27 Mayıs 2019 Pazartesi 05:23
 
Öncekiler Sonrakiler

REKABET BAHANE, MİLYONLAR ŞAHANE

Rekabet bahane, milyonlar şahane
18 Temmuz 2018 Çarşamba 19:05

.

HABER: Ahmet Yavuz

İzmit Belediyesi’nin mülkiyetine ait olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi ve Fevziye Çay Bahçesi için yapılan kiralama ihalesinin biri dün iptal edilirken, bugün ise diğeri gerçekleşti. Dikkat çeken önemli bir detay ise iki çay bahçesinin de tek talipli olması…


Şehitler Parkı Çay Bahçesi’ne tek talipli olduğu gerekçesiyle ihaleyi  Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’ne vermeyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Fevziye Çay Bahçesi ihalesine tek talipli olarak katılan firmanın teklifte bulunmasını kabul etti ancak…
 
İki ihale de tek rakipli ama…
İkisinin de bugün yapılması planlanan ihalelerden biri olan Şehitler Parkı Çay Bahçesi, mayıs ayında tek talipli olarak ihaleye giren Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’nin kazanmasının ardından, rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilmişti.

İkinci kez ihaleye çıkarılan bu çay bahçesine, Hodri Meydan’ın tekrar talip olması nedeniyle ihaleyi bir kez daha iptal eden İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, bugün Fevziye Çay Bahçesi için yapılan kiralama ihalesine tek talipli olarak katılan Aypark firmasının teklif vermesini kabul etti.

Gözler Nevzat Doğan’ın üzerinde
Şimdiye kadar 3 kez ihalesi yapılan ve çeşitli nedenlerle kiralanamayan Fevziye Çay Bahçesi’nin dördüncü ihalesine katılan Aypark firması aylık 40 bin lira teklifte bulunmasının ardından Başkan Nevzat Doğan’ın bu konudaki vereceği karar ise merakla bekleniyor.

Bakalım bunu da iptal edecek mi?
Başkan Nevzat Doğan, paranın cazibesine kapılıp, rekabet şartı oluşmayan Fevziye Çay Bahçesi’ne 40 bin liralık teklifte bulunan Aypark firmasına onay verecek mi?
Şehitler Parkı Çay Bahçesi ihalesine katılan ve kazandıktan sonra rekabet ortamı oluşmadığı gerekçesiyle iptal eden Hodri Meydan Taraftarlar Derneği’ne gösterdiği hassasiyeti bu ihaleyi iptal ederek gösterecek mi?
 


Bu haber 1306 defa okundu

DİĞER HABERLER

EYT'liler Yenikapı'da miting yaptı

EYT'liler Yenikapı'da miting yaptı

Sandığa giderken yaşadıklarını düşüneceklerini söyleyen EYT'liler, emeklilik haklarının bir an önce verilmesi gerektiğini belirtti.

Terörist başı Öcalan'ın avukatlarından ikinci açıklama

Terörist başı Öcalan'ın avukatlarından ikinci açıklama

İmralı'ya ikinci kez giden avukatlar, terör örgütü PKK elebaşının mesajlarını okudu.

Genç kantinci hayatını kaybetti

Genç kantinci hayatını kaybetti

Aslı Kolay, hayata tutunamadı.

Kimsesiz değiliz, biz 'Geniş Aileyiz'

Kimsesiz değiliz, biz 'Geniş Aileyiz'

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi “Geniş Ailem” projesi ile kimsesiz vatandaşlara, resmi işlerinde refakat hizmeti veriyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ