08 Aralık 2016 Perşembe 21:09
Kocaeli: 10°C
Yarın: 4°C / 11°C
  • 3,452 TL

  • 3,663 TL

  • 130,51 TL

  • 75.929

Öncekiler Sonrakiler

REKTÖR, 2 YILI DEĞERLENDİRDİ

Rektör, 2 yılı değerlendirdi
13 Ocak 2016 Çarşamba 16:42

Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, ‘Kocaeli Üniversitesi 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu açıkladı.

Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve üniversite yönetimi,basın mensuplarıyla buluştu.Basın toplantısında  ‘Kocaeli Üniversitesi 2015 Yılı Faaliyet Raporu’nu Rektör Prof. Dr. Hülagü açıkladı. Kocaeli Üniversitesi tanıtım filminin gösterimi ile başlayan toplantıda Rektör Prof. Dr. Hülagü, sözlerine ‘2015 yılı içerisinde yaptıklarımızı sizlerle paylaşmak istedik’ diyerek başladı.

 
Toplantı, Kocaeli Üniversitesi Tanıtımı İle Başladı

Üniversitenin tarihçesini anlatan Rektör Prof. Dr. Hülagü, üniversite ile ilgili istatistiki bilgileri aktardı. Şu an 14 fakültenin olduğunu, yakın zamanda iki fakültenin daha üniversite bünyesine katılacağın belirten Rektör Prof. Dr. Hülagü, “80bini aşkın öğrencisi ile kentin dört bir tarafına yayılmış büyük bir aileyiz” dedi. Geçtiğimiz yıl üniversitemizde yaz okulu açıldığını, bu yıl da hem yaz okulu hem bütünleme sınavlarının yapılacağını söyleyen Rektör Prof. Dr. Hülagü, “Yaz okulunu açmamızdaki amacımız, üniversitemizin yazın boş kalmamasını sağlamaktı. Ancak öğrencilerimize yönelik yaptığımız anket sonucuna göre öğrencilerimizin %88’i bütünleme sınavlarını istedi, hocalarımıza yönelik anketimiz devam ediyor. Buna göre bir durum değerlendirmesi yapıp konu ile ilgili senato toplantısında karar vereceğiz” dedi.

 
YÖS Sınavı Bu Yıl Üniversitemizde Yapılacak

Üniversitemizde öğrenim gören uluslararası öğrencilere de değinen Rektör Prof. Dr. Hülagü, “Üniversitemizde 102 ülkeden 1435 uluslararası öğrenci var. Üniversite olarak bu yıl KOÜ Ölçme ve Değerlendirme - Uygulama ve Araştırma Merkezi açacağız, Yabancı Öğrenci Seçme (YÖS) sınavını üniversitemizde yapacağız” ifadesinde bulundu. Rektör Prof. Dr. Hülagü, hizmet içi eğitimlere büyük önem verdiklerini, bu kapsamda güvenlik personelinden, hastane personeline kadar çeşitli konularda profesyonel eğitimler aldırdıklarını, öğretim elemanlarını araştırma yapmak üzere yurt dışına göndereceklerini, ücretsiz dil sınavları vermeye devam edeceklerini, öğrenciler ile sürekli görüştüklerini ve bu yıl yemek ücretlerini 2 TL’den 1.5 TL’ye düşürdüklerini anlattı.

 
“İşbirliklerini Önemsiyor, Projelere Destek Vermeye Devam Ediyoruz”

Üniversite-Sanayi işbirliğine de büyük önem verdiklerini söyleyen Prof. Dr. Hülagü, “İlimizin önde gelen sanayi kuruluşlarıyla hem ikili görüşmeler hem de ortak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda imzaladığımız protokoller ile de işbirliklerini geliştiriyoruz” dedi. Üniversitemizde yürütülen projelere de değinen Rektör Prof. Dr. Hülagü, “2014 yılında 6 milyon TL olan BAP desteğini bu yıl 10 milyon TL’ye çıkardık. Bununla birlikte akademisyenlerimizin etkinlik katılımlarına desteği arttırdık. Geçen yıla oranla 2 kattan fazla destek verdik. Bu sebeple de gerek yurtdışı gerekse yurtiçi bildiri ve poster yayını sayımızda ciddi bir artış oldu” dedi.

 

Eğitimler, Etkinlikler ve Projelerden Örnekler Verdi

Konuşmasına farklı kurumlar ile yürütülen istihdam garantili kurs ve eğitimler ile devam eden Prof. Dr. Hülagü, üniversitemizce yapılan etkinliklerden örnekler verdi. Rektör Prof. Dr. Hülagü, KOÜ Vakfı’na ait devre mülklerin üniversitemizde görev yapan engelli personele ücretsiz tahsis edileceğini, üniversitemizde okutulan tüm akademik kitapların vakıf tarafından basım ve yayınının yapılmaya başlandığını, KOÜ lisanslı ürünlerin satışından, sergi-stand açılması gibi sosyal bir ortam oluşturacak olan pazar projesinin yapılacağını, KOÜ TV’nin yayın hayatına başladığını, İlahiyat Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesi ek binasının tamamlandığını, Tıbbi Yaşlı Bakım Merkezi’nin yılsonunda tamamlanacağını, yerleşke içerisinde gerek ring servisler gerekse yol çalışmaları ile ilgili düzenlemelerin yapıldığını, Batı Yerleşkesi’ne ait alt yapı çalışmalarını, futbol sahası ve atletizm pistinin tamamlandığını, Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde yapılan yenilikleri aktardı.

 

Üst Geçit, AMATEM, Eğitim Kampüsü, Merkez Laboratuvarı, Batı Yerleşkesi Projeleri Hayata Geçecek

Rektör Prof. Dr. Hülagü, önümüzdeki süreçte de, üniversitemizde projelerin devam edeceği müjdesini verdi. Rektör Prof. Dr. Hülagü, “Umuttepe Yerleşkesi’nde bulunan B kapının önüne bir üst geçit yapacağız. Alkol ve madde bağımlılarına yönelik tedavi hizmeti vermek ve bu konuda araştırmalar yapmak üzere İzmit Belediyesi işbirliğinde AMATEM’i kuracağız. Kampüs içerisinde ilköğretim, lise seviyesinde eğitim verilecek olan ‘Eğitim Kampüsü’nün protokolünü 2016 yılı içerisinde imzalamayı hedefliyoruz. Devlet Konservatuvarı’nı Seka Park’a taşımayı, şu an bulunduğu yerde de Ünibel benzeri bir yer açmayı planlıyoruz. Mühendislik Fakültesi Merkez Laboratuvarı, Kandıra’ya yeni kampüs, Teknopark yeni binası, Diş Hekimliği Fakültesi ek binası ile poliklinik binası ve batı yerleşkesi fakülte binaları projelerini de en kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi. Ülke gündemine değinen, bugünün birlik ve beraberlik günü olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Hülagü, konuşmasını “Söz konusu vatan olunca gerisi teferruattır” sözü ile sonlandırdı. Rektör Prof. Dr. Hülagü, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bu haber 688 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ne NATO , Ne ŞANGAY

Ne NATO , Ne ŞANGAY

İhtiyacımız Olan AVRASYA TÜRK BİRLİĞİ

Sosyal Medyada tepkiler çığ gibi büyüyor

Sosyal Medyada tepkiler çığ gibi büyüyor

.

Büyükşehir’in kar komandoları iş başında

Büyükşehir’in kar komandoları iş başında

Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı kar timi 165 araç ve 300 personeliyle soğuk kış şartlarında 24 saat görev başında

Büyükşehir’den önemli duyuru!

Büyükşehir’den önemli duyuru!

.

Sokağa atmayın

Sokağa atmayın

.

İLKÇEV'İN KONUĞU PROF.DR. SEDAT MURAT'DI.

İLKÇEV'İN KONUĞU PROF.DR. SEDAT MURAT'DI.

Gebze İlim Kültür ve Çevre Kulübü Derneği ( İLKÇEV ) tarafından düzenlenen geleneksel Salı Seminerlerinin konuğu İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat MURAT' dı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu