05 Nisan 2020 Pazar 03:34

RESTORASYAN ÇALIŞMASINDA SONA GELİNDİ

Restorasyan çalışmasında sona gelindi
29 Ocak 2019 Salı 10:01

.

 ASIRLIK CAMİNİN RESTORASYONUNDA SONA GELİNDİİzmit merkeze yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Bulduk Köyü’ndeki tarihi bir cami restore ediliyor. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla başlatılan restorasyon çalışmasında sona gelindiği açıklandı.

YOK OLMAKTAN KURTARILDI

Bulduk Köyü’nde en az 150 yıllık olduğu tahmin edilen ve yok olmayla yüz yüze kalan tek katlı ahşap camiinin restore edilmesi için projesi hazırlandı. Projenin Anıtlar Kurulu’nca onaylanmasının ardından restorasyon ihalesi yapıldı. Yaklaşık 450 bin liraya ihale edilen projeye göre ahşap yığma tuğla yapı aslına uygun olarak restore edilmeye başlandı. Zemin katında asma kat olarak kadınlar mahfili de yer alan tarihi caminin restorasyon çalışmasının birkaç hafta içinde tamamlanması planlanıyor. İzmit Belediyesi yetkililer asırlık caminin yenilenmesinin yanı sıra çevre düzenlemesinin de yapıldığını söylediler.

115 metrekarelik caminin yakında ibadete açılacak olması bölge sakinlerince sevinçle karşılandı. Bulduk köyü sakinleri “ İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’dan Allah razı olsun. Bir tarihi değerimiz daha Belediye Başkanımız sayesinde yok olmaktan kurtarıldı” dediler.


Bu haber 506 defa okundu

DİĞER HABERLER

TEM bağlantıları kapatıldı

TEM bağlantıları kapatıldı

Kocaeli'ne giriş çıkış yasak

Evde Kal Türkiye

Evde Kal Türkiye

Koronavirüs can almaya devam ediyor

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

Hürriyet Çölyaklıları da unutmadı

glütensiz ürenlere kolay ulaşacaklar

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Yasağı delen gençlere ceza kesildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesine aykırı davranan 20 yaş altındaki gençlere ceza kesti.

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kovid-19 önlemleri artarak devam ediyor

Kocaeli'ye giriş çıkış yasak

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Büyükşehir vatandaşlara 25 bin maske dağıttı

Toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların maske kullanma zorunluluğu getirdi. Bu sabah itibariyle başlayan yasağın ardından Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara 25 bin adet maske dağıttı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ