

Bakalım bunu da iptal edecek mi?
Başkan Nevzat Doğan, paranın cazibesine kapılıp, rekabet şartı oluşmayan Fevziye Çay Bahçesi’ne 40 bin liralık teklifte bulunan Aypark firmasına onay verecek mi?
Şehitler Parkı Çay Bahçesi ihalesine katılan ve kazandıktan sonra rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle iptal eden Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’ne gösterdiği hassasiyeti bu ihaleyi iptal ederek gösterecek mi?
 


Bu haber 1172 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Olası bir depreme hazır değiliz'

'Olası bir depreme hazır değiliz'

Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi ve Kocaeli Yer ve Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şerif Barış, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 19'uncu yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Depremzede o günleri anlattı

Depremzede o günleri anlattı

.

Öğretmen adaylarına müjde

Öğretmen adaylarına müjde

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeye göre artık öğretmen adaylarının KPSS puanları 2 yıl geçerli olacak.

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

Brunson'ın avukatının yaptığı itiraza karar

ABD’li Rahip Brunson’ın avukatının ev hapsinin kaldırılması için yaptığı itiraz, mahkeme tarafından reddedildi.

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Vali Aksoy'dan anlamlı ziyaretler

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kayseri 1. Komando Tugayında vatani görevini yaparken 2016 yılında çarşı iznine çıkan er ve erbaşları taşıyan halk otobüsüne teröristler tarafından düzenlen terör eylemi sonucu şehadet mertebesine eren Şehit Onbaşı Piyade Er Abdulsamet Özen'in , Onbaşı Piyade Er Raşit Yücel'in ailesini ziyaret etti.

Terzigölü Caddesi yenilendi

Terzigölü Caddesi yenilendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Köseköy’de yol yenileme çalışması gerçekleştirdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ